~

IndeksIndeks  PublicationsPublications  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Event - Morderstwo na balu

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Liczba postów : 301
PisanieTemat: Event - Morderstwo na balu   Sob Mar 05, 2016 9:33 pm

Wpadam dziś ze skromnym pomysłem na event. Motyw morderstwa na jakimś balu bądź spotkaniu towarzyskim jest bardzo często spotykany w kulturze masowej i jest dość prosty do odtworzenia, więc uważam, że na forum mogłoby to całkiem fajnie wyjść. Przechodząc do kwestii podstawy fabularnej: 

Niektórzy mieszkańcy Ikebukuro zostali zaproszeni na bal w największym apartamencie Izayi; część zna gospodarza, inni po prostu się zjawili, bo zostali zaproszeni. Raczej nikogo nie powinno nawet zdziwić to, że mężczyzna zaprasza nawet przypadkowe osoby do własnego mieszkania, w końcu ma ich przynajmniej kilka. Przyjęcie ma charakter wystawny, elegancki, tylko jego zabarwienie i zamiary gospodarza są dość niejasne. W pewnej chwili gaśnie światło, słychać czyjś krzyk i uderzenie o posadzkę czegoś sporego, co na pewno nie jest przedmiotem. Gdy znowu robi się jasno, okazuje się, że jeden z gości został zamordowany, a po żadnym z gości nie widać, że jest winien tego czynu. Próba otworzenia drzwi kończy się fiaskiem - są zamknięte na cztery spusty, jednak gospodarz wypiera się zamknięcia ich i nie ma nawet przy sobie kluczy, zaś opcjonalne wyskoczenie przez okno nie wchodzi w grę, gdyż apartament znajduje się u góry wieżowca liczącego sobie około trzydziestu pięter. Kto mógłby mieć motyw do morderstwa z zimną krwią? Atmosfera przyjęcia raptownie zmienia się. Morderca wciąż czyha wśród obecnych na balu, wśród gości panuje strach i niepewność o to, czy w ogóle przeżyją wieczór. W późniejszym czasie giną kolejne osoby i padają wzajemne oskarżenia, zaś jakiekolwiek wskazówki są niejednoznaczne. 

Mam nadzieję, że powyższy wstęp jest w miarę jasny - na pewno prawie każdy spotkał się z tym motywem w jakimkolwiek tekście kultury, bowiem przewijał się nawet w wielu kreskówkach, jak chociażby Adventure Time. Mechanicznie widziałbym to natomiast tak: 

Kiedy: Jestem otwarty na każdą datę, jednak uważam, że najlepszy byłby ku temu któryś weekend. W tym miesiącu najbardziej optymalne byłyby dni 18-20, bo dalej jest już Wielkanoc i nie wiem, czy komukolwiek by pasowało. Stawiam raczej na godziny wieczorne, może od 18 do 22? Ale to wyjdzie w praniu, bo mi szczerze pasuje każdy termin. 
Gdzie: Zdecydowanie chatbox. Obstawiam, że taka zabawa detektywistyczna byłaby łatwiejsza do ogarniania przez chat i szybciej powinno iść pisanie. Jeżeli chat będzie niemiłosiernie mulić i wyrzucać ludzi po dwadzieścia razy, przeniesiemy się do tematu. 
Do kiedy trwają zapisy: Do północy 13 marca. Czyli technicznie można się zgłaszać aż 12.03. dobiegnie końca. 
MG: Mistrzem Gry jestem oczywiście ja. 
Kto może brać udział?: Każdy, kto ma zaakceptowaną kartę postaci. Jeśli któraś z postaci nie lubi się z Izayą, i tak może się zjawić, "lubię/nie lubię" nie ma tu nic do rzeczy. Logikę odstawiamy na bok. Udział natomiast nie jest obowiązkowy, gdyż proponuję event jako gracz, nie administrator.
Ile postaci jedna osoba może zgłosić?: Myślę, że maksymalnie dwie postacie od jednej osoby będą optymalnym rozwiązaniem. Nie będzie raczej problemu z prowadzeniem dwóch postaci (np. przez siedzenie z dwóch przeglądarek), no i chat nie będzie aż tak obciążony. 
Kto zabił?: Rozstrzygnę to przez rzut kostką, morderca zostanie powiadomiony, gdy zapisy na event zostaną zamknięte. Otrzyma również screena postu z rzutem na dowód, że tak się stało. Osoba wylosowana do bycia zabójcą może się odwołać od decyzji jeśli taka jej wola. Jeśli jednak postanowi być mordercą, wymagam od niej całkowitej i absolutnej dyskrecji. 
Kto został zabity?: Tutaj widzę trzy wyjścia:
- Wylosowanie kogoś przez rzut kostką, jednak jeśli wypadnie osoba, która zgłosiła jedną postać, to będzie to trochę nie w porządku, bo od razu jak tylko dołączy do gry zginie. 
- Wyznaczenie jakiegoś randomowego człowieka, którego nawet nie ma na forum. 
- Ktoś posiadający multikonta zgłosi jedną ze swoich postaci na ofiarę, zaś sam będzie mógł dalej prowadzić dwie inne zgłoszone przez siebie postaci. Albo jedną, jego wola. 
Związek z fabułą forum: Obowiązują relacje wynikające z kanonu lub z przeprowadzonych wcześniej wątków. Śmierć postaci i cokolwiek, co stanie się na balu nie powinno być przywoływane w rozmowach i myślach postaci w fabule głównej. Osoba, która umarła w evencie, w fabule żyje, a osoba, która zabiła, nie jest realnie mordercą. 
Co zrobić, jeśli postać została zabita?: ... Zabrzmi głupio, ale zejść z fabuły chatboxowej. 
Jak odróżnić rozmowy od gry?: Nie jestem zwolennikiem gry na chacie i takiej formy, ale myślę, że najlepiej byłoby oddzielać wypowiedzi gracza od wypowiedzi postaci poprzez ujęcie wypowiedzi usera w (nawiasy wszelkiej maści) bądź przeniesienie ich // za slashe. Wtedy nic nie powinno się mylić. Wszystkie wypowiedzi i interakcje powinny być pisane w jednej wiadomości, żeby nie zrobił się chaos. 
Co z kolejnymi morderstwami?: Również będą wyznaczane przez rzuty kostką. 
Akcje MG: Będą zaznaczane funkcją /me, w związku z czym proszę nie używać jej w czasie gry. 
Osoby niebiorące udziału w evencie mogą przebywać na chacie i rozmawiać, jednak proszę, by nie zakrywały za mocno tego, co dzieje się w grze. 
Pisanie powinno odbywać się w miarę szybko. Nie ma kolejki, a jak ktoś zejdzie z chatu na dłuższy czas, po prostu będzie pomijany w akcjach MG. 
W godzinach innych niż te, które zostaną wytypowane, piszemy normalnie i chat dalej jest narzędziem do zwykłych rozmów. 
Nie wiem za to, co ile będzie losowana zabita osoba. To pewnie wyjdzie w czasie pisania. 
Ile event trwa: Trzy wyznaczone weekendowe wieczory w czasie realnym. W czasie fabularnym jeden wieczór. 
Jak się skończy: Morderca albo zostanie zdemaskowany, albo nie. Osoba, która go zdemaskuje, dostanie nagrodę detektywa do profilu. Jeśli zaś morderca będzie się skutecznie ukrywał i nie zostanie wykryty, również dostanie nagrodę. 

Dobra, zmęczyłem się. Ale brnę dalej! Teraz drobny apel do osób, które się tu wypowiedzą. Przyjmę każdą krytykę, nie jestem nieomylny i w moich pomysłach mogą być dziury. Nie obrażę się jak ktoś powie, że pomysł jest zły, jednak proszę w takim wypadku o uzasadnienie, dlaczego ktoś tak uważa xD

Zaś do tych, którzy chcą brać udział w evencie: proszę informować mnie o tym tylko i wyłącznie w tym temacie. W innym wypadku może mi coś wypaść. Warto by było również wspomnieć, jakie terminy i godziny wam pasują do wzięcia udziału w zabawie oraz zabrać głos w sprawie wyłonienia zamordowanego. Jeśli ktoś nie wspomni, że w dany dzień nie może, a właśnie ta data zostanie wybrana, to już nie jest mój problem. Jeżeli jednak wykruszy się większa ilość osób, które nie mogą grać chociaż się zgłosiły, wtedy przenosimy event na inny weekend. Jeżeli nie w marcu, to myślę, że najwcześniej w majówkę dam radę coś takiego robić. Niestety kwiecień mam za bardzo napięty. 

Przypominam, wywoławczy termin to 18-20 marca (piątek-niedziela), godzina 18-22. 

13 marca wstawię listę osób, które się zgłosiły. Jeśli ktoś zostanie pominięty na niej bądź okaże się, że nie może przyjść, proszę o informację na ten temat. I to w sumie tyle. Zapraszam do wypowiadania się i zgłaszania udziału.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://durarara.forumpolish.com
Liczba postów : 262
PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Nie Mar 06, 2016 12:38 am

Jeśli chodzi o ideę, to mi się jak najbardziej podoba. No i nigdy nie brałam udziału w czymkolwiek na czacie, więc z chęcią spróbuję. Mam natomiast pytanie, jak wyglądałyby kolejne zabójstwa? Bo domyślam się, że zabójca nie pisałby na czacie "uderza nożem tego i tego". A że w podobnej zabawie nigdy nie brałam udziału (tak... nie grałam w mafię nigdy), to nie do końca to ogarniam. Czy to GM wtedy pisze, kto został zabity (wtedy niezły zaskok ma sam zabójca xd), czy jak to się rozgrywa.

Więcej pytań nie mam. Uwag póki co też nie. Wstępnie się zgłaszam do gry dwoma postaciami, ale którymi, to jeszcze pomyślę. Czas jak najbardziej mi pasuje, jeśli chodzi o datę, a i godziny wieczorne brzmią najlepiej. Ale rzecz jasna jak trza będzie przenieść, to jestem kameleonem i się dopasuje jakoś. A i bycie ofiarą nie uważam za jakieś przeszkadzające, zwłaszcza biorąc pod uwagę multikonta umożliwiające dalszą grę. Zawsze chciałam zobaczyć, co jest po drugiej stronie. Poza tym traktuję to jak luźną zabawę, więc chętnie zaakceptuję każdą rolę, trupa, zbrodniarza czy gapia robiącego zmartwioną minę :3.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Nie Mar 06, 2016 3:37 pm

Cytat :
Mam natomiast pytanie, jak wyglądałyby kolejne zabójstwa? Bo domyślam się, że zabójca nie pisałby na czacie "uderza nożem tego i tego". A że w podobnej zabawie nigdy nie brałam udziału (tak... nie grałam w mafię nigdy), to nie do końca to ogarniam. Czy to GM wtedy pisze, kto został zabity (wtedy niezły zaskok ma sam zabójca xd), czy jak to się rozgrywa.
Celem zabójcy jest po atakach strojenie głupka. W sumie zapomniałem to dopisać, jak to zwykle ja, ale morderca z góry dostanie listę ofiar, żeby wiedział, przy kim w jakiej kolejności się kręcić. Sam pisze jak wszyscy inni, a faktycznym zabójcą jest Mistrz Gry, który też rzuca fałszywe tropy odnośnie pozostałych gości, np. ktoś w czasie ataku został poplamiony winem albo czymś innym czerwonym, by wyglądało to jak krew. 

Okej, to mniej więcej postaram się rozpisać, o co mi chodzi z losowaniem ofiar i mordercy... 

Pierwszy losowany jest morderca przez rzut kostką, która będzie miała tyle oczek, ile osób bierze udział w evencie. Prawdopodobnie będą spisane w kolejności zgłaszania się, ale to już bardziej kwestia kosmetyczna. Rzut kostką na Forumotion działa tak, że nie wiadomo, co wypadnie, aż post z rzutem zostanie wysłany. Wylosowany morderca otrzyma PMkę ze screenem posta z rzutem oraz z wcześniej wspomnianą listą ofiar. Dobrze by było, gdybym również dostał jakiś kontakt do mordercy poza forum, na przykład gg, żebyśmy mogli się porozumiewać bez żadnych świadków. 

Ofiary wyłaniane będą poprzez kolejną serię rzutów, jednak nie potrafię wskazać w tej chwili, ile ich będzie, bo nie wiem, ile osób się zgłosi. Nie będą o tym informowane oczywiście, bo to by nie była aż taka niespodzianka, wiedzę o tym będzie miał tylko MG i morderca. 

Nie wyznaczam też czasu, co jaki ktoś będzie ginął ani okoliczności - wszystko wyjdzie w praniu. 

A, no i jeszcze jedna rzecz, o której zapomniałem: w każdej wiadomości na samym początku eventu prosiłbym o parę słów na temat ubioru postaci. Może to być dla mnie trop odnośnie tego, jak rozegrać poszczególne akcje. :> Przy okazji - im więcej osób, które nie mają czystego sumienia, tym lepiej. Tych niepozornych podobnie. Nigdy nie wiadomo, w kim czai się zło.
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 58
PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Nie Mar 06, 2016 4:50 pm

Więc i ja zgłaszam się do udziału w evencie. Data jak najbardziej pasuje.

Liczba postów : 93
PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Nie Mar 06, 2016 4:55 pm

Zgłaszam się~!

Rozumiem, że data i godzina pasuje? - Izaya
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 27
PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Nie Mar 06, 2016 5:25 pm

Taka luźna propozycja ode mnie:
Skoro i tak z mordercą MG będzie miał kontakt przez GG to może spróbować by mu dać możliwość dobierania ofiar? :C Dzięki temu mogłoby być ciekawiej, bo:
a) morderca nie jest mordercą tylko z roli i sam musi planować, kogo zabić dalej. Ktoś go podejrzewa? Zabić go zatem, by zamilkł, czy raczej dać mu żyć, by nagle wszystkie oczy nie zostały zwrócone ku tobie?
b) relacje między postaciami będą miały większy sens. Wiadomo, że jak się ma wielu wrogów, to dość szybko zejdzie się na drugą stronę.
Morderca na ten przykład wysyłałby kogo zabije, a MG oceniał, czy możliwe itp. Może też morderca po prostu wysłać post bezosobowo do MG na GG, a ten go wstawi na CB D: Znaczy tak zazwyczaj ja grałam.

PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Nie Mar 06, 2016 7:32 pm

Cytat :
Taka luźna propozycja ode mnie:
Skoro i tak z mordercą MG będzie miał kontakt przez GG to może spróbować by mu dać możliwość dobierania ofiar? :C 
I to jest dobry pomysł - ale to już ugadam z mordercą, jak zostanie wyłoniony. Może wybrać sam, wybrać może też kostka - na obie opcje przystanę. :> 
Cytat :

a) morderca nie jest mordercą tylko z roli i sam musi planować, kogo zabić dalej. Ktoś go podejrzewa? Zabić go zatem, by zamilkł, czy raczej dać mu żyć, by nagle wszystkie oczy nie zostały zwrócone ku tobie?
b) relacje między postaciami będą miały większy sens. Wiadomo, że jak się ma wielu wrogów, to dość szybko zejdzie się na drugą stronę.
W zasadzie popieram te argumenty, całość dostosuję do wylosowanego mordercy. Uważam jednak, że coś takiego miałoby sens. 

Cytat :
Morderca na ten przykład wysyłałby kogo zabije, a MG oceniał, czy możliwe itp. Może też morderca po prostu wysłać post bezosobowo do MG na GG, a ten go wstawi na CB D: Znaczy tak zazwyczaj ja grałam.
... I z tym też się zgadzam. Przy zamykaniu zapisów skoryguję cały pomysł, żeby teraz co chwilę z tym nie latać. Nie jestem weteranem gry na cb, a z byciem MG w takich zabawach w ogóle nie mam styczności, więc dziękuję za propozycje. c:
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 107
PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Nie Mar 06, 2016 9:56 pm

Dobra, podjąwszy kobiecą bo nie męską decyzję, zgłaszam Yoshiego niebieskiego i Makoto. Cyrkowca na bal się nie zaprasza D:

A jako że dostałam nowe info, to tak naprostowywuję - generalnie data mi pasuje, ale jeśli godziny podane będą dokładnie w miarę pilnowane. O 22 18.03. będę musiała wyjść :<

PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Pon Mar 07, 2016 10:18 pm

Cytat :
A jako że dostałam nowe info, to tak naprostowywuję - generalnie data mi pasuje, ale jeśli godziny podane będą dokładnie w miarę pilnowane. O 22 18.03. będę musiała wyjść :< 

W wypadku, kiedy ktoś będzie się musiał zbierać, dana postać nie będzie uwzględniana w grze i po prostu będzie sobie gdzieś w niej istniała. Jeśli jest na liście przyszłych ofiar, zostanie pominięta i z zabójcą wrócimy do niej później. Gorzej jak wypadnie, że taka osoba, która schodzi, jest mordercą xD 

W każdym razie godziny będą pilnowane, a wszystko, co się działo w trakcie eventu będzie na bieżąco kopiowane z archiwum i pełna gra z każdego dnia będzie umieszczana w tym temacie, żeby nikt nic nie przegapił. 

Śmiało, nie pogryzę nikogo, jeszcze przez kilka dni można się zgłaszać~
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 109
PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Wto Mar 08, 2016 4:34 pm

Ja się zgłaszam~! Na 100 %~! Weekendy mi pasują praktycznie wszystkie, chyba żebym musiała jechać z Shinrą do lekarza (lekarz wybiera się z pacjentem do lekarza, heheszki :D ) Jeśli chodzi o godziny, to czas mam w weekendy najczęściej od 11 rano do 22 wieczorem - później następuje konieczność lulu. W danym razie mam tylko jedną prośbę: gdyby zmienił się termin / ustal0no nową godzinę, niech ktoś mnie kopnie przez fb / gg / chat lub powiadomi Shinrę - jestem straszliwie zabiegana w tygodniu, ale wsje weekendy, jak już powiedziałam, mam wolne :D Także Shizusia Heiwajimę proszę wpisać.

Where did I go wrong? I lost a friend somewhere along in the bitterness.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 109
PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Wto Mar 08, 2016 5:07 pm

Shinra Kishitani, doktor nauk medycznych, również się zgłasza! Godziny takie, jak podał Shizuś, w weekendy idealnie mi odpowiadają - tym lepiej się składa, że wtedy mam wolne od pracy :D

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Pią Mar 11, 2016 5:33 pm

Jeszcze jutro i koniec zapisów do eventu. Więc jeśli jeszcze ktoś ma plan się zgłosić, to zapraszam~
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 68
PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Sob Mar 12, 2016 10:18 pm

Jako że zostałam właśnie pokemonem, a Shizuo mnie wybrał i kazał iść na bal... wspólnie z Makoto, bo jakżeby inaczej, trzeba było tej dwójki na kurnika nie spraszać, by się może nie zgadały tak... No w każdym razie! Nooo... noo ja też się zapisuję. Na dzień dzisiejszy godziny mi pasują, data również i mam nadzieję, że się to nie zmieni. Raczej chyba na pewno nie :3.
Tylko nadal troszku nie rozumiem, jak to wszystko ma wyglądać, ale to podpytam już jakoś może :3. Nigdy nie brałam w czymś takim udziału, więc zwyczajnie się nie orientuję ;___;.

(Tu bym wstawiła, co też Shizuo miał zamiar zrobić biednej Lifci, jeśli nie wysłałabym tego posta :3. Ale tego nie zrobię, coby nie wychodził na złego człowieka :3. Powiem tylko: ZADOWOLONE?! ;___;)

PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Sob Mar 12, 2016 10:33 pm

AHEM 
Ostateczna lista chętnych wygląda następująco:

1. Izaya Orihara 
2. Hideyoshi Kenta
3. Makoto Akiyama
4. Masaomi Kida 
5. Yoko Takeda
6. Yoshiteru Nakahara 
7. Shizuo Heiwajima 
8. Shinra Kishitani 
9. Hiroshi Yamakoto 

Według tej listy zaraz rzucę kostką, by wyłonić mordercę.
Powrót do góry Go down
PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Sro Mar 16, 2016 10:08 pm

PRZEBIEG EVENTU 

Przed eventem:
Asekuracyjnie wyznaczam piętnaście minut na zebranie się wszystkich graczy. Gdy ten czas minie, zadam pytanie, czy możemy zaczynać - gdy wszyscy odpowiedzą twierdząco, wyczyszczę archiwum (tak będzie mi łatwiej kopiować jego zawartość w czasie archiwizacji eventu) i wyślę wiadomość rozpoczynającą event. Jeśli ktoś nie wyrobi się w tym czasie i przewiduje to, poprosiłbym o jakąś informację na ten temat. 

Początek
Wszyscy uczestnicy powinni opisać ubiór postaci, co pomoże przy rozrzucaniu wskazówek, zarówno prawdziwych, jak i fałszywych. Wszelkie rękawiczki, białe koszule, krawaty, muszki - co tylko zechcecie, szczególnie, że przyjęcie ma wystawny charakter. Można podrzucić też jakiś obrazek albo cokolwiek takiego, co pokazuje, jak ubrana jest postać. W chwili, gdy postać dołącza do eventu, już jest w apartamencie Izayi, nie ma mowy o spóźnianiu się przez postać - zwłaszcza, gdy morderca już wykona pierwszy krok. Jeśli user się spóźni, pisze tak, jakby jego postać już tam była wcześniej. W wiadomościach nie trzeba się rozpisywać, jednak trzeba się odwoływać do tego, co mówi MG. 

Kilka screenów z anime i plan apartamentu

Jak pisać:
Czynności postaci należy zaznaczać tylko i wyłącznie gwiazdkami, na przykład *podszedł do drzwi i spróbował je otworzyć, ale były zamknięte na klucz*. Funkcja /me jest zarezerwowana do zaznaczania akcji Mistrza Gry i proszę, by nikt jej nie używał, by nie wprowadzać innych w błąd. Przypominam również o tym, że należy się zachowywać racjonalnie i nie robić skrajnych głupot. 

Wypowiedzi usera: 
Należy je pisać (w nawiasach wszelkiej maści), // po slashach; ważne jest, by dało się je odróżnić od tego, co robi i mówi postać. 

Oba powyższe podpunkty najlepiej by było ujmować w jednej wiadomości - w ten sposób chat będzie bardziej przejrzysty i łatwiej będzie mi wszystko kopiować, bowiem cały event planuję zarchiwizować. 

Jeżeli komuś będą uciekały wiadomości, polecam otworzenie chatu w nowym oknie, gdzie jest on włączony na pełnym ekranie. Aby to zrobić, zamiast "zaloguj" w nagłówku chatu należy kliknąć w "Join the Chat", które jest nieco ponad samym oknem chatu. 

Podejrzenia: 
Podejrzewać można oczywiście każdego, no, może poza roślinami doniczkowymi - można wygłaszać swoje podejrzenia kiedy tylko się chce, jednak przypominam o tym, co Sherlock Holmes lubi najbardziej - o sztuce dedukcji. Podejrzenia będą kierowane wobec wszystkich, zatem rolą użytkowników jest bronienie się przed nimi oraz snucie własnych; od tego zależy przeżycie waszych postaci. 

Event a fabuła ogólna forum:
Event jest oderwany od dalszej fabuły forum, nie istnieje w niej. Obowiązują jednak wzajemne relacje postaci, które wynikają z kanonu lub z przeprowadzonych przed eventem wątków. Jeśli postać zginie w evencie, w faktycznej fabule forum wciąż jest żywa. 

Pierwsza ofiara:
Jako, że nikt w tej sprawie nie zabrał głosu, któraś z postaci administracji, która nie została zgłoszona do eventu, będzie pierwszą ofiarą. 

Osoby, które nie biorą udziału mogą siedzieć na chatboxie, jednak muszą liczyć się z tym, że skupiamy się na grze, nie na rozmowach. Takie kwiatuszki proszone są o niemieszanie się w fabułę eventu i niepodpowiadanie osobom, które biorą w nim udział. 

Kolejne ofiary:
Wskażą je okoliczności, jakie wynikać będą z gry. 

Zejście z chatu:
Postać osoby, która z jakiegoś powodu schodzi z chatu, będzie traktowana jakby dalej była u Izayi, ale będzie oddalona od wszelkich interakcji, więc nie umrze, kiedy gracza nie ma. Umrze dopiero jak wróci. :> 

Koniec gry:
Każdego z trzech wieczorów o godzinie 22 od razu kończy się gra. Wszystko jest wklejane do posta w tym temacie i jeśli morderca nie zostanie wykryty, gra jest po prostu kontynuowana następnego dnia. Jak na przykład w serialu, gdzie jeden odcinek jest wypuszczany jednego dnia, a drugi kolejnego.

To chyba tyle. Mam nadzieję, że jakkolwiek rozjaśniłem sytuację.
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 262
PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Pią Mar 18, 2016 6:04 pm

Makoto ubrany był co prawda w marynarkę, aczkolwiek nie był pewien, czy na tę okazję nie jest zbyt... mało wyjściowa. Ale po prawdzie nie wiedział, czego oczekiwać, gdy tu przychodził na zaproszenie Kanry. Uznał więc, że zwykła czarna marynarka z podwiniętymi do łokci rękawami zarzucona na szarą koszulę w kratę oraz gustowny ciemny krawat w ukośne pasy będą się nadawały. Do tego porządny zegarek na lewej ręce oraz eleganckie, chociaż nie specjalnie wyszukane spodnie. W sumie jeansy o nieco bardziej klasycznym wykroju niż te, które nosi się na co dzień. Ich barwa? Cóż, ciemny jeans to chyba jakieś określenie koloru. A jak nie, to ciemnoniebieskie wystarczająco rozjaśniają sytuację.
Mało balowe, powiadacie? Akiyama nie należy do lubiących się stroić. Miał tylko nadzieję, że nie będzie się za bardzo wyróżniał w tłumie. Włosy standardowo związał na karku w kucyk. Nie, nie miał zamiaru iść do fryzjera tylko z powodu jakiegoś przyjęcia.

// jako że jest możliwość, daje wygląd tu, bo wygoda

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 107
PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Pią Mar 18, 2016 6:12 pm

No tak. Co młody Nakahara mógł włożyć na elegancki bal? Garnitur? Nudy. Koszulę? Już lepiej, ale nadal sztywniacko. O nie, on szykował coś, co miało zaskoczyć wszystkich i zrobić z niego gwiazdę wieczoru. Nawet nie wiedział, skąd w jego domu wziął się iście XIX-wieczny frak, ale nie omieszkał założyć go na białą koszulę. Poza tym miał na sobie eleganckie, czarne spodnie, błyszczące lakierki, niedużą, jasną muszkę oraz ciężki, długi płaszcz. Całości obrazu dopełniała... laska. Nie pytajcie po co. On tego dnia robił z siebie lorda. Brakowało mu jedynie bokobrodów i zarostu. No i kapelusza. Nawet znalazł jeden w domu, ale nie uśmiechało mu się zakładanie tego paskudztwa na swoje sterczące swym zwyczajem we wszystkich kierunkach włosy.

Liczba postów : 68
PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Pią Mar 18, 2016 6:13 pm

Po długich poszukiwaniach odpowiedniego ubioru na bal, Hiro zdecydował się na TO. (Przy czym leży na nim normalniej niż na tym manekinie ;___; ). Sam nie był do końca pewien, w co się ubrać, bo i samo zaproszenie na taką imprezę wydawało mu się nieco dziwne, ale wreszcie postawił na klasyczną czarną marynarkę, szarą koszulę i nierozłączny wisiorek na szyi. Fryzurą się nie przejmował, włosy standardowo zostawił rozpuszczone, jedynie wpadające do oczu kosmyki lekko spiął (czyli tak jak na avku, nic nowego :3.)

PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Pią Mar 18, 2016 6:26 pm

Powrót do góry Go down
Liczba postów : 93
PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Pią Mar 18, 2016 6:31 pm

Yoko należy do osób, której pewnie nikt nie wyobraziłby sobie w sukience, jednak sama Panda takowe uwielbia! Ale ćśś... to sekret...
Długo zastanawiała się nad tym, co wybrać, w końcu przyjęcie miało być eleganckie, prawda? Krótka, rozkloszowana sukienka z odkrytymi plecami i koronką może brzmieć różnie dla każdego. Dla Yoyoko zabrzmiało jak idealny strój na przyjęcie Izayi!
Czarne włosy starannie uczesała i ułożyła w wysoki kok, który spięła srebrnymi wsuwkami. Jako, że Panda w szpilkach chodzi jak pokraka wybrała szare balerinki, które choć wyglądają na wygodne, strasznie obcierają pięty. Yoko ma też ze sobą niewielką torebkę na ramię, w której ma plastry na obtarcia.
//Boże, co się ze mną dzieje ;___;
Nie umiem już nawet pisać ;___;

PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Pią Mar 18, 2016 10:04 pm

Spoiler:

Powrót do góry Go down
PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Pią Mar 18, 2016 10:04 pm

Spoiler:

Powrót do góry Go down