~

IndeksIndeks  PublicationsPublications  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Kurnik - luźna propozycja na wspólne granie

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Liczba postów : 301
PisanieTemat: Kurnik - luźna propozycja na wspólne granie   Pią Lut 26, 2016 3:04 pm

Wczoraj wieczorem padła na chatboxie propozycja w organizowanie co jakiś czas grupowego grania na Kurniku. Czym jest Kurnik? W znacznym skrócie to strona pozwalająca na zabawę w gry karciane, planszowe i inne takie w wersji online. Jest to z tego co pamiętam wyposażone w chat, opcję organizowania prywatnych stołów do gry i takich tam. Sporo osób pewnie już się w ten sposób bawiło, jak przypuszczam. 

Coś takiego widzę jednak raczej jako organizowanie konfy na skype bądź zabawę z Teamspeakiem (którego niestety nie ogarniam, aczkolwiek Skype ostatnimi czasy kojarzę z niefajnych akcji i tragicznego zamulania mojego sprzętu, ale jakby co mogę wyżebrać komputer od matuli. Chyba) i grupowe dzwonienie, przynajmniej tak ja to pamiętam z czasów, gdy ze znajomymi grywałem na Kurniku. 

Propozycja jest dość luźna i nikogo nie przymuszam do gry itd, jednak miło by było poznać zdanie innych w tej kwestii. Chciałbym również prosić o wskazanie pory, jaka wam by pasowała do takich zabaw; z mojej strony ostrzegam, że w najbliższym czasie raczej to odpada ze względu na sąsiada zza ściany, który robi bardzo duży remont i praktycznie codziennie mam hałas w domu. Myślę jednak, że najbardziej optymalne będą ku temu piątkowe wieczory bądź soboty, ale to się jeszcze ustali. Asekuracyjnie powiem, że za tydzień bądź dwa byłoby mi najwygodniej się z tym bawić, zakładając, że pan sąsiad przestanie wiercić. Chyba, że chcecie słuchać czegoś w rytmach starych albumów Slipknota, ale z lepszą rytmiką... 

Temat jest otwarty na wszelkie dyskusje itd. Tutaj będą się też pojawiać informacje o dniu i porze takiej zabawy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://durarara.forumpolish.com
Liczba postów : 262
PisanieTemat: Re: Kurnik - luźna propozycja na wspólne granie   Pią Lut 26, 2016 7:29 pm

Więc ja jak najbardziej jestem chętna na wszelkie kurnikowo-czatowe propozycje. I chociaż skype'a nie wykluczam, zdecydowanie wygodniejszy były TS, bo Skype jest szajski i chyba nawet nie pamiętam do niego hasła ._. (Aczkolwiek ostrzegam, że trzeba będzie wytrzymywać z moim wkurwianiem się na zawieszający mikrofon (który rejestruje tylko moje walenie w klawiaturę <3), mulący sprzęt i w ogóle.)

A jeśli chodzi o porę, większość wieczorów wchodzi w rachubę :). Wcześniej mam małe problemy z lapkiem (#uwagi_rodziców_o_uzależnieniu_alert) i takie tam.
(Powinnam też pewnie w tym miejscu nadmienić, że wielu kurnikowych gier nie znam, ale jak ktoś będzie na tyle cierpliwy, by wytrzymywać mój nieogar, chętnie posłucham jakichś tłumaczeń i poznam. Tyle że z tego co pamiętam, wiele gier tam ma ograniczenia w ilości graczy, co też by dobrze chyba było wziąć pod uwagę D:.)

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 109
PisanieTemat: Re: Kurnik - luźna propozycja na wspólne granie   Pią Lut 26, 2016 9:08 pm

Jeśli chodzi o mnie, to jestem pewna, że może być tydzień / dwa, taki oto termin idealnie mi odpowiada. Może być skype, ale wtedy trzeba będzie mieć termin z godziną i minutą, bo jak chcecie słyszeć Shinrę, to musi być wówczas w domu - "miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiłoooooooooooooooooooość rooooooooooooooooośnie woooooooooookół nas" i te sprawy, wiecie. Celty i wszystko jasne. W każdym bądź razie, jeśli mój skype się utrzyma i będzie grzeczny, to ja pierwsza się zgłaszam!
Pora? To zależy. Na pewno weekendowa - sobota rano? Po południu? Ewentualnie niedziela, ale to ogromna rzadkość. A jak chodzi o sam Kurnik, to nawet mogę pokój zrobić :V

Where did I go wrong? I lost a friend somewhere along in the bitterness.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 68
PisanieTemat: Re: Kurnik - luźna propozycja na wspólne granie   Pią Lut 26, 2016 9:22 pm

Ja też się oczywiście na to piszę, przy czym sama preferowałabym TS'a, bo mój laptop nie wytrzymuje, kiedy każę mu współpracować ze Skype'em. Cóż :<. Tyle żeeee... Też nie gwarantuję, że toto będzie działać... albo raczej, że usłyszycie mój głosik, ponieważ mikrofony mnie nie lubią i się psują :<. Postaram się skombinować nowy, ale to może troszku potrwać :3.
A Kurnik... cóż, w sumie też jakoś wielu gier nie znam, jestem jedynie miszczem chińczyka (haha, raz trzy osoby próbowały ze mną wygrać... Po siedmiu przegranych w końcu któremuś z szczęśliwców się udało... i poszli wszyscy zadowoleni spać gdzieś po 3 w nocy xD.) Także jakimś szkoleniem w graniu w co innego nie pogardzę, a będę nawet bardzo wdzięczna :3.
Za to jak o godziny... Piątek wieczorem pewnie najlepiej by mi pasował (a choćby i już!), sobota też. Byle nie w tygodniu, bo wiem, że nie wyrobię wtedy już z niczym ;_; (Ew. czwartek. Idę do szkoły na 4. lekcję, można dłużej spać xD).

Liczba postów : 201
PisanieTemat: Re: Kurnik - luźna propozycja na wspólne granie   Pią Lut 26, 2016 10:35 pm

Sobota rano w moim przypadku odpada, bardzo przyziemna sprawa - Drejki chodzi wtedy do sklepu i robi zakupy na weekend. A potem sprząta i robi obiad. I tak jakoś do 13 mnie zwykle nie ma. 
W kwestii Skype jestem bardzo sceptycznie nastawiony, bo nie mogę tam robić nic poza odbieraniem połączeń z ogromnym opóźnieniem. Od razu mówię, nie będę widzieć okna chatu, nie mogę odbierać plików i w ogóle nic robić. 
TS źle nie wygląda, więc raczej jestem za tym - ale jak padnie na skype to jakoś przeboleję.
To póki co najbardziej jesteśmy za piątkiem wieczorem jeśli chodzi o czas. I sobota po południu, co? Do tego się jeszcze dogadamy jak co do czego przyjdzie. 

Shizuś - jak będziecie z Shinrą razem w domu, to proponuję, żebyście korzystali z jednego mikrofonu. Na pewnej konfie wieki temu dwie osoby rozmawiały z tego samego pokoju z dwóch mikrofonów i obie było słychać jak ze studni. D:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
PisanieTemat: Re: Kurnik - luźna propozycja na wspólne granie   Nie Lut 28, 2016 4:32 pm

Jak co do czego, to się ustali jeszcze wszystko :D Hide - i tak mamy tylko jeden mikrofon, a Shinra ma bardzo donośny głos, więc powinno się nas dobrze słyszeć. Jego aż za dobrze, zwłaszcza jak nawiedzi nas Celty i Shinra będzie was przepraszał dwadzieścia razy, "tylko na minutkę" (hsssssssss, minuta trwa dla Shinry 4 h, hsssssssss).
No i ten, jest jeszcze jedna opcja - jak macie gmaile, a zakładam, że macie, to konfę można zrobić przez Google Hangout.

Where did I go wrong? I lost a friend somewhere along in the bitterness.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 201
PisanieTemat: Re: Kurnik - luźna propozycja na wspólne granie   Czw Mar 24, 2016 12:30 am

Okej, odkopuję!
Skoro ostatnimi czasy dajemy radę grać w chińczyka na spontanie, to czemu by się nie umówić na coś w końcu? Bo wybieramy się na ten kurnik jak sójka za morze tak w sumie. Na kurniku jest sporo gier - najczęściej ogrywamy chińczyka, więc w sumie myślę, że najchętniej ludzie właśnie w to grają. Nie zapominajmy jednak o innych rzeczach, bo też są fajne. Z tego, co odnotowałem, gra na zmianę właściwie 8 osób. Możemy się umawiać na granie na dwa stoły, żeby nikt nie czuł się wykluczony. No i są też na przykład kalambury, które obejmują do 10 osób. Ostatecznie wybór komunikatora padł chyba na Teamspeaka, więc jeśli się uprzemy na dzwonienie, to chyba raczej będziemy się bawić na TSie. O ile wszystko będzie ładnie. Tylko potrzebowałbym kogoś, kto to ogarnia, bo sam jestem sto lat za Murzynami i bym się musiał nauczyć. 
Jakieś terminy wywoławcze odnośnie grania?
Mi właściwie pasują wszystkie weekendy w godzinach 18-22/23. Przed 18 nie dam rady, bo bym musiał na pół godziny przynajmniej znikać - pies się nie wyprowadzi sam. A jak z wami? :>
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
PisanieTemat: Re: Kurnik - luźna propozycja na wspólne granie   Pon Mar 28, 2016 2:20 pm

Nam pasują wszystkie weekendy kwietnia, godziny 18-22 (z możliwymi przerwami i wykluczeniem mej osoby, jeżeli przybędzie Celty - obowiązki małżeńskie, seksy i te sprawy). Ale dopiero w kwietniu, najpierw musi mnie lekarka wypuścić ze szpitala i muszę przestać ćwierkać. Shizuś też wcześniej nie będzie miał czasu. A propos piesełów i kotełów, lizanie ekranu przez koteła siostry uznacie chyba za normalne? ;-;

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 68
PisanieTemat: Re: Kurnik - luźna propozycja na wspólne granie   Pią Kwi 01, 2016 11:46 am

CHWILOWO TOTO NIEAKTUALNE, JAK COŚ, TO BĘDZIEMY GADAĆ NA PUBLICZNYM KANALE (WSZELKIE SZCZEGÓŁY, JAK GO ZNALEŹĆ, NAJPEWNIEJ NA CB), PRZYNAJMNIEJ PÓKI NIE NAPRAWIĘ!

No to tak. Znowu ożywię temat, bowiem mam nowe wieści.

Mianowicie udało mi się zdobyć kanał na ts’ie dla wielbicieli chińczyka - i nie tylko - którzy chcieliby sobie czasami pogadać. Mówię kanał, bo z serverem były niejakie problemy, ale pewna życzliwa istota użyczyła mi kawałka swojego… Więc tak, już tłumaczę! (A no i dziękuję Shinrze, który cierpliwie znosił próby włączenia tego szajstwa i pomagał z ogarnianiem... Cichutko, ale pomagał :3)

Jeśli ktoś nadal nie ma ts’a, a chciałby, to - wybaczcie, nie będę teraz linka wlepiać, bo siedzenie na korytarzu z tym tabletem w ręku wcale temu nie sprzyja… - wpiszcie sobie w google “team speak 3” i na pewno wyskoczy to dobre… po angielsku, ale chyba wszyscy się domyślą, co tam trzeba robić.
No, a jak już wszystko mamy!
Pierwsze, co robimy, to go włączamy :3. W zakładce po lewej na górze będziemy mieć bodajże napisane “Connection”. Klikamy to, następne “Connect” (albo na odwrót, teraz nie pamiętam) i pojawia nam się okienko, gdzie trzeba wpisać swój nick i nazwę serwera. Serwer: jutuby.pl. Powita was pewnie jakaś wesoła lub niewesoła muzyczka (przynajmniej ja tak mam), polecam sobie wtedy po prostu wyciszyć wszystko i w spokoju lecieć dalej.
Czyli teraz szukamy kanału :3. Nazwa: 486. Lifanii, hasło: 12345 (tak, wiem, bardzo twórcze… Ale chyba lepsze to niż makotełmakotełmakoteł :3) Polecam w szukaniu tego skorzystać z opcji ctrl+f i wpisać sobie to “Lifanii”, bo inaczej ciężko znaleźć ;____;. A jak już tam wejdziecie! Są chyba trzy pokoje, więc jeśli gralibyśmy na kilka stołów w tego chińczyka choćby, to można się spokojnie podzielić, żeby nie drzeć się do ucha ludziom, którzy zajmują się czym innym :3. Chwilowo sama będę mogła wpadać tylko w weekendy, z wiadomych powodów, ale że jestem jakby adminem kanału, to gdyby trzeba było zrobić coś, co tylko taki pieseł może, tooo… Nie wiem co, złapcie mnie i wypytajcie ;___;. Chętnie komuś wlepię tę rangę, tylko muszę ogarnąć jak :3.

Co by tu jeszcze… Gdyby ktoś miał problemy z wejściem, też pomogę, ale to trzeba mnie serio złapać ;-;. Czasami na kanale pewnie pojawi się pewna nieznana istota, ale ta istota niech tam jest, bo niekiedy też chcę z nim pogadać, no a poza tym użycza nam tego serwera xD.

To tyle ode mnie! Chyba że ktoś ma lepszą propozycję na grupowe rozmowy, no to pisać nie bronię :3.
A terminy - teraz weekendy, po 15 się okaże... Ale raczej też tak, bo jednak szkoła :<.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Kurnik - luźna propozycja na wspólne granie   

Powrót do góry Go down

Kurnik - luźna propozycja na wspólne granie
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Moje hobby
» Dowcipy ;)
» Mały Grani
» Schronisko " Stokrotka" szuka współ właściciela !
» Wspaniała propozycja!