~

IndeksIndeks  PublicationsPublications  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Eventy, fabuła forum, kurnik - wszystkiego po trochu.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Liczba postów : 301
PisanieTemat: Eventy, fabuła forum, kurnik - wszystkiego po trochu.   Nie Mar 20, 2016 5:07 pm

Wstępnie temat daję w tym dziale - jeśli wejdzie w życie, dostanie swoje pięć minut w dziale z ogłoszeniami. Temat otwarty jest zupełnie dla wszystkich, bez wyjątku na posiadanie KP i inne czynniki. Chodzi mi o opinie. 

Piszę o tym, bo już w zeszłym roku prowadząc forum natknąłem się na sytuację, kiedy użytkownicy zaczęli znikać z forum z powodu końca roku szkolnego i wakacji. Nie miałem i bym nie miał nikomu tego za złe, bo wiadomo, jak to jest w tym okresie. Poprawy, matury, tudzież egzaminy gimnazjalne, chociaż od nas nikt się na ten pułap wiekowy chyba już nie kwalifikuje. No, ale wiadomo, o co mniej więcej chodzi. Potem wyjazdy, a nawet jak już dana osoba pisze z kimś wątek, to zdarza się, że z jakiegoś powodu znika; kłopoty z internetem, brak czasu, sprzętu itd., dzieje się zupełnie różnie, a wypadki po ludziach chodzą. Okres od połowy kwietnia do sierpnia jest bardzo kruchy dla większości for z tego, co z Masaomim zaobserwowaliśmy. 

Nie chcę, żeby to forum padło przez coś takiego i właśnie dlatego bardzo zapobiegliwie zakładam ten temat, aby znowu nie obudzić się z ręką w nocniku. Mam już w tym pewne doświadczenie. Jeśli się nie ma z kim pisać, jest się zbyt długo blokowanym, to ludzie szybciej znikają, bo nie mają co robić na forum. 

Nie wiem jak rozwiązać sprawę fabuły ogólnej forum na ten czas. Widzę dwa wyjścia:
a. Normalnie idziemy zgodnie z moim planem, 
b. Spokojniejsze i niewymagające rozdziały, jeśli ludzi będzie mało na forum w wakacje i koniec roku szkolnego, 
c. Próba zabawy w prywatne zlecenia dla poszczególnych postaci, gdzie każda dostanie minimum jeden wątek polegający na grze z MG. Takie zlecenia będą dopasowane pod postacie i przemyślane oczywiście. 

Zaś jeśli chodzi o eventy, bo z myślą o nich zacząłem ten temat... Chciałem zaproponować też opcjonalnie przerzucenie się na coś takiego w wakacje itd. Ale po namyśle stwierdzam, że to nie podziała i że zrobi większy bałagan, niż gdyby w ogóle takich eventów nie robić. Moja propozycja jest następująca - co jakieś 2 tygodnie, w weekendy (bo nie wiem jak sprawa wygląda u osób, które pracują) byłyby jakieś eventy. Kilka z nich na pewno zaplanuję ja, ale naprawdę bardzo zachęcam innych i służę pomocą w tym. Są dziesiątki motywów, jakie można wykorzystać w takich zabawach - crossovery, pomysły własne, cokolwiek. Tymczasowo z takich eventów myślałem o:
a. Alicji w Krainie Czarów (brzmi fajnie, ale bym musiał serio się zastanowić, bo mam pustkę...)
b. Władca Pierścieni (coś a'la ponowne wykucie Jedynego Pierścienia i jego dostanie się w niewłaściwe ręce oraz zwołanie nowej Drużyny Pierścienia)
c. Epidemia zombie (prosta sprawa, tylko tu ujęć jest kilka - Resident Evil np dodaje inne mutanty poza zombie, albo klasyczne jak z filmów Romero czy TWD) 
d. Zombie w wersji większej - tytani (Ikebukuro otoczone murem bądź przeniesienie do uniwersum SnK)
e. Harry Potter (przydzielanie poszczególnych postaci do domów, może sprawa z Voldemortem, turniej trójmagiczny, bitwa o Hogwart, albo coś nowego)
f. Igrzyska Śmierci (postacie dobierane parami jako przedstawiciele dystryktów mordują się)
g. Uwspółcześnione baśnie (coś jak w Wolf Among Us, każdy by był personifikacją postaci z baśni. Do tego jakiś motyw przewodni)
h. Mirai Nikki (na zasadzie podobnej, co w IŚ)
I tu pytanie brzmi, na co najchętniej wy byście się pisali. Dla mnie organizacja problemem nie jest, no i przypominam, że gracze też mogą organizować takie rzeczy.W przypadku crossoverów najlepiej jest brać coś bardzo znanego i dokładnie to rozpisać, bo w końcu są osoby, które LOTR czy HP na przykład nie widziały/ nie czytały, a mogłyby chcieć się w coś takiego bawić. 

Jest jeszcze ten kurnik, który w końcu przydałoby się zacząć; nie rozpisuję się, bo to już dostało osobny temat. Ale to może też jak luźniej będzie? 

Więc nie przedłużając, proszę o opinie w poruszanych sprawach. Nie chcę robić nic na ostatnią chwilę, żeby nie zepsuć niczego a pomimo, że wstawiam temat naprawdę wcześnie, nie mam zamiaru rzucać tego, co w nim ująłem, na wiatr. Jak mówiłem - przyjmę wszystkie opinie i zapraszam do rozmowy na ten temat. Chcę sprawdzić, jakie zainteresowanie danymi rozwiązaniami będzie; chodzi o to, by każdemu było z tym dobrze. Jeżeli osoba, która nie zabrała tu głosu będzie potem marudzić na wybrane rozwiązanie, skopię zad.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://durarara.forumpolish.com
Liczba postów : 37
PisanieTemat: Re: Eventy, fabuła forum, kurnik - wszystkiego po trochu.   Nie Mar 20, 2016 8:59 pm

> c. Próba zabawy w prywatne zlecenia dla poszczególnych postaci, gdzie każda dostanie minimum jeden wątek polegający na grze z MG. Takie zlecenia będą dopasowane pod postacie i przemyślane oczywiście.

Dlaczego nie wprowadzić tego już teraz, choćby testowo i zobaczyć jak to wyjdzie? Plus, byłbym za nieograniczaniem się w stylu jedna postać jedna misja. Fajnie byłoby pójść z kimś wspólnie na misję. Oczywiście, jeśli taka osoba przestanie odpisywać pojawia się problem, ale dlatego też można by wprowadzić limity czasowe na ciastko. W przypadku ich przekroczenia MG odpisuje tak czy siak, niezależnie od tego czy wszystkie postaci odpisały (po prostu dana postać tkwi w niebycie, nic nie robi, zastyga - MG ma dowolność wpływu na nią, ale nie na zasadzie nakazywania jej ruchów, a raczej tymczasowego odsunięcia od gry). W przypadku sytuacji, w której postać nie odpisze 3 razy - jest ona usuwana (fabularnie jakoś się to tłumaczy) z danej misji.

Nie do końca wiem na czym miałyby stricte polegać te eventy + jestem osobą, która raczej w ciągu jednego dnia nie produkuje stu postów, ale moje glosy lecą na HP i Mirai Nikki.

No, w zasadzie tyle ode mnie, pozdrawiam ;).
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 201
PisanieTemat: Re: Eventy, fabuła forum, kurnik - wszystkiego po trochu.   Nie Mar 20, 2016 10:15 pm

Przepraszam za późną odpowiedź, ale prowadziłem ten event i wszyscy płaczą~ 

Cytat :
Dlaczego nie wprowadzić tego już teraz, choćby testowo i zobaczyć jak to wyjdzie? Plus, byłbym za nieograniczaniem się w stylu jedna postać jedna misja. Fajnie byłoby pójść z kimś wspólnie na misję. Oczywiście, jeśli taka osoba przestanie odpisywać pojawia się problem, ale dlatego też można by wprowadzić limity czasowe na ciastko. W przypadku ich przekroczenia MG odpisuje tak czy siak, niezależnie od tego czy wszystkie postaci odpisały (po prostu dana postać tkwi w niebycie, nic nie robi, zastyga - MG ma dowolność wpływu na nią, ale nie na zasadzie nakazywania jej ruchów, a raczej tymczasowego odsunięcia od gry). W przypadku sytuacji, w której postać nie odpisze 3 razy - jest ona usuwana (fabularnie jakoś się to tłumaczy) z danej misji. 

Możliwe, że i w następnym rozdziale z tym ruszymy; jedyna moja obiekcja wobec tego to fakt, że fabuła jeszcze w sumie raczkuje i czekam, aż będzie i od strony userów więcej się działo (oczywiście odwdzięczę się jako MG z nawiązką); póki co sugeruję grę z tą i tą osobą danym ludziom, tak jak u ciebie z Shinrą, albo podstawiam jedną postać do relacji drugiej jako coś, co byłoby moim zdaniem interesujące i wnoszące coś do fabuły. 
Standardowy limit czasowy w mojej głowie to dwa tygodnie, bo w życiu różnie bywa i nie zawsze jest czas na zabawę na forum. Jeśli osoba się pojawia na forum to trochę luźniej na to patrzę, ale jak zniknie na tydzień bez ostrzeżenia i nie będzie jej wcale w tym czasie, to w takim wypadku postać wypada. XXI wiek jest o tyle wygodny w prowadzeniu, że komuś może zadzwonić telefon w ważnej sprawie czy cokolwiek.
To z trzykrotnym nieodpisaniem też nie jest złym pomysłem. Można to ująć jako takie albo-albo.

Kei napisał:
Nie do końca wiem na czym miałyby stricte polegać te eventy + jestem osobą, która raczej w ciągu jednego dnia nie produkuje stu postów, ale moje glosy lecą na HP i Mirai Nikki.

Chodzi o taki event jak ten, na który dziś wpadłeś - sto postów nikt nie wbije z sensem w dzień, wiadomości na cb w ciągu kilku godzin mają się trochę inaczej, bo to luźny roleplay oparty na szybkich, treściwych i krótkich reakcjach jego uczestników.
MN byłoby dość łatwo prowadzić, bo to sieka. Potter mógłby być interesujący; tylko nie wiem, czy domy rozwiązać testem internetowym (jak z Pottermore na przykład), moją własną wolą czy sugestią gracza - oczywiście przy uwzględnieniu odpowiednich dla danego domu cech. Izayi nie dałbym do Gryffindoru, Hiroshiego do Slytherinu, a Yoshiteru do Ravenclawu, to oczywiste. Przy czym w HP się skłaniam ku tygodniowi eventowemu, bo uniwersum jest obszerne i sporo da się zrobić.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 109
PisanieTemat: Re: Eventy, fabuła forum, kurnik - wszystkiego po trochu.   Pon Mar 21, 2016 10:56 am

Chodzące nieszczęście wie, o co chodzi - ale może po kolei: jak Shinra ćwierkać przestanie i mi do końca ręka ozdrowieje, to ten, Kurnik dużo i event wiele. Ja widzę siebie i Shinrę raczej w Alicji albo w jakimś Residencie (Stalkera pod uwagę nie biorę, bo wiadomo, że nie każdy ogarnie logikę zombie i Striełoka - ale o tym Shinra napisze od siebie).
Zlecenia brzmią epicko - pominę swoje wyobrażenia i powiem, że chętnie to wzięłabym. Tylko że ten event to byłby taki rpg na chacie, jak rozumiem - ok, brzmi sensownie. *szacunek owadów ulicy*
W wakacje i tak będziemy prowadzić wątki, spokojnie :D Komórka jest od tego - u mnie mobilna Durarara działa super, zresztą w bagażach Shinry tkwi zawsze laptop. SnK odpada i Mirai Nikki też, niby łatwo prowadzić, ale...Kasai w roli Yuno? Kida-tytan? Yyy, to trochę dziwne...Ode mnie to tyle.

Where did I go wrong? I lost a friend somewhere along in the bitterness.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
PisanieTemat: Re: Eventy, fabuła forum, kurnik - wszystkiego po trochu.   Pon Mar 21, 2016 6:04 pm

Cytat :
Chodzące nieszczęście wie, o co chodzi - ale może po kolei: jak Shinra ćwierkać przestanie i mi do końca ręka ozdrowieje, to ten, Kurnik dużo i event wiele. Ja widzę siebie i Shinrę raczej w Alicji albo w jakimś Residencie (Stalkera pod uwagę nie biorę, bo wiadomo, że nie każdy ogarnie logikę zombie i Striełoka - ale o tym Shinra napisze od siebie). 
Stalkera już nigdy nie poprowadzę. Poza tym uniwersum jest bardziej, niż nieznane, a ze względu na własną niechęć do niego wolę się w to nie bawić i nie inicjować samemu. Ostatnim razem za dużo nerwów mnie to kosztowało i się wolę z daleka od tego trzymać. No i trudno byłoby fabularnie pod stalkera cokolwiek wymyślić, bo sama fabuła w grach jest cokolwiek kulawa i skoncentrowana na jednej osobie - nie wiem jak to zrobić z sensem. Jak ktoś rozpisze taki event to spoko, ale ja w nim nie wezmę udziału, najwyżej pomogę w organizacji. 
Co do RE - też nie jest już tak znane, no ale tutaj jest lepsze zaczepienie fabularne, bo można z Ikebukuro zrobić Raccoon City albo dowolne inne miasto zainfekowane zombiakami i mutantami. Tylko w RE byłby sens się bawić z jakimiś siłami specjalnymi jak Umbrella Security Service; oczywiście gra cywilami czy naukowcami Umbrelli też w grę wchodzi, niemniej jednak - nie chcę wychodzić na hipokrytę w związku z fragmentem o Stalkerze - więc jeśli już zombiaki, to rozpiszę dwie wersje takiego eventu i przy RE postaram się, by nie było trzeba znać kanonu. Myślę jednak, że osobiście skłaniam się ku klasycznym zombie niepowiązanym z żadnym konkretnym uniwersum. Łatwiejsze w odbiorze i nie trzeba bić w nic popularnego. 
Alicja - jak mówiłem, poza samym faktem, że można coś zrobić, nie mam pomysłu. Może coś wpadnie... Nie wiem. Jak ktoś wyjdzie z pomysłem to chętnie pogadam o tym i coś ustalę. 

Cytat :
Zlecenia brzmią epicko - pominę swoje wyobrażenia i powiem, że chętnie to wzięłabym. Tylko że ten event to byłby taki rpg na chacie, jak rozumiem - ok, brzmi sensownie. *szacunek owadów ulicy* 
Nie widzę sensu robić na szybko czegoś w postach dla większej grupy ludzi, bo to nie wychodzi i nie chcę na tym tracić nerwów; "na szybko" i "w postach" za bardzo się gryzą. Na chatboxie jest znacznie szybciej i czuję, że ludzie nie mają presji pisania czegoś długiego. Jest bardziej interaktywny i szybciej widoczne są wiadomości od innych graczy. 

Cytat :
W wakacje i tak będziemy prowadzić wątki, spokojnie :D
O to nie jestem spokojny i nie będę - ostatnim razem przy prowadzeniu forum 3/4 ludzi wyparowało w tym okresie. 

Cytat :
Komórka jest od tego - u mnie mobilna Durarara działa super, zresztą w bagażach Shinry tkwi zawsze laptop. 
Tylko nie wszyscy mają taką możliwość - niestety - no i nie wszyscy lubią pisać z telefonu. 

Cytat :
SnK odpada i Mirai Nikki też, niby łatwo prowadzić, ale...Kasai w roli Yuno? Kida-tytan? Yyy, to trochę dziwne...Ode mnie to tyle.
Wnioskuję, że zajrzałaś do archiwum skoro przywołałaś Hikaru Gasai - to jest tylko żart z czasów, kiedy senpaiowałem z konta Kaśka do Makoto i udawałem nim yandere. Trochę to nadinterpretacja, ale też fakt, że może sam źle się wyraziłem rzucając byle ogólnik. Crossoverów nie widzę jako wcielanie się w konkretne postacie, bo to w sumie jakby.. cosplay w RPGu? Mam na myśli raczej odegranie czegoś w danym uniwersum i tyle. No, w przypadku Mirai Nikki jeszcze z tymi pamiętnikami. Jeśli cokolwiek z tego miałoby ruszać - zostanie dokładnie rozpisane oczywiście. Z MN miałoby to tyle wspólnego, że byłyby pamiętniki i wzajemna sieka :'D
I nope - ludzie-tytani to zły pomysł, bardzo zły, nie zrobiłbym tego. Widzę to raczej jako obronę miasta przed tytanami albo coś oparte na "Bez Żalu" (OVA/spinoff o Liwaju) i idei miasta podziemnego równoległego dla tego, co dzieje się na górze; jakiś bunt wobec powierzchni, a z drugiej strony zaś biją tytani i trzeba walczyć na dwa fronty. Luźna idea. 

Do fragmentu o zleceniach właściwie ustosunkowałbym się tak samo, jak w wypowiedzi poprzedniej na ten temat.

Pardon za potencjalne nieścisłości i bzdety, jestem na tyle zmęczony, że nie widzę tego nawet w tej chwili, więc nie skrzyczę, jak ktoś mi coś wytknie; zresztą nawet nie-zmęczony bym nie skrzyczał. Ten temat służy do dyskusji, więc~
Powrót do góry Go down
PisanieTemat: Re: Eventy, fabuła forum, kurnik - wszystkiego po trochu.   Pon Mar 21, 2016 7:07 pm

Zlecenia brzmią bardzo bezpiecznie. Na razie trzymajmy się planu, a jak złapiesz więcej czasu, to najwyżej wtedy coś wymyślisz.
Stalker? MOWY NIE MA. Jak masz się stresować na siłę i tracić zdrowie na tłumaczeniu wszystkim po en razy, że z lembasami na zombie i chimery nie wolnio , to na pewno nie. No i Izaya z amnezją i PDA "Kill the Shizuś"? Dzięki, wolę stary Cień Czarnobyla.
SnK odpada - nie lubię tego i przy tym w ogóle mi ta forma nie podchodzi. Już bardziej czuję RE albo jakieś, np. Sherlocki Holmesy, Downton Abbey czy nawet na przykład stary dobry Potop ("Kończ waść! Czas mój oszczędź!" - Izaya @_@ ) Nie znam Mirai Nikki, znam za to Harry'ego Pottera. I mogę w tym brać udział. Władcy Pierścieni...um, filmu nie lubię, książkę znam...Albo może nie pamiętam, jeśli ostatnio oglądałem. Zombi znam i lubię tłuc. Chętnie na chatboxie pogram w coś takiego za to, bzdetów nie widzę, ale za to widzę fajne pomysły na eventy. Jeszcze może K-Project można byłoby połączyć, Shizuś z Mikoto Suoh,instytucje Królów i w ogóle, ale tu milczę. Nie każdy musi to znać i być, jak ja, maniakiem K.
W wakacje ja i Shizuś wątkować będziemy na pewno. Tyle mogę obiecać od siebie.

|ja przepraszam za ten Potop, wiem, że miał być XXI wiek. @_@

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
PisanieTemat: Re: Eventy, fabuła forum, kurnik - wszystkiego po trochu.   Pon Mar 21, 2016 7:43 pm

Cytat :
|ja przepraszam za ten Potop, wiem, że miał być XXI wiek. @_@

To nigdzie nie było powiedziane, można organizować cokolwiek - ale nie wszystko dam radę zrobić sam. 

Cytat :
SnK odpada - nie lubię tego i przy tym w ogóle mi ta forma nie podchodzi. 

Rozumiem - o gustach się nie dyskutuje, nie nalegam~

Cytat :
Już bardziej czuję RE

Mało znane, co może być kłopotliwe - ja się postaram rozpisać, ale jeszcze zobaczymy co ze strony innych. Zwykłe zombiaki byłyby łatwiejsze moim zdaniem. 

Cytat :
 albo jakieś, np. Sherlocki Holmesy,

Nie wiem, czy SH nie jest za bardzo skoncentrowany na 1/2 osobach... Nie mówię "nie", ale trzeba by było zaplanować to tak, aby więcej osób mogło odgrywać istotne role. 

Cytat :
 Downton Abbey

... tego nawet nie znam. Ale jeśli coś fajnego by ruszyło to chętnie poznam. 

Cytat :
 czy nawet na przykład stary dobry Potop ("Kończ waść! Czas mój oszczędź!" - Izaya @_@ )

Z mojej strony powiem, że Sienkiewicz to nie mój konik, tak samo powieści historyczne - nie dam rady zorganizować niczego na podstawie tego, ale daję wolną rękę. 

Cytat :
 Nie znam Mirai Nikki

Powiem tak - anime jest średnie, mi zaś chodzi o samą ideę. Z tego co pamiętam chodziło o to, że Bóg Czasu i Przestrzeni kończył swoją "kadencję" i poprzez turniej, w którym brali udział posiadacze 12 pamiętników, miał wyłonić swojego następcę; każdy z nich miał w tym jakiś cel a każdy pamiętnik miał określoną funkcję (np. pamiętnik Yuno Gasai mówił, co zrobi jej sojusznik i "ukochany" - Yukiteru). Pamiętniki były z tego co pamiętam telefonami i zniszczenie takowego wiązało się z eliminacją jego właściciela. O MN pomyślałem ze względu na to, że z założenia jest przewidziane na większą ilość osób. 

Cytat :
znam za to Harry'ego Pottera. I mogę w tym brać udział.

Zatem witamy w Hogwarcie. 

Cytat :
 Władcy Pierścieni...um, filmu nie lubię, książkę znam

Również chodzi raczej o samo uniwersum, bo jest dość otwarte pod postacie i historię. Z Władcy event miał polecieć wcześniej, bo wkrótce Dzień Czytania Tolkiena, ale nie dałem rady nic wymyślić. Przynajmniej dwie osoby, gdy o tym wspominałem, były zainteresowane, toteż rzucam ideą i tu. c:

Cytat :
Chętnie na chatboxie pogram w coś takiego za to, bzdetów nie widzę, ale za to widzę fajne pomysły na eventy. 

W takim razie się cieszę i mam nadzieję, że ugramy coś wszyscy razem~

Zapraszam i do własnych propozycji oczywiście. <3
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 262
PisanieTemat: Re: Eventy, fabuła forum, kurnik - wszystkiego po trochu.   Pon Mar 21, 2016 9:22 pm

Na początku - TAK eventom. Takie wielkie tak, bo ten był świetny, nawet jeśli (szczególnie temu) smutnawy. Więc jeszcze podziękuję wszystkim uczestnikom i naszemu MG za cudną zabawę c:
A tak już bardziej tamatycznie, to ja jestem oboma rękami i nogami za Hogwartem, bo śmieszne rzeczy mogą powychodzić z takiego podziału na domy i prowadzeniu czegoś takiego :D. Gdyby robić wątek z Voldim, można nawet losować Wybrańca jak wcześniej mordercę, albo coś w tym stylu. Albo nawet dochodzenie Voldiego do władzy, czyli powrót do przyszłości. Nad Turniejem trójmagicznym zastanawiam się, jak by to zrobić w tyle osób, skoro główna gra rozgrywa się wokół tych 3 wybrańców. Ale jakby jakiś pomysł był, to raczej wszystko z tego uniwersum pasuje.
Alicję też propsuję. Yoshi w sukience. Yoshi dorosły nawet przebierać by się nie musiał. Wizje takie piękne. Jeśli chodzi o fabułę, zawsze zostaje wzięcie burtonowskiej lub... lub będę jeszcze myśleć. Albo nie wiem, czy ktoś np. czytał Alicję w Krainie Serc, gdzie motywem były trzy frakcje, Kapelusznika, Wesołego Miasteczka i Czerwonej Królowej + neutralny Zegarmistrz.
MN nie znam, ale jak wyjaśniałeś wyżej, to się zapowiada dość ciekawie i jakbym ogarnęła, też bym chętnie grała :3. Chociaż to brzmi nieco jak każdy na każdego i eliminować przeciwników ile wlezie D: (Teraz patrzę i widzę "jak w IŚ". No tak xD.) I jak już przy tym jestem, to Igrzyska, jakby dało się ogarnąć, dają sporo możliwości. (Zwłaszcza dla socjopatycznego MG wymyślającego twórcze areny i sposoby zabijania uczestników.)
Śródziemie mą miłością, więc biorę udział w każdej formie. Kiedyś brałam udział w fabule, gdzie zaczęły się konflikty między Arnorem a Gondorem (już po akcji z WP), a ogólny zamysł był, by stał za tym (*szpera w pamięci*) któryś z tych złych. Czy to był Melkor, Sauron czy czarnoksieżnik z Angmaru - nie pamiętam :|. Albo wojnę o pierścień. Albo czasy hobbita. Bo pewnie z wcześniejszymi czasami byłoby ciężej. Ale i tak propsuję wszelkie idee.
Postapo też w cenie, ale jako osoba nieogarniająca wszelkich gier/filmów/serialów etc. tego typu jestem za najprostszą apokalipsą zombie własnoręcznie robiona i samemu wymyślona :I.
Od siebie zaproponować mogę jeszcze coś z uniwersum Percy'ego Jacksona - postacie jako półbogowie i te sprawy. Podejrzewam, że większość zna, jak nie, jest to na tyle proste, że można łatwo ogarnąć. Zostaje tylko o chęci spytać :3.

A tak pokrótce - pomysł questów wielbię, kurnik też dobry i już nawet wychodził, nawet bez głosu. Do wszelkich aktywności się z chęcią zgłoszę :3. A w wakacje mogę mieć problem jedynie z pojedynczymi dniami, gdy dojeżdżam do rodzinki na południu, bo normalnie biorę ze sobą lapka i mam dostęp taki sam jak w domu - a nieraz nawet lepszy, jak rodzice tak nie kontrolują i nie krzyczą "a ty nie za długo przed ekranem?".

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 68
PisanieTemat: Re: Eventy, fabuła forum, kurnik - wszystkiego po trochu.   Pon Mar 21, 2016 10:04 pm

Zabieram się za tego posta od wczoraj, może w końcu wyjdzie ;__;.
No więc! Początkowo średnio się orientowałam, jak to jest z tymi eventami, ale po ostatnim stwierdziłam, że to świetna zabawa i chętnie wezmę udział w kolejnych :3 (choćby i równie smutnych...) Akurat sama chwilowo nie mam pomysłów na nic... znaczy coś mi miga, ale jak się nad tym zastanowić, to jednak nie, więc chętnie się przyłączę do propozycji innych.
I tak: u mnie na początek leci LOtR, bo... bo tak. Tolkien mym miszczem, uwielbiam Śródziemie i wszystko, co z nim związane, więc na to się piszę już w tej chwili. I z chęcią pomogę tu w wymyślaniu jakiejś fabuły takiego eventu. Pani kapitan przedstawiła nasz dawniejszy... e... pomysł (btw. to chyba był Melkor... ale sama pewna też nie jestem...) Można robić czasy hobbita, Wojny o Pierścień czy późniejsze, dla mnie już Czwartą Erę :3, aaale... myślę, że ciekawie mogłoby wyjść coś z Drugiej Ery (o ile mnie pamięć teraz nie myli), mianowicie bitwa ostatniego przymierza elfów i ludzi... wtedy, co Saurona pokonali, a Pierścień zaginął. Ot, moja luźna propozycja :3.
W Hogwarcie się uczę, więc mi pasuje ;]. A tak na serio - nie czytałam książek, jedynie pierwszą część, ale w filmach się w miarę orientuję i to też by mi się spodobało... Tak tak, wybieranie domów... Jestę za! (Jako przykładny uczeń Hogwartu...)
SnK nie widziałam jak na razie, MN również... gdyby ktoś mi konkretnie wyjaśnił, jak by to wyglądało, to pewnie też bym się nad tym zastanowiła... Z kolei Igrzyska mogłyby wyjść ciekawie i ten pomysł mi się podoba :3. Ale by ludu zginęło... :< (A coś w stylu apokalipsy zombie... Niestety nie przepadam za tematem, więc u mnie troszku odpada... Ale nie mówię od razu nie!)
Samą Alicję też uważam za fajną propozycję, w końcu dużo by się tam mogło stać. A Percy'emu krzyczę głośno "tak!",  bo tychże herosów uwielbiam :3.
I (przez Yoshiego w sukience) teraz mi przyszło do głowy, że można by było np. wpakować event w jakąś starą, znaną wszystkim bajkę, choćby  tego nieszczęsnego Kopciuszka. Naszym postaciom można by było losować bohaterów, w których się "wcielą" iii... i wcale mi nie chodzi o to, że Kopciuszek z księciem by miał żyć długo i szczęśliwie. Zrobiłoby się własną wersję tej historii :3.

Ode mnie tyle! Na kurnika zawsze jestem chętna - no jakby nie patrzeć jak na razie to ja wszystkich tam zaciągam... - iii... no i koniec :3.

Na oba posty odpowiem pewnie jutro wieczorem. Chcę w końcu podsumować ten event! xD
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 313
PisanieTemat: Re: Eventy, fabuła forum, kurnik - wszystkiego po trochu.   Sro Mar 23, 2016 6:43 pm

Nie wyszło mi to "jutro", chyba, że założymy, że każdy dzień jest jutrem! No to jedziemy, lecę po tematyce, cytując fragmenty na dany temat z obu postów. 

Makitty napisał:
Na początku - TAK eventom. Takie wielkie tak, bo ten był świetny, nawet jeśli (szczególnie temu) smutnawy. Więc jeszcze podziękuję wszystkim uczestnikom i naszemu MG za cudną zabawę c:
Dziękuję za materiał do morderstw i zmotywowanie mnie ku nim poprzez bicie mnie w chińczyku :'3 

Makitty napisał:
A tak już bardziej tamatycznie, to ja jestem oboma rękami i nogami za Hogwartem, bo śmieszne rzeczy mogą powychodzić z takiego podziału na domy i prowadzeniu czegoś takiego :D. Gdyby robić wątek z Voldim, można nawet losować Wybrańca jak wcześniej mordercę, albo coś w tym stylu. Albo nawet dochodzenie Voldiego do władzy, czyli powrót do przyszłości. 
Hogwart byłby prosty do zrobienia od strony technicznej - właśnie trudniej trochę z fabułą. No i jeszcze kwestia tego, czy gramy samymi uczniami (wtedy postacie starsze niż uczniowie Hogwartu by mogły mieć obniżony wiek), też nauczycielami i jeśli przy Voldemorcie - Śmierciożercami w ukryciu. Właśnie a propos niego mógłby być jakiś sabotaż Hogwartu. I chyba póki co zostanę właśnie przy tym, bo przypuszczam, że mam pewien zarys.

Cytat :
W Hogwarcie się uczę, więc mi pasuje ;]. A tak na serio - nie czytałam książek, jedynie pierwszą część, ale w filmach się w miarę orientuję i to też by mi się spodobało... Tak tak, wybieranie domów... Jestę za! (Jako przykładny uczeń Hogwartu...)
Kwestię domów i ogółem dopasowania postaci do uniwersum widzę jako malutkie kp przy zgłaszaniu się do eventu, oczywiście z pominięciem tego, co mamy w tych już gotowych. Ale informacje typu wiek i klasa (bo jeśli sami uczniowie to 30 lat mieć nie będą...), przedmiot jakiego postać naucza (jeśli wariant z nauczycielami wcale nie widzę Hide jako nauczyciela OPCMu, no skąd...), status krwi (jeśli stawiamy na Voldemorta), no i smaczki typu postać patronusa i skład różdżki, czy jakieś mocne i słabe strony w szkole albo ogółem magiczne (typu - dobry z eliksirów, słaby z OPCM). Dom, oczywiście z sensem, przydzielam ja jako MG po umieszczeniu zgłoszenia w temacie; ot, jako Tiara Przydziału bym pisał. Posłużę się przykładem Izayi - jako Tiara wyliczam cechy, które są w nim najsilniejsze - przebiegłość, skłonności do manipulowania i jasno określone cele - bum, Slytherin. A propos Śmierciożerców - byliby wylosowani, ze 2-3 postacie, zależnie od tego, ile by się ludzi zgłosiło. Myślę, że tak by było najsprawiedliwiej.

Makitty napisał:
Nad Turniejem trójmagicznym zastanawiam się, jak by to zrobić w tyle osób, skoro główna gra rozgrywa się wokół tych 3 wybrańców. Ale jakby jakiś pomysł był, to raczej wszystko z tego uniwersum pasuje.
... Właśnie zapomniałem o tym, że to na 3 osoby xD No i jak turnieje, to na więcej osób mamy Mirai Nikki i Igrzyska Śmierci. 

Makitty napisał:
Alicję też propsuję. Yoshi w sukience. Yoshi dorosły nawet przebierać by się nie musiał. Wizje takie piękne. Jeśli chodzi o fabułę, zawsze zostaje wzięcie burtonowskiej lub... lub będę jeszcze myśleć. Albo nie wiem, czy ktoś np. czytał Alicję w Krainie Serc, gdzie motywem były trzy frakcje, Kapelusznika, Wesołego Miasteczka i Czerwonej Królowej + neutralny Zegarmistrz.
Myślałem o tym wariancie z Krainy Serc, bo fakt faktem - jest ciekawy. Tylko też do tego trzeba jakąś fabułę i sposób dobierania roli ustalić. Pewnie sam dobiorę role do zgłaszających się osób, żeby się nikt o nic nie pożarł. 

Hiroś napisał:
Samą Alicję też uważam za fajną propozycję, w końcu dużo by się tam mogło stać.
Tylko trzeba ogarnąć, co xD

Hiroś napisał:
I (przez Yoshiego w sukience) teraz mi przyszło do głowy, że można by było np. wpakować event w jakąś starą, znaną wszystkim bajkę, choćby  tego nieszczęsnego Kopciuszka. Naszym postaciom można by było losować bohaterów, w których się "wcielą" iii... i wcale mi nie chodzi o to, że Kopciuszek z księciem by miał żyć długo i szczęśliwie. Zrobiłoby się własną wersję tej historii :3.
Właśnie mniej więcej na tym polega "Wolf Among Us" - bajki uwspółcześnione, tylko nie tyle, co opowiedziane od nowa, ale tworzące nową historię we współczesnym świecie. Coś podobnego do tego oferuje forum Fairy Tales z tego co wiem. .o. 

Makitty napisał:
MN nie znam, ale jak wyjaśniałeś wyżej, to się zapowiada dość ciekawie i jakbym ogarnęła, też bym chętnie grała :3. Chociaż to brzmi nieco jak każdy na każdego i eliminować przeciwników ile wlezie D: (Teraz patrzę i widzę "jak w IŚ". No tak xD.) I jak już przy tym jestem, to Igrzyska, jakby dało się ogarnąć, dają sporo możliwości. (Zwłaszcza dla socjopatycznego MG wymyślającego twórcze areny i sposoby zabijania uczestników.)
CZY TY MI COŚ SUGERUJESZ? XD A tak serio - MN widzę jako wariant IŚ na mniejszą ilość osób. Ale z IŚ też można coś kombinować, żeby było na jednego trybuta z każdego dystryktu zamiast na dwóch. 

Makitty napisał:
Śródziemie mą miłością, więc biorę udział w każdej formie. Kiedyś brałam udział w fabule, gdzie zaczęły się konflikty między Arnorem a Gondorem (już po akcji z WP), a ogólny zamysł był, by stał za tym (*szpera w pamięci*) któryś z tych złych. Czy to był Melkor, Sauron czy czarnoksieżnik z Angmaru - nie pamiętam :|. Albo wojnę o pierścień. Albo czasy hobbita. Bo pewnie z wcześniejszymi czasami byłoby ciężej. Ale i tak propsuję wszelkie idee.
Uniwersum Tolkiena jest wszechstronne, kultowe i najbardziej klasyczne moim zdaniem z całego dobytku fantasy. Daje możliwości i perspektywy do gry, tylko obawiam się, że sam muszę się nieco dokształcić w tej dziedzinie... Hobbita mam, LOTRa mam, Silmarillion... może kiedyś przez niego przebrnę! Nie widzę zaś powodu, dla którego nie miałbym przyjąć pomocy lub nie przekazać komuś organizacji - jeśli ktoś taki się znajdzie. 

Hiroś napisał:
I tak: u mnie na początek leci LOtR, bo... bo tak. Tolkien mym miszczem, uwielbiam Śródziemie i wszystko, co z nim związane, więc na to się piszę już w tej chwili. I z chęcią pomogę tu w wymyślaniu jakiejś fabuły takiego eventu. Pani kapitan przedstawiła nasz dawniejszy... e... pomysł (btw. to chyba był Melkor... ale sama pewna też nie jestem...) Można robić czasy hobbita, Wojny o Pierścień czy późniejsze, dla mnie już Czwartą Erę :3, aaale... myślę, że ciekawie mogłoby wyjść coś z Drugiej Ery (o ile mnie pamięć teraz nie myli), mianowicie bitwa ostatniego przymierza elfów i ludzi... wtedy, co Saurona pokonali, a Pierścień zaginął. Ot, moja luźna propozycja :3.
Idę do ciebie na korki ze Śródziemia. Skoro już miałyście taką ideę, to może spróbujecie poprowadzić coś takiego? Oczywiście służę pomocą. 

Hiroś napisał:
SnK nie widziałam jak na razie, MN również... gdyby ktoś mi konkretnie wyjaśnił, jak by to wyglądało, to pewnie też bym się nad tym zastanowiła... Z kolei Igrzyska mogłyby wyjść ciekawie i ten pomysł mi się podoba :3. Ale by ludu zginęło... :< (A coś w stylu apokalipsy zombie... Niestety nie przepadam za tematem, więc u mnie troszku odpada... Ale nie mówię od razu nie!)
Jeżeli bym planował coś takiego, to oczywiście opiszę to pod każdym możliwym aspektem a jak coś przegapię to odpowiem na każde pytanie, więc nie ma co się martwić c': 

Makitty napisał:
Postapo też w cenie, ale jako osoba nieogarniająca wszelkich gier/filmów/serialów etc. tego typu jestem za najprostszą apokalipsą zombie własnoręcznie robiona i samemu wymyślona :I.
Odwołując się do TWD czy filmów Romero mam na myśli po prostu zwykłe zombiaki - nie biegają, nie mutują i są tylko zombie. I sam najchętniej bym takie organizował - bo najłatwiej i jest najbardziej przystępne nie tyle dla MG, co dla graczy.

Makitty napisał:
Od siebie zaproponować mogę jeszcze coś z uniwersum Percy'ego Jacksona - postacie jako półbogowie i te sprawy. Podejrzewam, że większość zna, jak nie, jest to na tyle proste, że można łatwo ogarnąć. Zostaje tylko o chęci spytać :3.
Jestem mniejszością! xD Ale jakby było coś takiego, to ze względu na sympatię do mitologii chętnie bym wziął udział. 

Hiroś napisał:
 A Percy'emu krzyczę głośno "tak!",  bo tychże herosów uwielbiam :3. 
Daję wolną rękę i służę własną w sprawach technicznych, fabularnych nieco mniej, bo niekoniecznie ogarniam uniwersum. :<

Cytat :
Ode mnie tyle! Na kurnika zawsze jestem chętna - no jakby nie patrzeć jak na razie to ja wszystkich tam zaciągam... - iii... no i koniec :3.
Brawa dla Głównej Chińczykowej!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
PisanieTemat: Re: Eventy, fabuła forum, kurnik - wszystkiego po trochu.   Sob Mar 26, 2016 1:26 am

Okej, to w sumie skoro idzie nowy rozdział, czas zaprezentować propozycję zleceń. Chcę też poinformować, że wkrótce odbędzie się nabór na MG. Odnośnie zleceń myślałem o podziale na długotrwałe i krótkotrwałe. Na czym by to miało polegać? Ano, na tym: 

Krótkotrwałe - randomowe zlecenia pojawiające się co jakiś czas w osobnym temacie w dziale z fabułą forum. Zadanie będzie przekreślone, gdy ktoś je już weźmie. Raport z takiej misji prowadzący ją MG składa na ukrytym forum dla MG i później będzie to wykorzystane jako streszczenie wątku. Tak, Drejki leniuch. :> Szablon takiego zlecenia wyglądałby następująco:

Nazwa: Jakaś nazwa misji
Ilość osób: minimum jedna osoba, maksimum (rozsądne oczywiście) ustala prowadzący MG. 
Grupy: grupy i organizacje, jakich członkowie mogą się podjąć zlecenia. 
Zleceniodawca: jakiś NPC (chociaż nie zawsze - jako Izaya sam też chętnie coś zlecę), który zlecił wykonanie misji. 
Opis: Opis tego, co mają zrobić biorący udział w misji. 
MG: nick MG prowadzącego zlecenie. 

I tu się pojawia problem - wynagrodzenie. Nie wiem, jakie ma ono być poza reputacją, bo systemu pieniędzy i sklepiku nie widzę na tym forum. Nie mówię, że takie rozwiązanie ogółem na forach jest złe, bo uwielbiam systemy gry, ale tutaj nie miałoby to zastosowania. Ogólny szacun na dzielni, bądź przeciwnie, jakieś konsekwencje odnoszące się do fabuły - no różnie bywa. Jeśli ktoś ma inną propozycję, chętnie ją rozpatrzę. Nie widzę też problemu z proszeniem o konkretnego MG bądź zadanie przez graczy. 

Długotrwałe - coś, co wynika z KP postaci, jakiegoś wątku, w którym brała udział itd. Zlecenie tego typu można nazwać w sumie też pasywnym bądź towarzyszącym grze; polega to na przykład na realizacji celu, jaki postać sobie ustaliła. To będzie konsultowane z userem takiej postaci przez któregoś z MG. 

Oczywiście dalej zostajemy przy formie rozdziałów fabularnych, ale po rozmowie z Keiem uznałem, że takie misje mogą być fajnym dodatkiem do fabuły. 

Przy okazji podjąłem decyzję odnośnie pierwszego organizowanego eventu z podanych przeze mnie propozycji. Największą aprobatę wzbudził Harry Potter no i się w sumie nie dziwię, bo świat zna praktycznie każdy... W związku z tym informuję, że event z HP jest na etapie tworzenia, a toczyć się będzie na pewno po drugiej połowie kwietnia z powodu takiego, że lada chwila kończę rok szkolny i niestety muszę podgonić z ocenami, poza tym dostałem informację, że osoba, która bardzo by chciała być na evencie, nie będzie miała takiej możliwości przed 15.04. Jeśli komuś pasuje bądź nie pasuje jakiś konkretny termin po 15 kwietnia, proszę o informację, przy czym myślę, aby ten event trwał albo 3 dni albo tydzień. To już mi obojętne. 

Jest późno, więc mogłem coś przegapić. Zapraszam do pytania i wyrażania opinii.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 262
PisanieTemat: Re: Eventy, fabuła forum, kurnik - wszystkiego po trochu.   Sro Kwi 06, 2016 10:28 pm

Ja w sumie chciałabym w tym miejscu spytać userów o jedną rzecz. A mianowicie o ten event o Śródziemiu, którego prowadzenie mi i Lifie aka Hiro proponowano. Obie jesteśmy do tego chętne, ale rzecz jasna bez chętnych to byłoby ciężko. Stąd też pytanie, ile osób chciałoby brać w czymś takim udział? Jako że to pierwsze podejście, prawdopodobnie będziemy się podpierać eventami, na których brałyśmy bądź będziemy brać tu udział, a i chętnie przyjmiemy jakieś rady, uwagi etc. Nie chcę jakichś wielkich deklaracji, tylko zorientowania się, czy w ogóle znajdzie się tyle osób, by nad tym myśleć.
A druga kwestia, to czasu, w którym event miałby mieć miejsce. Zgodnie z Lifą odrzuciłyśmy czasy 1 ery oraz ją poprzedzające, więc zostają:
1) Druga Era (pod koniec której miała miejsce bitwa przymierza ludzi i elfów z Sauronem)
2) Trzecia Era (czas, kiedy miały miejsce wydarzenia z Hobbita i Władcy Pierścieni)
3) Czwarta Era (czyli dalsze czasy).
Rzecz jasna możemy w razie potrzeby wymyślić fabułę pod konkretny czas, ale żeśmy uznały, że warto spytać o zdanie, preferencje etc. Każdą Erę skłonne jesteśmy przybliżyć i wspomóc. Już miałyśmy okazję wgłębić się w uniwersum przy pomocy w tworzeniu forum, więc prawdopodobnie będziemy mogły odpowiedzieć na wszelkie pytania D:

Nie jest to nic pilnego - teraz i tak prym wiedzie event HP, potem następuje najgorszy czasowo okres, więc podejrzewam, że i tak padnie na wakacje - najpewniej lipiec. Kupa czasu, ale później zapomnę, więc wolę napisać, póki jestem na świeżo z tematem c:
Więc tak, piszcie, co sądzicie et cetera :3

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
PisanieTemat: Re: Eventy, fabuła forum, kurnik - wszystkiego po trochu.   Sro Kwi 06, 2016 11:29 pm

W fabule żadnej z książek Tolkiena chyba nie było przybliżenia na bitwę z Sauronem, przy czym mówię rzecz jasna o tej, przy której Sauron utracił pierścień, a nie o tej z LOTR. To mogłoby wyjść dość ciekawie. 
Z drugiej strony (nie naciskam na to, oczywiście) ta Czwarta Era mi się kojarzy z tym wcześniej przywoływanym pomysłem, który nie jest zły. 
Czasy Hobbita i Władcy mogą być nieco zbyt skoncentrowane na jednostkach, bo w końcu w nich się dzieje fabuła książek. Ale nie mówię "nie"~ 
Jak mówiłem, jestem zdecydowanie zainteresowany. Odnośnie rozpisania danych er (.. to jest poprawne?) uważam, że wstępnie można to zrobić w tym temacie, a dokładniejszy opis fabuły już w osobnym.
Powrót do góry Go down
PisanieTemat: Re: Eventy, fabuła forum, kurnik - wszystkiego po trochu.   Sob Kwi 16, 2016 3:10 pm

Podbijam temat i propozycję Makoto i Hiro.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 25
PisanieTemat: Re: Eventy, fabuła forum, kurnik - wszystkiego po trochu.   Sob Maj 07, 2016 8:00 pm

Ja też podbijam temat. Krótkie wyjaśnienie, czemu wykluczamy raczej wydarzenia z Pierwszej Ery: większość zasług przypadała elfom, krasnoludowie nie brali udziału w żadnych walkach, jeśli chodzi o ludzi... cóż, byli po obu stronach barykady. Ale też wolałabym nie pchać do eventu sił takich jak Valarowie, ew. Majarów, ale raczej jako pojedyncze przypadki (np. Gandalf czy Saruman bądź też inni czarodzieje) a nie masowo (czyt. armia Barlogów). No i tak naprawdę jest tam zbyt wiele do ogarniania, jeśli ktoś nie czytał Silmarillionu i innych dzieł poza LOTRem czy Hobbitem.

Druga Era
Był to okres Królestwa Numenoru. Valarowie (czyli coś na kształt bóstw) pobłogosławili ów ród długowiecznością, dzięki czemu mogli żyć trzy razy dłużej niż przeciętni ludzie. To jest też okres, kiedy Sauron najbardziej mieszał w Śródziemiu. Namówił innych do stworzenia znanych wszystkim magicznych pierścieni (3 dla elfów, 7 dla krasnali, 9 dla ludzi i te sprawy) no i wykuł sławetny Jedyny Pierścień. W międzyczasie Numenorejczycy stali się nieco butni i pełni samouwielbienia, podzielili się na dwa obozy - ten wierny Valarom i ten, co uważał, że oni sami są najlepsi na świecie. Sauron nieco podkręcał tych drugich i podjudzał starego króla, by popłynął na zachód do Amanu, by zyskać nieśmiertelność, chociaż ludziom zakazano tego spróbować. Dobry obóz się zaczął zbierać i uciekać z ich super wyspy na Śródziemie, zły wysłał statek na zachód... A Iluvatar, czyli największy stwórca całego świata, się wpienił na Numenorejczyków, zniszczył ich wyspę i przy okazji cielesną postać Saurona (czyli tę rudą ciapę). Jedyną pozostałością po Numerojczykach byli ci dobrzy zbiegowie, którzy poszli do elfów po pomoc (oraz założyli dwa królestwa, Arnor i Gondor, po czym podzielili się palantirami - tymi kulami, z których jedną miał Saruman i dzięki niej kontaktował się z Sauronem), oraz tzw. Czarni Numenorejczycy mieszkający w porcie Umbar (jak ktoś widział film bądź dobrze pamięta książkę - to korsarze przypływający na statkach, by z Mordorem pobić Gondorczyków na polach Pelennoru). Ale też Sauron nie dał łatwo o sobie zapomnieć, dzięki Pierścieniowi przeżył i zaczął zbierać armię orków, której przeciwstawiło się przymierze ludzi i elfów. Miała miejsce wielka bitwa pod Barad-dur, gdzie zginął Elendil, a Isildur pokonał Saurona - tę część historii zna pewnie każdy, kto widział LOTRa.

Trzecia Era
Tu streszczenie będzie nieco... inne. Nie ręczę za chronologię, bo tu się dzieje wszystko równolegle. Ale można wyróżnić cztery główne wątki historii. (Ach! Na samym początku Ery do Śródziemia wysłanych zostało 5 Istarich, czyli Gandalf i reszta czarodziejów. Ważna sprawa, bo od początku mieszają się niemal wszędzie.)
1) nawalanka. Serio, tu się bije każdy z każdym. No wiadomo, że Rohan i Gondor mają jako takie przymierze. Tak samo z Arnorem, choć raz są lepsze, raz gorsze kontakty. Ale ta trójka narodów nieustannie naparza się z Easterlingami (ludźmi ze wschodnich stepów), Haradrimami (południowcami na olifantach) oraz Umbarczykami (czyli wspominanymi w Drugiej Erze Czarnymi Numenorejczykami). Poza tym stopniowo wzrastają siły ciemności - czyt. orkowie i spółka.
2) powstanie Saurona. Oraz czarnoksiężnika z Angmaru. Początkowo zajmują twierdzę Dol Guldur, jak Gandalf tam przybywa, to wycofują się do Mordoru, no ale nie będzie tam tkwił wiecznie, więc wracają. Po wieluset latach w końcu udaje się zebrać Białej Radzie i cokolwiek ustalić, czego wynikiem był mały najazd i zburzenie Dol Guldur. W filmowym hobbicie był w nieco bardzo uproszczony sposób to przedstawione.
3) znana z Hobbita Bitwa Pięciu Armii, kiedy zawsze mam problem z naliczeniem tychże armii. Acz zakładam, że chodzi tu o oddziały elfów, krasnoludów, ludzi, goblinów z Gór Mglistych oraz orłów z Beornem. No i cała wyprawa Bilba i krasnoludów, poprzedzający ją atak na Erebor smoka Smauga... Jak ktoś powie, że nie czytał i nie oglądał, może wysilę się bardziej.
4) caaaaały wątek z LOTRa. Tu podobnie jak w ostatnim zdaniu punktu 3.

Czwarta Era
Niewiele o tej Erze jest wiadome poza tym, że Legolas tworzy kolonię Elfów w Ithilien, czyli gdzieś między Gondorem a Mordorem, Arnor i Gondor ponownie mają jakiś sojusz (bodajże tworzą Zjednoczone Królestwo?), hobbici robią u siebie polityczną karierę (Sam jest 7 razy burmistrzem, a Peregin zostaje thanem), Aragorn umiera w 120 roku Czwartej Ery, zostawiając syna Eldariona. Po jego śmierci Legolas i Gimli wypłynęli na zachód (bo choć tylko elfy mogły popłynąć do Amanu, Drużynie Pierścienia też wyjątkowo na to pozwolono - tak jak wcześniej już wypłynął Frodo, Gandalf i Bilbo, kolejny wyjątek od reguły).

...to tak w dużym skrócie :|. Jak gdzieś się walnęłam, niech mnie Lifa poprawi. A za literówki wszelkie przepraszam, sprawdzę i poprawię, jak będę miała siłę na to :<
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 68
PisanieTemat: Re: Eventy, fabuła forum, kurnik - wszystkiego po trochu.   Nie Maj 15, 2016 3:36 pm

To z racji tego, że event Hogwrtowy się wreszcie skończył i nie muszę się bać, że przysłonię coś ważnego, znowu podbijam pytanie, czy ktoś byłby chętny pochodzić sobie po Śródziemiu. Pani kapitan ładne streszczenie napisała, chwała jej za to, bo sama nie miałabym siły. Więc teraz prosiłabym, żeby się wypowiadać. Nie namawiam na siłę, ale po prostu miło byłoby wiedzieć, czy poza Kaśkiem ktoś by się na to pisał :I. I jeśli można to tu, bo ja sklerotyk, Makoto sklerotyk i pewnie jak ktoś powie na cb, zapomnimy dosyć szybko... znaczy ja na pewno :3.
A jak coś nie gryziemy, no! :< I w razie pytań o te Ery pewnie też chętnie coś dopowiemy.

PisanieTemat: Re: Eventy, fabuła forum, kurnik - wszystkiego po trochu.   Nie Maj 15, 2016 5:03 pm

Podbijam - bo jednak na podstawie deklaracji na cb jednak trudno określić. Może wyjść ciekawie, Śródziemie jest bardzo dobre pod grę i myślę, że wystarczy znanie ogólników nawet o samym gatunku fantasy i przeczytanie powyższego streszczenia. Taki event da się zorganizować i odegrać bez większej znajomości samego uniwersum. Chociaż propsy dla dziewczyn za fajne i ogarnięte streszczenie. 
Mam nadzieję, że nie będzie sytuacji typu "ale może wypowiecie się w tym temacie?" i milczenie wszystkich, jak na cb jest kilka osób przynajmniej. I: I żebyście wiedzieli, że ja będę o to upominać. To jest dość... niekoleżeńskie. 
Po przemyśleniu uważam, że chyba najłatwiej i bez większego odtwarzania samego Tolkiena a co za tym idzie bez pewnej powtarzalności, byłoby przedstawić czasy przed Hobbitem. Byłaby akcja, bo powstanie Saurona to jednak nie byle co, ale całość dałoby się rozplanować tak, by był czas również na poznanie się, wgryzienie w świat przedstawiony - ufam, że lokalni spece od Śródziemia wszystko nam ładnie pokażą. Druga opcja jaką widzę to ta czwarta era, gdzie chyba jest zupełna wolność dla wyobraźni nie licząc kilku wydarzeń. Wspominałyście coś kiedyś o własnym pomyśle bodajże na forum w tych realiach, ale głowy nie dam. 
Przepraszam, jeśli to wygląda na chamskie wcinanie się, ale mam spaczony umysł, który patrzy najpierw od strony technicznej i tą uwielbia wymyślać. Ja tylko proponuję i daję ewentualny punkt zaczepienia do myślenia innym. :< Jakby trzeba było konkretnych kostek, albo jakiejkolwiek pomocy technicznej czy rad odnośnie wyglądu osobnego tematu na ten event to służę pomocą. Ale jeśli nikt się nie odezwie to nie marnujcie swojego czasu. I: chociaż byłoby szkoda, gdyby faktycznie temat został zbyty milczeniem.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 19
PisanieTemat: Re: Eventy, fabuła forum, kurnik - wszystkiego po trochu.   Nie Maj 15, 2016 5:20 pm

*to tak asekuracyjnie zostawi notkę, że nie wie nic a nic o tym i nie wie co napisać*

PisanieTemat: Re: Eventy, fabuła forum, kurnik - wszystkiego po trochu.   Nie Maj 15, 2016 8:00 pm

Ja też niestety odpadam, nie mam o tym najzieleńszego pojęcia i nie wiem nawet, jaką rasą miałabym grać X___________X Także przepraszam Cię, Rocchi-chan, ale ja odpadam z góry - poza tym praca mnie zjada, o czym napiszę nawet zaraz w nieobecnościach, póki jestem. Jeśli chodzi o Shinrę, wspominał, że miałby chęć grać elfem, więc się nie martwcie o niego. Zagra na bank.

Where did I go wrong? I lost a friend somewhere along in the bitterness.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 93
PisanieTemat: Re: Eventy, fabuła forum, kurnik - wszystkiego po trochu.   Nie Maj 15, 2016 8:06 pm

Też się w tym niezbyt orientuję, ale w sumie taki event byłby ciekawy. Ciocia wiki dopomoże.
*zostawia posta żeby nie czuć się złym człowiekiem*
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
PisanieTemat: Re: Eventy, fabuła forum, kurnik - wszystkiego po trochu.   Wto Maj 31, 2016 11:26 pm

Chomik zawierający wszystkie eventy od tego z Pottera.
Wiem, że nie ma dnia piątego i wiem, że nie ma eventu z morderstwem. Te pliki po prostu mam albo puste albo ich nie posiadam wcale. Jakby co - hasło do folderu z eventami to "baccano", a pliki są na tyle małe, by strona nie krzyczała o limit nawet u osób bez konta. Chociaż posiadanie go jest dość wygodne i ogólnie polecam. Będę tam wrzucać raczej wszystkie eventy, żeby nie spamić nimi w postach. Serio, w pierwszym było 40 stron na dzień, w drugim - 50 na dzień... @_@ Tego się nie wkleja fajnie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
PisanieTemat: Re: Eventy, fabuła forum, kurnik - wszystkiego po trochu.   Pią Cze 03, 2016 3:08 pm

Ja Tolkiena osobiście nie znam [widziała tylko filmy :C] więc raczej odpadam
Powrót do góry Go down
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Eventy, fabuła forum, kurnik - wszystkiego po trochu.   

Powrót do góry Go down

Eventy, fabuła forum, kurnik - wszystkiego po trochu.
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» FORUM - Świąteczne logo
» Pytania związane z forum - jak przenosic posty do innego dzialu, jak sprawic by zakladki się nie chowały [edycja moderatora]
» Forum o HowrseCup
» Upomnienie na forum rozgrywki?! Pomóżcie...
» Forum o Doggi