~

IndeksIndeks  PublicationsPublications  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Event - Morderstwo na balu

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Liczba postów : 301
PisanieTemat: Event - Morderstwo na balu   Sob Mar 05, 2016 9:33 pm

First topic message reminder :

Wpadam dziś ze skromnym pomysłem na event. Motyw morderstwa na jakimś balu bądź spotkaniu towarzyskim jest bardzo często spotykany w kulturze masowej i jest dość prosty do odtworzenia, więc uważam, że na forum mogłoby to całkiem fajnie wyjść. Przechodząc do kwestii podstawy fabularnej: 

Niektórzy mieszkańcy Ikebukuro zostali zaproszeni na bal w największym apartamencie Izayi; część zna gospodarza, inni po prostu się zjawili, bo zostali zaproszeni. Raczej nikogo nie powinno nawet zdziwić to, że mężczyzna zaprasza nawet przypadkowe osoby do własnego mieszkania, w końcu ma ich przynajmniej kilka. Przyjęcie ma charakter wystawny, elegancki, tylko jego zabarwienie i zamiary gospodarza są dość niejasne. W pewnej chwili gaśnie światło, słychać czyjś krzyk i uderzenie o posadzkę czegoś sporego, co na pewno nie jest przedmiotem. Gdy znowu robi się jasno, okazuje się, że jeden z gości został zamordowany, a po żadnym z gości nie widać, że jest winien tego czynu. Próba otworzenia drzwi kończy się fiaskiem - są zamknięte na cztery spusty, jednak gospodarz wypiera się zamknięcia ich i nie ma nawet przy sobie kluczy, zaś opcjonalne wyskoczenie przez okno nie wchodzi w grę, gdyż apartament znajduje się u góry wieżowca liczącego sobie około trzydziestu pięter. Kto mógłby mieć motyw do morderstwa z zimną krwią? Atmosfera przyjęcia raptownie zmienia się. Morderca wciąż czyha wśród obecnych na balu, wśród gości panuje strach i niepewność o to, czy w ogóle przeżyją wieczór. W późniejszym czasie giną kolejne osoby i padają wzajemne oskarżenia, zaś jakiekolwiek wskazówki są niejednoznaczne. 

Mam nadzieję, że powyższy wstęp jest w miarę jasny - na pewno prawie każdy spotkał się z tym motywem w jakimkolwiek tekście kultury, bowiem przewijał się nawet w wielu kreskówkach, jak chociażby Adventure Time. Mechanicznie widziałbym to natomiast tak: 

Kiedy: Jestem otwarty na każdą datę, jednak uważam, że najlepszy byłby ku temu któryś weekend. W tym miesiącu najbardziej optymalne byłyby dni 18-20, bo dalej jest już Wielkanoc i nie wiem, czy komukolwiek by pasowało. Stawiam raczej na godziny wieczorne, może od 18 do 22? Ale to wyjdzie w praniu, bo mi szczerze pasuje każdy termin. 
Gdzie: Zdecydowanie chatbox. Obstawiam, że taka zabawa detektywistyczna byłaby łatwiejsza do ogarniania przez chat i szybciej powinno iść pisanie. Jeżeli chat będzie niemiłosiernie mulić i wyrzucać ludzi po dwadzieścia razy, przeniesiemy się do tematu. 
Do kiedy trwają zapisy: Do północy 13 marca. Czyli technicznie można się zgłaszać aż 12.03. dobiegnie końca. 
MG: Mistrzem Gry jestem oczywiście ja. 
Kto może brać udział?: Każdy, kto ma zaakceptowaną kartę postaci. Jeśli któraś z postaci nie lubi się z Izayą, i tak może się zjawić, "lubię/nie lubię" nie ma tu nic do rzeczy. Logikę odstawiamy na bok. Udział natomiast nie jest obowiązkowy, gdyż proponuję event jako gracz, nie administrator.
Ile postaci jedna osoba może zgłosić?: Myślę, że maksymalnie dwie postacie od jednej osoby będą optymalnym rozwiązaniem. Nie będzie raczej problemu z prowadzeniem dwóch postaci (np. przez siedzenie z dwóch przeglądarek), no i chat nie będzie aż tak obciążony. 
Kto zabił?: Rozstrzygnę to przez rzut kostką, morderca zostanie powiadomiony, gdy zapisy na event zostaną zamknięte. Otrzyma również screena postu z rzutem na dowód, że tak się stało. Osoba wylosowana do bycia zabójcą może się odwołać od decyzji jeśli taka jej wola. Jeśli jednak postanowi być mordercą, wymagam od niej całkowitej i absolutnej dyskrecji. 
Kto został zabity?: Tutaj widzę trzy wyjścia:
- Wylosowanie kogoś przez rzut kostką, jednak jeśli wypadnie osoba, która zgłosiła jedną postać, to będzie to trochę nie w porządku, bo od razu jak tylko dołączy do gry zginie. 
- Wyznaczenie jakiegoś randomowego człowieka, którego nawet nie ma na forum. 
- Ktoś posiadający multikonta zgłosi jedną ze swoich postaci na ofiarę, zaś sam będzie mógł dalej prowadzić dwie inne zgłoszone przez siebie postaci. Albo jedną, jego wola. 
Związek z fabułą forum: Obowiązują relacje wynikające z kanonu lub z przeprowadzonych wcześniej wątków. Śmierć postaci i cokolwiek, co stanie się na balu nie powinno być przywoływane w rozmowach i myślach postaci w fabule głównej. Osoba, która umarła w evencie, w fabule żyje, a osoba, która zabiła, nie jest realnie mordercą. 
Co zrobić, jeśli postać została zabita?: ... Zabrzmi głupio, ale zejść z fabuły chatboxowej. 
Jak odróżnić rozmowy od gry?: Nie jestem zwolennikiem gry na chacie i takiej formy, ale myślę, że najlepiej byłoby oddzielać wypowiedzi gracza od wypowiedzi postaci poprzez ujęcie wypowiedzi usera w (nawiasy wszelkiej maści) bądź przeniesienie ich // za slashe. Wtedy nic nie powinno się mylić. Wszystkie wypowiedzi i interakcje powinny być pisane w jednej wiadomości, żeby nie zrobił się chaos. 
Co z kolejnymi morderstwami?: Również będą wyznaczane przez rzuty kostką. 
Akcje MG: Będą zaznaczane funkcją /me, w związku z czym proszę nie używać jej w czasie gry. 
Osoby niebiorące udziału w evencie mogą przebywać na chacie i rozmawiać, jednak proszę, by nie zakrywały za mocno tego, co dzieje się w grze. 
Pisanie powinno odbywać się w miarę szybko. Nie ma kolejki, a jak ktoś zejdzie z chatu na dłuższy czas, po prostu będzie pomijany w akcjach MG. 
W godzinach innych niż te, które zostaną wytypowane, piszemy normalnie i chat dalej jest narzędziem do zwykłych rozmów. 
Nie wiem za to, co ile będzie losowana zabita osoba. To pewnie wyjdzie w czasie pisania. 
Ile event trwa: Trzy wyznaczone weekendowe wieczory w czasie realnym. W czasie fabularnym jeden wieczór. 
Jak się skończy: Morderca albo zostanie zdemaskowany, albo nie. Osoba, która go zdemaskuje, dostanie nagrodę detektywa do profilu. Jeśli zaś morderca będzie się skutecznie ukrywał i nie zostanie wykryty, również dostanie nagrodę. 

Dobra, zmęczyłem się. Ale brnę dalej! Teraz drobny apel do osób, które się tu wypowiedzą. Przyjmę każdą krytykę, nie jestem nieomylny i w moich pomysłach mogą być dziury. Nie obrażę się jak ktoś powie, że pomysł jest zły, jednak proszę w takim wypadku o uzasadnienie, dlaczego ktoś tak uważa xD

Zaś do tych, którzy chcą brać udział w evencie: proszę informować mnie o tym tylko i wyłącznie w tym temacie. W innym wypadku może mi coś wypaść. Warto by było również wspomnieć, jakie terminy i godziny wam pasują do wzięcia udziału w zabawie oraz zabrać głos w sprawie wyłonienia zamordowanego. Jeśli ktoś nie wspomni, że w dany dzień nie może, a właśnie ta data zostanie wybrana, to już nie jest mój problem. Jeżeli jednak wykruszy się większa ilość osób, które nie mogą grać chociaż się zgłosiły, wtedy przenosimy event na inny weekend. Jeżeli nie w marcu, to myślę, że najwcześniej w majówkę dam radę coś takiego robić. Niestety kwiecień mam za bardzo napięty. 

Przypominam, wywoławczy termin to 18-20 marca (piątek-niedziela), godzina 18-22. 

13 marca wstawię listę osób, które się zgłosiły. Jeśli ktoś zostanie pominięty na niej bądź okaże się, że nie może przyjść, proszę o informację na ten temat. I to w sumie tyle. Zapraszam do wypowiadania się i zgłaszania udziału.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://durarara.forumpolish.com

AutorWiadomość
PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Pią Mar 18, 2016 10:10 pm

Spoiler:

Powrót do góry Go down
PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Nie Mar 20, 2016 3:29 pm

Z wiadomych przyczyn zdrowotnych, które zostały wczoraj podane na cb, Shinra prawdopodobnie będzie nieobecny na evencie, podobnie Shizuo. Jeżeli czujecie się na siłach - zapraszam ponownie, ale z banowaniem, żebyście się nie przemęczali, nie żartowałem. 

Przepraszam za wczorajsze zachowanie. Jak mówiłem, było niedojrzałe, nieprofesjonalne i nieprzyjemne z mojej strony. Podobnie zresztą przekazanie zbyt pochopnej decyzji. Jest głupio zarówno mi-adminowi jak i mi-osobie. 

Resztę graczy proszę o odzew na chatboxie, czy chcą dalej grać. Jeśli tak - zgodnie z planem o 18:15 kontynuujemy. 

Jeśli nie - uznaję, że z mordercą wygraliśmy, na dniach dopiszę zakończenie całości i po prostu zdradzę, kto nas zabijał. 

Jestem też w trakcie pisania tematu odnoszącego się do eventów chatboxowych. Będzie on w tym dziale za jakiś czas.

EDIT
Zaraz wrzucę resztę eventu, kawałek straciłem niestety
Powrót do góry Go down
PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Nie Mar 20, 2016 10:33 pm

DZIEŃ 2
Spoiler:

Powrót do góry Go down
PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Nie Mar 20, 2016 10:34 pm

Spoiler:

Powrót do góry Go down
PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Nie Mar 20, 2016 10:36 pm

DZIEŃ 3
Spoiler:

Powrót do góry Go down
PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Nie Mar 20, 2016 10:37 pm

Spoiler:

Powrót do góry Go down
PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Nie Mar 20, 2016 10:38 pm

Spoiler:

Powrót do góry Go down
Liczba postów : 201
PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   Pią Mar 25, 2016 10:58 pm

E V E N T     Z A K O Ń C Z O N Y
A temat zamknięty.

Całość obyła się bez większych problemów technicznych i jakichkolwiek poza zdrowotnymi u Shizuo i Shinry oraz faktem, że zaginęły mi w czasie archiwizacji dwa fragmenty z pierwszych dwóch dni. Mimo lekkiego falstartu przy dniu drugim, uważam event za jak najbardziej udany i cieszę się, że mogłem prowadzić dla was grę. Było to moje pierwsze podejście do prowadzenia eventu chatboxowego i uważam, że wyszło całkiem w porządku. 
Poniżej znajduje się screen z losowaniem mordercy. 

Podsumowanie:
Wystawne przyjęcie u Izayi Orihary z pewnością zapisze się w pamięci mieszkańców Ikebukuro, a przede wszystkim pozostawi trwały ślad na sercach gości i rodzin zaproszonych osób. Z pewnością żaden z gości nie spodziewał się, że ktokolwiek w ogóle mógł zostać w tym miejscu poważnie skrzywdzony, chociaż większość z nich albo miała z informatorem napięte stosunki, albo praktycznie go nie znała. Wśród zaproszonych byli Heiwajima Shizuo, Kishitani Shinra, Takeda Yoko, Yamakoto Hiroshi, Akiyama Makoto, Nakahara Yoshiteru, Kenta Hideyoshi, Kida Masaomi oraz Malroux Gilbert. 
Gdy przyjęcie rozpoczęło się na dobre i wszystko wskazywało na to, że jego przebieg będzie udany, nagle zgasły światła. Słyszalne były odgłosy krótkiej szamotaniny, uwieńczonej - jak się okazało po ponownym zapaleniu świateł - morderstwem na Gilbercie. Najemnik został dźgnięty kilkukrotnie nożem w brzuch, co poskutkowało bardzo szybkim wykrwawieniem się mężczyzny. Gdy spróbowano otworzyć drzwi, te okazały się zamknięte - telefony zaś nie miały zupełnie zasięgu, podobnie sprawa się miała z internetem odbieranym przez inne urządzenia. 
Goście szybko zaczęli panikować - zresztą, mało kto zachowałby zimną krew w takiej chwili. Pierwsze podejrzenia padły w stronę Yoshiteru, który był najbliżej Gilberta, gdy ten jeszcze żył; późniejszym podejrzanym był sam gospodarz, niemniej jednak obydwu nie dało udowodnić się winy. Morderca wciąż był wśród gości i nie sposób było wskazać, kto właściwie nim jest. Obecni na balu podzielili się na trzyosobowe grupy, uznając to za najlepsze wyjście w tej sytuacji. Nikt nie miał zostawać sam na sam z drugą osobą, zatem byli stosunkowo bezpieczni; zakładając oczywiście, że morderca nie miał wspólnika. 
Szybko zaczęły padać wzajemne oskarżenia i praktycznie nikt wśród zaproszonych na przyjęcie nie miał zupełnie czystej karty w aktach policyjnych. Tak samo w oczach innych obecnych w apartamencie niemalże każdy mógł być winnym morderstwa oraz uwięzienia wszystkich w mieszkaniu Izayi. W końcu nastąpiło podzielenie - Shinra, Masaomi i Izaya udali się do sypialni gospodarza gdyż ten postanowił uciąć sobie drzemkę a ktoś musiał go pilnować, pozostali zaś wciąż znajdowali się w salonie. Padła wkrótce decyzja odnośnie przesłuchań, zdejmowania odcisków palców z noża oraz dłoni gości; miał zająć się tym Kenta, który jako jedyny miał w tym wprawę. Pozostali mieli pojedynczo zgłaszać się do łazienki i kolejno zrobili to Makoto, Yoko i Shizuo; okazało się jednak, że ściąganie odcisków mija się z celem. Na nożu i tak były ślady po Oriharze, zaś drugi typ odcisków był rozmyty i nie dałoby się go zidentyfikować. 
Gdy wszyscy ponownie udali się na dół, światła znowu zgasły i trudno było zlokalizować w mroku cokolwiek po omacku. Szybko za źródło światła w ciemnościach posłużyły telefony i świeczki, które zostały rozstawione po apartamencie, niemniej jednak nie obyło się bez ofiar w cywilach - Yoko potknęła się, tłukąc przy tym kolano. Pozostali zaraz znaleźli się przy niej i oczywiście została jej zaoferowana cola - w końcu dziewczyna ją uwielbiała - jednak podejrzany mógł być fakt, że zaoferowały jej napój aż dwie osoby naraz. Wkrótce Takeda zaczęła czuć się bardzo źle i po przerwie rodem z telenoweli, bowiem dopiero następnego dnia w czasie rzeczywistym, dziewczyna zmarła. Bez wątpliwości została otruta - pytanie brzmiało, kto dopuścił się morderstwa na dziecku i czy aby na pewno to Yoko była celem mordercy. Wkrótce oba ciała zostały przykryte prześcieradłami pochodzącymi z sypialni Orihary; podczas transportowania pościeli do salonu jedno z prześcieradeł wypadło Hideyoshiemu, który postanowił je tam po prostu zostawić. 
Przy napojach tego wieczoru było przynajmniej kilka osób: Hideyoshi, Yoshiteru, Yoko, Shizuo, Izaya oraz Makoto i Hiroshi. Poruszeni śmiercią dziecka goście zaczęli gorączkowo poszukiwać sposobów na wydostanie się z apartamentu, sam gospodarz zaś był na tyle zdezorientowany, że postanowił przejść do porządku dziennego i jak zwykle zaczął kręcić się w fotelu przy biurku. Starał się początkowo skorzystać z laptopa, ten jednak od razu padł. Informator później udał się do sypialni po tablet, lecz kiedy przechodził z powrotem na dół, potknął się na schodach i urządzenie odbyło swój wiekopomny lot, który uwzględniał też prześlizgnięcie się z rąk Makoto do dłoni Hiroshiego.
Ostatnia deska ratunku, Namie Yagiri, z którą mieli się skontaktować przez Internet w rzeczonym tablecie, zablokowała Izayę, zaś samo ustrojstwo zacięło się permanentnie. Dwaj najprawdopodobniejsi podejrzani, Izaya i Shizuo, mieli zostać odizolowani od reszty i pilnowani przez Kidę w sypialni informatora (dalej żadnej Shizayi. Never.), pozostali zaś zostali na dole. Niewiele czasu musiało minąć, by Orihara zaczął prowokować Heiwajimę ku podjęciu wobec gospodarza drastycznych kroków; obaj wycofali się na korytarzyk na piętrze, który oddzielony był jedynie barierką od reszty mieszkania. Większość gości (poza Hideyoshim, który mierzył między wrogów pistoletem i Yoshiteru, który ledwo się wybudził, gdy to się działo) starała się ich rozdzielić. Kenta kazał wszystkim poza odwiecznymi przeciwnikami zejść na dół, co również zrobili. 
Gdy Shizuo rzucił w Izayę krzesłem, ten gwałtownie wycofał się, pośliznął o wcześniej pozostawione prześcieradło i wypadł przez barierkę. Jego kości i tak wciąż słabe po ostatnim starciu z Heiwajimą, upadek zaś był dla nich przeciążeniem - wskutek kilku złamań, utraty krwi i szoku, kolejna osoba zginęła tego wieczoru. Od dołu wyglądało to tak, jakby informator został zepchnięty przez swego wroga, toteż Kenta oddał ostrzegawczy strzał w jego kierunku - celowo nie trafił jednak w niego, a w ścianę, przy której się znajdował. 
Psychika wszystkich gości była zachwiana jeszcze bardziej, gdy kolejne ciało zostało umieszczone przy dwóch pierwszych - niemniej jednak, Orihara musiał zostać przeszukany; wszak jego śmierć mogła być wypadkiem, a on sam mógł być realnym mordercą. Kluczy do mieszkania jednak nie znaleziono, podobnie jakichkolwiek wskazówek poza kluczem do szuflady, w której była tylko plansza do chińczyka. W pokoju informatora znaleziono zamknięty na kłódkę pamiętnik, zaś w telefonie jedynie notatki dotyczące Kidy oraz wiadomości, jakie wymieniali. 
Masaomi widząc to, uciekł z pamiętnikiem do łazienki na górze, by ochłonąć; gdy jednak chciał wyjść, okazało się, że drzwi są zatrzaśnięte. Na górze szybko znaleźli się Hideyoshi i Yoshiteru, którzy natychmiastowo starali się otworzyć drzwi, te jednak ani drgnęły - nie było jednak mowy o tym, by Shizuo użył swej siły, gdyż najprawdopodobniej skrzywdziłby Kidę. Kenta ponownie wyciągnął broń - obecni odsunęli się od drzwi, a gdy oddał strzał, zamek w drzwiach jedynie się poluzował. Pocisk odbił się najpierw od klamki, później od futryny za Hide i Yoshim, w efekcie czego ten drugi (dotychczas kryjący się za funkcjonariuszem) został postrzelony w ramię. Ucierpiała jedna z jego tętnic i mimo starań Shinry, nastolatek szybko wykrwawił się.
Został złożony przy pozostałych zmarłych, przy czym ponownie zostali sprawdzeni inni goście, jednak i to nie przyniosło większego skutku. Prawie nikt nie miał przy sobie nic podejrzanego poza Hiroshim; ten miał swoje dwa noże, które Kenta kazał mu odłożyć dla bezpieczeństwa innych. Grupa ponownie podzieliła się po trzy osoby - Kenta miał zostać z Shizuo i Kidą w salonie, zaś Shinra z Makoto i Hiroshim mieli udać się do sypialni na piętrze. 
Hiroshi postanowił, że zrobi kawę, zaś Shizuo, że pójdzie na górę i przyniesie Shinrze coś do picia, zaś Yamakoto został w takim układzie na dole z Kentą i Kidą; w końcu mieli się trzymać trójkami. Nagle rozległ się huk dochodzący z kuchni - coś najwidoczniej wybuchło i jak się okazało później, był to elektryczny czajnik, którego kabel był nacięty. Apartament szybko wypełnił się dymem i mimo uchylonego okna, widoczność była bardzo słaba przez dłuższy czas; przy okazji Makoto, schodząc wraz z Shinrą i Shizuo na dół, strącił jedną ze świeczek na prześcieradło, które przyczyniło się do śmierci Izayi i które też natychmiastowo zajęło się ogniem. Wykorzystując zamieszanie, morderca ponownie uderzył, a właściwie rzucił nóż prosto w szyję znajdującego się nieopodal Hiroshiego. Gdy widoczność była już względnie dobra, ci, którzy pozostali przy życiu, zauważyli, że Yamakoto padł na ziemię; było już jednak zbyt późno, by jakkolwiek mu pomóc. Shizuo sprawdził kuchnię, Kida chciał się odsunąć od całej sytuacji i halucynacji dotyczących tańczącego sukulenta i poszedł spać, Makoto zaś skonfrontował Kentę ze swoimi podejrzeniami. Po krótkiej wymianie ostrych słów, Hideyoshi przyznał się do winy. 
Skonfrontowany z oskarżeniami Kenta pęka. „Zgadłeś, studenciku. To ja. I uszłoby mi to na sucho, gdyby nie przeklęte dzieciaki… I pies, chciałoby się powiedzieć, co?” – Funkcjonariusz śmieje się przez łzy. −„Chciałem załatwić najemnika i Oriharę. Tylko ich, rozumiesz? Chciałem dbać o Ikebukuro tak, jak nikt inny.” – Zwiesił głowę. – „I źle do tego podszedłem, jak widać. Nie chciałem zabić dzieci. Uwielbiałem Yoshiego…” –załkał. – „To zaszło za daleko. O wiele…” –Policjant pociągnął za spust po raz ostatni. Ostatnią ofiarą przyjęcia u Izayi Orihary był Kenta Hideyoshi. Mężczyzna popełnił samobójstwo – nie wytrzymał presji psychicznej po zamordowaniu tylu niewinnych osób. Przy nim odnaleziono zaginione klucze i wszyscy byli wolni.

Ponownie dziękuję wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w pierwszym evencie, jaki zorganizowałem. Cieszę się, że wyszło jak wyszło. <3 Oby więcej takich!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Event - Morderstwo na balu   

Powrót do góry Go down

Event - Morderstwo na balu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2