~

IndeksIndeks  PublicationsPublications  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Harry Potter - event

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Liczba postów : 201
PisanieTemat: Harry Potter - event   Nie Mar 27, 2016 12:21 am

Znowu ja i znowu z eventem! W temacie dotyczącym eventów i innych rzeczy odnoszących się do funkcjonowania zdecydowanie przodującym pomysłem z tych, które zaproponowałem, był Harry Potter i porównywalnie z nim - Kraina Czarów. Jako, że na to drugie mój pomysł kończy się na "byłoby fajnie zrobić coś takiego", to postanowiłem skupić się na HP. 

Forma

Miejsce: Myślę, że znowu chatbox. Ostatnio wyszło bardzo sprawnie, więc uważam, że znowu nie będzie kłopotu z tym. Jeśli będzie wariowało, przeniesiemy się na posty. 
Czas: Ze względu na to, jak stoję z czasem, najlepszym momentem będzie dla mnie cokolwiek po drugiej połowie kwietnia. Czas przewidywany na event to tydzień lub coś około tygodnia, więc wywoławczym terminem z mojej strony jest majówka. W związku z tym, że nie każdy prawdopodobnie będzie mieć możliwość wtedy, to jestem otwarty na każdy termin. Tylko nie 29.04., bo wątpię w moją trzeźwość tego dnia i raczej nie poprowadzę eventu. Godziny, jakie proponuję, to 17-22, 18-22 lub 17:30-22. 
MG: Ja, ponownie. 
Stosunek do fabuły forum: Zerowy, nie licząc relacji ustalonych z góry bądź przez kanon z serii - Shizuo i Izaya nie lubią się, Hiroshi i Makoto mogą być przyjaciółmi. 
Kto może brać udział: Każdy posiadający kartę postaci. 
Do kiedy trwają zapisy: 16.04., godzina 23:59. 
Ilość postaci, jakie można zgłosić: Do trzech. Osoby, które będą pisać jako więcej, niż jedna postać, mogą robić to z jednego konta i na początku dopisywać imię postaci - tak jak ja robiłem to z Gilbertem, zanim został zamordowany. 
Przydział do domów: Odbywa się w tym temacie na podstawie cech charakterystycznych postaci. Izaya - przebiegły, bystry, ale poniekąd zły - trafi z automatu do Slytherinu, tak na przykład. 
Zgłoszenia: Za zgłoszenie przyjmuję tylko i wyłącznie post z kartą postaci w tym temacie.
Postać: Jeżeli event będzie miał miejsce w tym rozdziale, można grać w nim zarówno postacią z płcią niezmienioną i ze zmienioną. Jak wygodniej. 
Przynależność do grupy w evencie: Na początku nicku powinna być dopisana jedna z kolejnych liter - [G] - Gryffindor, [S] - Slytherin, [H] - Hufflepuff, [R] - Ravenclaw, [N] - Nauczyciel. Modyfikacja obowiązuje tylko na godziny eventowe, w pozostałe nie trzeba tego mieć. 
Walki: Odbywać się będą najprawdopodobniej ostatniego dnia eventu oraz jeśli ktoś wyjdzie z taką inicjatywą - w klubie pojedynkowym. Kostka oczek ma 6, rzucam ja - w tym temacie. Oczka są następujące:
1. Chybienie 
2. Draśnięcie 
3. Przeciwnik odbija zaklęcie
4. Trafienie - możliwa śmierć przy zaklęciach czarnomagicznych 
5. Trafienie, jw.
6. Rzucający trafia zaklęciem w siebie 
Nie dotyczy zaklęć leczących. Przy walkach należy używać czasowników niedokonanych.

Treść
Miejsce: Hogwart i opcjonalnie Hogsmeade, ale nie wiem, czy jest sens na tyle to poszerzać. Jeśli pomysł spotka się z aprobatą, zostaną dodane opisy i ilustracje miejsc w szkole. 
Czas w fabule: Myślałem o takiej formie, że każdy dzień byłby epizodem osadzonym w różnym okresie, aż do bitwy o Hogwart. Na początku każdego dnia eventowego byłoby napisane, który dzień dokładnie jest. I tak, znowu będzie smutno i feelsowo. 
Nauczyciele: Uważam, że można ich udostępnić jako grywalną grupę, jednak zależnie od ilości zgłoszonych postaci, powinno być ich maksymalnie 3-4. 
Śmierciożercy: sztuk śmierciożerców będzie od trzech do pięciu. Będą losowani, tak jak w poprzednim evencie morderca. I mają trzymać to w sekrecie. 
Wiek postaci: nie musi pokrywać się z tym nadanym w kanonie, może być niższy na rzecz zrobienia postaci ucznia. Przedział wiekowy uczniów wynosi 15-18. Znowu posłużę się przykładem Izayi - ma 30 lat, jednak jako uczeń-Ślizgon ma na przykład 17. Może być też zwiększony na rzecz zostania nauczycielem. 
Lekcje: Odwołując się do notatki o czasie - chciałbym, aby odbyła się jedna, czy dwie lekcje. Wtedy małym MG byłby nauczyciel, który zgłosiłby się do prowadzenia tego. Oczywiście pomogę w gromadzeniu materiału itd. 
Karta postaci: Na rzecz eventu wprowadzone by były malutkie KP, które uwzględniałyby czystość krwi i inne rzeczy tego typu. Należy je dodawać w postach pod tym tematem. Wzór na kartę ucznia jest następujący: 
Klasa: V-VII rok w Hogwarcie 
Patronus i postać animaga: Z tego co się orientuję, te zwierzęta nie muszą się pokrywać. Ważne, by oba były zwykłymi zwierzętami, które w jakiś sposób odpowiadają postaci i jej charakterowi. Żadnych smoków i jednorożców. 
Różdżka: długość, giętkość i skład różdżki - dopasowane do samej postaci pod względem jej umiejętności, charakteru itd. 
Bogin: lęk postaci. Może to być cokolwiek. 
Krew: Czysta/Mieszana/Mugol. Mieszana może być też z innym stworzeniem, np. Hagrid był w połowie olbrzymem, a Fleur w rodzinie miała wiłę. Krew mugolska wyklucza przynależność do Slytherinu.
Stosunek do czystości krwi: W kilku słowach to, co o aktualnie toczącym się sporze myśli postać. 
Dodatkowe uwagi: Wszystko, co nie pasuje do powyższych podpunktów - zmiany w postaci, jakaś krótka historia, cokolwiek. 

Na kartę nauczyciela:
Wiek: Nie mam informacji odnośnie minimalnego wieku nauczycieli w Hogwarcie, ale myślę, że 28+. 
Nauczany przedmiot: Jeden z przedmiotów w Hogwarcie, jakiego postać ma uczyć. 
Patronus i postać animaga: Jak u ucznia 
Różdżka: jak u ucznia
Bogin: jak u ucznia
Krew: Czysta/Mieszana/Mugol - jak u ucznia 
Stosunek do czystości krwi: - jak u ucznia 
Możliwość prowadzenia lekcji: Czy user byłby w stanie przygotować lekcję i poprowadzić ją. Data prowadzenia lekcji jest do ustalenia, kiedy padnie jakaś konkretna data prowadzenia całości eventu. 
Dodatkowe uwagi: jak u ucznia 
W wypełnianiu tej karty może pomóc wiki, Pottermore i cokolwiek takiego. Również ja, ale ja nie wiem wszystkiego. 

Standardowo zapraszam do zgłoszeń, zadawania pytań i wszystkiego. Możliwe, że coś pominąłem. Wszelkie terminy i fabuła będzie dopasowana do ilości osób i kart chętnych do gry. 

I żebym nie zapomniał - moje zgłoszenia. 
Orihara Izaya
Klasa: VII rok w Hogwarcie 
Patronus i postać animaga: Lis w obu przypadkach. 
Różdżka: 11 i 3/4 cala (około 30 cm), giętka, włos z grzywy jednorożca, głóg. Połączenie odpowiadające wzrostowi Izayi oraz jego niejednolitej naturze - głogowe różdżki nadają się zarówno do klątw, jak i zaklęć leczących. Podobnie jak zachowania właściciela, nieumiejętnie użyte zaklęcie uderzy w rzucającego je. 
Bogin: Całkowita i zupełna samotność - przebywanie w pustce bez żadnych dźwięków poza własnym głosem i biciem serca. 
Krew: Czysta
Stosunek do czystości krwi: Szczerze powiedziawszy Izaya nie ma żadnego problemu z nieczystością krwi, o ile nie wchodzi w grę mieszanie się z potworami bądź zostanie potworem. 
Dodatkowe uwagi: Izaya interesuje się czarną magią. Bywał przyłapywany na stosowaniu niezbyt honorowych sztuczek na kolegach ze szkoły i nauczycielach, zwłaszcza tych z mieszaną z magicznymi stworzeniami krwią. Boi się dementorów i naraz fascynują go. Jest prefektem swojego domu. 
Tiara przydziału: (dopisuję ja w poście po zgłoszeniu!)
Co za ambitne dziecko! Tak, tak... Doskonale wiesz, czego chcesz. A jaki przebiegły i bystry! Idealnie nadajesz się do domu węża. Uważaj jednak, by nie zboczyć na złą ścieżkę, bowiem twoje serce nie jest do końca nieczyste... Slytherin! 

Kenta Hideyoshi 
Nauczany przedmiot: OPCM - Obrona przed czarną magią
Patronus i postać animaga: Owczarek niemiecki. 
Różdżka: 13 cali, sztywna, hikora, kieł widłowęża. Różdżka oddaje charakter nauczyciela, to jest jego wytrwałość, ponadto jej włókno wpasowuje się w nauczany przez niego przedmiot. Kieł widłowęża jest najlepszym włóknem do walki z czarną magią.
Bogin: Śmierć któregoś z uczniów. (na podobnej zasadzie, co bogin Molly Weasley)
Stosunek do czystości krwi: Jako nauczyciel grzecznie odmawia odpowiedzi. Prawda jest taka, że jest mu to cokolwiek obojętne. 
Możliwość prowadzenia lekcji: Posiadam, dzień dowolny. 
Dodatkowe uwagi: Kenta widzi testrale, jednak nie chce powiedzieć, czyją śmierć widział. Preferuje lekcje praktyczne od teoretycznych i zdarza się, że uczniowie po jego lekcjach muszą iść na zwolnienie do skrzydła szpitalnego. Neguje wszelką nietolerancję odnośnie czystości krwi.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 93
PisanieTemat: Re: Harry Potter - event   Nie Mar 27, 2016 1:35 pm

Klasa: VI rok w Hogwarcie
Patronus i postać animaga: Kot
Różdżka: długość, giętkość i skład różdżki 12,5 cala, Jesion, lekko giętka, włos jednorożca. Jesion idealnie pasuje do osób upartych, odważnych, ale przy tym nie będących zuchwałymi idiotami. Włos jednorożca z kolei współpracuje świetnie z Yoko, która nie lubi czarnej magii, wręcz się nią brzydzi.
Bogin: Małe, ciemne i zupełnie puste pomieszczenia w których ciężko oddychać.
Stosunek do czystości krwi: Zazwyczaj jest przyjaźniej nastawiona do osób z krwią mieszaną i mugolską niż czarodziejów czystej krwi, jednak bardziej niż pochodzenie interesuje ją zachowanie innych osób.
Dodatkowe uwagi: Osiąga dobre wyniki w nauce i nie ma nic przeciwko chwaleniu się tym. Nie znosi quidditcha. Nie potrafi wytrzymać ani grania w niego, ani patrzenia na mecze. Jej ulubionymi przedmiotami są zielarstwo i opieka nad magicznymi stworzeniami.

Jestem jak najbardziej za drugą połową kwietnia.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 301
PisanieTemat: Re: Harry Potter - event   Nie Mar 27, 2016 2:08 pm

Innych akceptuje, bystra, szczera i lojalna, a te wyniki w nauce... Stawiasz mnie przed nie lada wyborem. Ravenclaw! Tylko uważaj na klamkę, która pilnuje waszego domu!
Moim zdaniem postać pasuje naraz do Hufflepuffu i Ravenclaw. Szalę przechyliło to, że ma świetne wyniki w nauce, co budzi we mnie automatyczne skojarzenie z Krukonami. :> No i cytując Very Potter Musical - what the hell is Hufflepuff!? 
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://durarara.forumpolish.com
PisanieTemat: Re: Harry Potter - event   Nie Mar 27, 2016 10:02 pm

Uwaga, jeżeli pojawi się zainteresowanie Quidditchem - możemy na przykład drugiego dnia eventu zrobić mecz. 

Jeżeli ktoś chce zrobić przewodniczącego jakiegoś klubu, członka drużyny Quidditcha bądź prefekta, powinien dopisać to do dodatkowych informacjach, jednak bez nazwy domu. To dalej przydzielam ja. Jeśli do jednego domu zostaną przypisane dwie postacie o statusie prefekta, to już będzie kwestia tego, kto pierwszy ten lepszy. W Hogwarcie każdy dom miał dwóch prefektów - chłopaka i dziewczynę - jednak tutaj ograniczymy się do jednego, bo głupio by było, gdyby każda postać była prefektem.
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 262
PisanieTemat: Re: Harry Potter - event   Nie Mar 27, 2016 10:22 pm

Yoshiteru Nakahara
Klasa: IV rok w Hogwarcie
Patronus i postać animaga: Lemur.
Różdżka: 12 i 3/4 cala, krucha z drewna wiązu z włóknem z serca smoka. Nie popełniająca wielu błędów, zdolna rzucać najbardziej wyrafinowane zaklęcia i uroki, dobra dla czarodziejów czystej krwi. Zdolna do ekstrawaganckiej magii, najodpowiedniejsza do czarnej magii. Przywiązana do właściciela - przynajmniej póki nie przegra w pojedynku. Dość temperamentna.
Bogin: Zamknięcie w ciasnej przestrzeni.
Krew: Czysta.
Stosunek do czystości krwi: W sumie ma to w głębokim poważaniu. Niewiele go obchodzi status ludzi wokół.
Dodatkowe uwagi: Gra w drużynie quidditcha jako szukający, chociaż zdarza mu się zapominać o treningach. Poza tym wcześnie zaczął zwiedzać dość dokładnie szkołę, którą zna całkiem dobrze. Nie przoduje specjalnie na lekcjach, chyba że widzi w czymś potencjał do robienia komuś zabawnych w jego mniemaniu numerów, wtedy nagle nadzwyczaj przykłada się do zajęć. Najmniej problematyczna jest dla niego Obrona Przed Czarną Magią.

Makoto Akiyama
Patronus i postać animaga: Czarnowron.
Różdżka: 14 i 1/2 cala, sztywna z drewna leszczyny z włosem jednorożca. Wrażliwa różdżka, oddająca stan emocjonalny dzierżawcy, mocno przywiązana do właściciela, dzięki rdzeniowi niezbyt podatna na czarną magię, niepodlegająca wahaniom czy blokadom.
Bogin: Dziki pies.
Stosunek do czystości krwi: Nie ma nietolerancji wielkiej i rozmawia z każdym, ale wyniósł z domu gloryfikację osób z czystą krwią, więc mimowolnie uważa tych z czystą krwią za lepszych.
Dodatkowe uwagi: Pochodzi z rodziny dość konserwatywnych i bardzo zwracających uwagę na czystość krwi. Starali się zainteresować go czarną magią i obroną przed nim, jednak ten zawsze wykazywał większe zainteresowanie eliksirami. Dużo grywa w szachy czarodziejskie i jest w tym naprawdę dobry. Jest też prefektem swego domu.

Hayato Yukimura
Patronus i postać animaga: Łoś.
Różdżka: 13 i 1/2 cala, dość sztywna z drewna głogu z włosem jednorożca. Różdżka ciężka do opanowania, niewłaściwie dzierżona, skłonna do rzucania rykoszetów. Przydatna do magii leczniczej i klątw. Niepodatna na czarną magię, mocno związana z właścicielem.
Bogin: Medycy pozbawiający go wolności i badający go wbrew woli.
Krew: Mieszana i to bardzo - od strony matki mugolska, a od rodziny ojca ma domieszkę krwi olbrzymów.
Stosunek do czystości krwi: Jako osoba czasem dyskryminowana przez swoją mieszankę krwi, nie ma ze wszelkimi wariancjami jakichkolwiek problemów - nie obchodzi go za bardzo, jaką kto ma krew.
Dodatkowe uwagi: Widzi testrale po tym, jak w dzieciństwie był świadkiem wypadku, ale nieco się ich obawia. Ma jednak rękę do innych magicznych stworzeń i wszelkie z nimi zajęcia są dla niego przyjemnością. Boi się większości Ślizgonów, często kpiących z jego pochodzenia, które nie jest wielką tajemnicą w szkole.

Termin też mi pasuje. A więcej mądrzejszych bądź mniej mądrych rzeczy powiem, jak będę bardziej przytomna. Standardowo zgłaszam maks postaci <3.

Ostatnio zmieniony przez Makoto Akiyama dnia Nie Kwi 17, 2016 12:56 am, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
PisanieTemat: Re: Harry Potter - event   Nie Mar 27, 2016 11:34 pm

Yoshiteru
Z pewnością wiele cech w tobie mogłoby wskazywać na osobę z Hufflepuff. Widzę jednak u ciebie pewne skłonności do robienia dymu, którego nie ma bez ognia. Pamiętaj, że w tobie są też cechy takie, jak sprawiedliwość i chęć działania... Gryffindor! 

Makoto 
Zdecydowanie widzę w tobie materiał na Krukona. To nie podlega najmniejszej dyskusji, więc nie próbuj się sprzeciwiać... Ravenclaw!

Hayato
Cóż za niepozorny, ale pokojowy osobnik! Przeczuwam w twej osobie prawość i lojalność, pomimo nieufności, która najmocniej jest w tobie wyczuwalna... Pamiętaj, aby twardo stać na ziemi - jest ona też żywiołem twojego domu. Hufflepuff!
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 58
PisanieTemat: Re: Harry Potter - event   Wto Mar 29, 2016 5:50 pm

Masaomi Kida się zgłasza!
Patronus i postać animaga: Kot.
Różdżka: 12 i 1/2" z drewna cyprysowego z włóknem smoczego serca, jest całkiem giętka. Właściciel różdżki wykonanej z cyprysu to czarodziej odważny, śmiały i ofiarny, taki, który nie zawahałby się oddać życie w razie potrzeby. Rdzeń natomiast jest idealny do stosowania silnej magii.
Bogin: Ciemność.
Krew: Mieszana.
Stosunek do czystości krwi: Nie ma to dla niego większego znaczenia.
Dodatkowe uwagi: Nie uczestniczy w dodatkowych zajęciach, choć uczy się całkiem nieźle. Choć wiele przedmiotów sprawia mu problem, to jednak nie obawia się za bardzo, że mógłby spaść z ocenami niżej. Rozsiewa dookoła siebie aurę pozytywności, co przyciąga do niego ludzi. Jest bardzo otwarty i chyba każdy w Hogwarcie zna jego imię.

Liczba postów : 110
PisanieTemat: Re: Harry Potter - event   Wto Mar 29, 2016 6:06 pm

Okej! Odnośnie eventu mam pewną propozycję.

Z jednej strony nie wiem, czy jest sens osadzania wszystkiego na domniemanym (bo w końcu naukę rzucili przed tym rokiem) siódmym roku w Hogwarcie trójki głównych bohaterów. Powód jest dość prosty - HP ma jednak klimat poza bitwą o Hogwart i Hogwartem pod butem Śmierciożerców, więc proponuję, byśmy zaczęli od roku szóstego Pottera. W nim zrobilibyśmy rozpoczęcie roku, jedną lekcję (tudzież dwie jednego dnia), bal bożonarodzeniowy i dzień poświęcony temu, co się dzieje po śmierci Dumbledore'a. Reszta eventu opisywałaby Hogwart z części siódmej i byłaby poświęcona walce ze Śmierciożercami od środka, bo w serii znamy tylko punkt widzenia Harry'ego i właściwie niewiele jest o tym, co działo się w szkole. Ta część trwałaby 3 pozostałe dni, może rozpoczęcie roku, jakaś lekcja i bitwa o Hogwart lub Bitwa trwająca dwa dni... Innymi słowy propozycja zakłada brak wybrańca wśród postaci na forum. W ramach samej bitwy widzę też rzeczy typu zagadki typowe dla Hogwartu, które będą umilać czas obu stronom konfliktu. Myślę, że w takim razie w chwili zaczęcia eventu postacie byłyby po prostu młodsze o rok i tyle.

Prośba odnośnie pisania - mamy do dyspozycji ogromny zamek i otaczające go błonia (lokacje zostaną wypisane prawdopodobnie w ten weekend), więc należałoby precyzować, gdzie postacie się znajdują i w jakie miejsca przechodzą. Żeby nie było na przykład, że X i Y idą do pokoju wspólnego, tam są A i B, ale obie pary nie zwracają na siebie uwagi. Trochę mało realne. 

Zapraszam do zgłaszania się, serio. c: nie pogryzę. Podpowiem, że przydałby się jeszcze jeden nauczyciel. I ktokolwiek, kto mógłby być w Slytherinie! :< Izaya tęskni. 

Dla jasności - w czasie Bitwy o Hogwart mogą umierać postacie. Serdeczna Avada nie wpływa na wasze postacie w fabule forum. 

I dodatkowo zgłaszam jeszcze Kasaia. Bo kto bogatemu zabroni?

Klasa: VI rok nauki 
Patronus i postać animaga: Głuptak niebieskonogi. A tak na serio, szop pracz. 
Różdżka: Buk, 12 i pół cala długości, całkiem giętka, jej rdzeń jest wykonany z włókna ze smoczego serca. Różdżka, ze względu na jej rdzeń, jest bardzo przywiązana do swojego właściciela; służy do silnej i ekstrwaganckiej magii. Co uwarunkowane jest zaś drewnem, z którego została wykonana - źle dobrana będzie słabym artefaktem, ale jeżeli ją się dobrze dopasuje, szybko przywiązuje do właściciela i dobrze mu służy. 
Bogin: Ciemność. 
Krew: Mugolska. 
Stosunek do czystości krwi: Nie rozumie nietolerancji wobec czystości czy nieczystości krwi. I szczerze nie interesuje go to, co robią inni, ale bardzo go wkurza. 
Dodatkowe uwagi: Nie wypominaj mu wzrostu. Nie. Uwielbia używać magii i kocha magiczne słodycze - handluje nimi w szkole. Kiedy widzi, że ktoś dokucza słabszym, wstawia się za nimi; tym sposobem pakował się w liczne bójki, głównie ze Slytherinem. Poza ciemnością, boi się również wysokości i to panicznie. 
Tiara: Szczerość może być dla ciebie kluczem do wielu sukcesów. Pamiętaj o tym, by być prawym i odważnym. Gryffindor!

Kida:
Nie wahasz się przypłacić żadnej ceny za to, co jest dla ciebie cenne. Mimo gwałtowności, nie bądź pochopny w swoich osądach i nie zapominaj o sprawiedliwości. To ona powinna tobą kierować. Gryffindor!

DODATKOWO proszę o odzew odnośnie meczu Quidditcha; póki co jest jedna postać, która ma być członkiem drużyny. Ja mogę tam dać zarówno Izayę jak i Kasaia. Myślę, że mecz miałby się odbywać przez wyłonienie kapitanów dwóch drużyn, którzy mieliby wybrać pozostałych członków drużyny. Mecz się gdzieś upchnie, jeśli będzie zainteresowanie nim. Jeśli nie, to przeżyjemy bez niego.

PisanieTemat: Re: Harry Potter - event   Wto Mar 29, 2016 8:14 pm

Mi szczerze mówiąc ciężko wyobrazić sobie, jak taki quidditch miałby wyglądać. Trochę to bardzo... płynne :D. Ktoś leci po znicza albo odbija w jakimś kierunku, ale to wszystko nie stoi w miejscu. No i zostaje ilość zawodników - albo większość musiałaby grać, albo z NPC jakimiś. Chyba że dla szerszej grupy osób skupić się też na aspektach kibicowania czy czegoś podobnego, żeby nie byli jacyś wykluczeni :D.

Pomysł z 2 latami uważam za fajny, bo właśnie można "normalnego" potterowego klimatu złapać - byleśmy się wyrobili, bo ostatnio przez 3 dni opisywaliśmy jeden wieczór. Ale to też zwalam na inny charakter eventu. Aczkolwiek w razie problemów z czasem można chyba przedłużyć, gdyby ludowi pasowało. Ja w każdym razie jestem za, bo byłaby możliwość i beztroskiej nauki (bądź "nauki", zależy od postaci), ale też brakowało mi właśnie w książkach sytuacji ze śmierciożercami w szkole. Można też rozwinąć wątek z ruchem oporu w Pokoju Życzeń, który wspomniany był na końcu.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
PisanieTemat: Re: Harry Potter - event   Wto Mar 29, 2016 9:52 pm

Cytat :
Mi szczerze mówiąc ciężko wyobrazić sobie, jak taki quidditch miałby wyglądać. Trochę to bardzo... płynne :D. Ktoś leci po znicza albo odbija w jakimś kierunku, ale to wszystko nie stoi w miejscu. No i zostaje ilość zawodników - albo większość musiałaby grać, albo z NPC jakimiś. Chyba że dla szerszej grupy osób skupić się też na aspektach kibicowania czy czegoś podobnego, żeby nie byli jacyś wykluczeni :D.

Pierwsze forum, na jakim grałem, było osadzone w uniwersum Pottera i mecze się odbywały, tylko że w postach. Szło to dość niesprawnie, bo hosting krzyczy jak chcesz się wypowiedzieć w temacie, w którym ktoś się wypowiedział w czasie pisania twojej wiadomości. Na cb byłoby to bardziej interaktywne, przy czym stawiałbym jednak na prawdziwą kostkę bądź na aplikację, bo zanim post z rzutem się wyśle, to minie sto lat. 
Ale jest też kwestia tego wykluczenia właśnie. To nie wiem, czy jest sens. 

Cytat :
Pomysł z 2 latami uważam za fajny, bo właśnie można "normalnego" potterowego klimatu złapać - byleśmy się wyrobili, bo ostatnio przez 3 dni opisywaliśmy jeden wieczór. Ale to też zwalam na inny charakter eventu.

No właśnie - poprzedni event cały miał opisywać wasz ogromny żal po masowym mordzie, tudzież - wydarzenia na spotkaniu u Izayi. 

Cytat :
Aczkolwiek w razie problemów z czasem można chyba przedłużyć, gdyby ludowi pasowało. 

Mi osobiście pasuje, bo tylko kwiecień mam zawalony i potem luz. Reszta wedle uznania graczy. c:

Cytat :
Ja w każdym razie jestem za, bo byłaby możliwość i beztroskiej nauki (bądź "nauki", zależy od postaci), ale też brakowało mi właśnie w książkach sytuacji ze śmierciożercami w szkole. Można też rozwinąć wątek z ruchem oporu w Pokoju Życzeń, który wspomniany był na końcu.

Póki co mamy jednego nauczyciela xD Jeśli pojawi się kolejny zdolny do prowadzenia lekcji, to luz. Zawsze też ja mogę drugą poprowadzić jakimś NPC, chyba, że ktoś się do tego zgłosi. Ten wątek zaś jest jak najbardziej do wykorzystania. c:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 109
PisanieTemat: Re: Harry Potter - event   Sro Mar 30, 2016 5:47 pm

Nauczany przedmiot: Zaklęcia.
Patronus i postać animaga: Wilk w obu przypadkach.
Różdżka: 12 cali, rdzeniem jest kieł widłowęża; wykonano ją z hebanu.
Bogin: Kot w pustym mieszkaniu...a tak poważnie, to dementorzy wysysający duszę z jego brata.
Stosunek do czystości krwi: Jeśli chodzi o czystość krwi, Shizuo nie ocenia ludzi według tego kryterium. W drzewie genealogicznym możesz mieć sobie nawet mugolskie krokodyle z Egiptu, jego interesować będzie tylko to, czy jesteś wart określenia "dobry człowiek", czy raczej ma rzucić w ciebie zna...zaklęciem.
Możliwość prowadzenia lekcji:  Jak chodzi o lekcje, nie ma problemu, ale w takim razie rzucam wstępnie hasłem: weekend  - od piątku do niedzieli, powiedzmy od 18. Miałam sporo postaci nauczycielskich (ta z forum o Hogwarcie + jeszcze OC'ki pod blogi grupowe), więc myślę, że dam radę coś poprowadzić. Oczywiście proszę o wszelką krytykę i wytknięcie błędów - jak userka źle poprowadzi postać, to macie wszelkie prawo się burzyć (plz, nauczyciel to nauczyciel i muszę zachowywać realizm! Poza tym jakby Shizuo dawał punkty Izayi i olewał Celty, to też byłby bezsens...)
Dodatkowe uwagi:
- ma brata, który pracuje jako auror w Ministerstwie
- nie lubi Ognistej Whisky i nigdy nie brał tego do ust
- pali jak smok (podobno to demoralizuje młodzież, ale w tych czasach dzieciaki demoralizują się tak, że fajki im już nie zaszkodzą)
- pije eliksir, który co jakiś czas przyrządza sobie potajemnie w lochach według recepty brata; działa on na Shizusia jak narkotyk - po jego spożyciu robi się supersilny, ale biada temu, kto by poprosił go o rzucenie jakiegoś zaklęcia transmutującego! Na 100 danych jest 100, że zamiast transmutować kota w zapalniczkę, profesor Heiwajima transmutuje delikwenta w kozę. I nie, to nie jest żart. Takie wypadki miały miejsce.

Where did I go wrong? I lost a friend somewhere along in the bitterness.

Ostatnio zmieniony przez Shizuo Heiwajima dnia Sro Mar 30, 2016 6:49 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
PisanieTemat: Re: Harry Potter - event   Sro Mar 30, 2016 6:06 pm

Cytat :
Jak chodzi o lekcje, nie ma problemu, ale w takim razie rzucam wstępnie hasłem: weekend  - od piątku do niedzieli, powiedzmy od 18. 

W takim razie myślę, że to będzie albo sam początek albo sam koniec eventu, zależnie od dnia, w którym zaczniemy. Na ten sam dzień, ale wcześniejszą porę (zakładając, że wybierzemy start o 17/17:30) wpadnie lekcja Hideyoshiego albo coś luźnego. Odnośnie tematu najlepiej wybrać coś, co pozwala na interakcje z uczniami. 
*zgrabnie pomija kwestię Izayi i przydzielania punktów*
Jeżeli Shizuo ma mieć nadludzką siłę, to przydałoby się jakieś wytłumaczenie tego - albo krew mieszana z olbrzymem, albo wpływ jakiegoś eliksiru. Jeśli to ma nie być częścią postaci, to wyjaśnienie jest zbędne.

PisanieTemat: Re: Harry Potter - event   Sro Mar 30, 2016 8:11 pm

Patronus i postać animaga: Kot
Różdżka:  10/5 dąb, giętka. Różdżka lubiąca robić właścicielowi małe psikusy i nie zawsze się jej słucha. Wnętrze różki jest twarde, zaś jego zewnętrzna część już taka nie jest. Mimo to jest ona przywiązana do właściciela. Najlepsza do transmutacji lub do obrony przed czarną magią.
Bogin:  Śmierć rodziny/przyjaciółki/znajomej
Krew: Mieszana. Matka czarodziejka, ojciec człowiek.
Stosunek do czystości krwi: Jest neutralna co do czystości krwi. Nie wywyższa również nikogo z tego powodu.
Dodatkowe uwagi: Lubi naukę, jednak nie jest prymusem, nie lubi uczucia gdy jest w niewiedzy. Lubi pomagać innym, ale jak samej u niej naciśniesz na odcisk to może u niej polecieć prawy sierpowy. Stroni się od walki, ale za to lubi grywać na gitarze klasycznej i również jej słuchać. Lubi patrzeć na grę w Quidditch, jednak nigdy się tam nie zapisała, mimo, że sama lubi latać na miotle. Lubi wiele przedmiotów, ale chyba najbardziej Transmutację i OPCM.

Usprawiedliwiony chorobą bez chwytliwej gadki wrzucam w Hufflepuff. :<
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 27
PisanieTemat: Re: Harry Potter - event   Sro Mar 30, 2016 9:06 pm

Klasa: VII rok w Hogwarcie
Patronus i postać animaga: Patronus wrona. Animagiem nie jest.
Różdżka: 13 cali, rdzeń z włosa gromoptaka, drewno czarnego orzechu
Bogin: Wizja bycia pokonaną.
Krew: Czysta. Istnieją podejrzenia, że w jakiejś części jest willą.
Stosunek do czystości krwi: Sama pochodzi z rodziny o raczej restrykcyjnym stosunku do czystości krwi. Wszyscy wcześniejsi członkowie trafiali do Slytherinu. Ona sama na to nie patrzy, tak długo jak ma zabawę z pokonywania innych i nauki.
Dodatkowe uwagi: Uczęszcza na WSZYSTKIE zajęcia, jakie może.

Raven-- *chowa się przed potencjalnym atakiem* ... Hufflepuff!

Liczba postów : 37
PisanieTemat: Re: Harry Potter - event   Czw Mar 31, 2016 3:45 am

Można rzucić KP, nawet mimo niewiedzy czy na bank się będzie na evencie? I w zasadzie jak to jest, mogę wpaść na godzinkę na CB, pobawić się i zniknąć czy trzeba być przez cały czas :o?

Patronus i postać animaga: Ośmiorniczka z rodziny Opisthoteuthis Adorabilis
Różdżka: :>. 12 cali. Dąb. Rdzeń z włosa testrala. Zdarza się, że różdżka poza spełnieniem życzenia maga "doda" coś od siebie. Co to może być, cholera jedna wie.
Bogin: Łóżko szpitalne/wózek dla niepełnosprawnych
Stosunek do czystości krwi: Co za różnica kto jaką ma krew, skoro na świecie jest tyle niesamowitych i niezbadanych zjawisk, że wohoho i to wszystko trzeba zbadać? Poza tym magiczna moc pochodzi z serca, a nie z krwi, a najwięcej magicznej mocy ma i tak ona sama, nie z powodu swojej krwi, a z powodu którego w sumie sama nie zna! Ale ona im wszystkim pokaże, że liczą się czyny, a nie paplanie!
Dodatkowe uwagi: Od dziecka bawiła się w Quidditch, jestem całkiem dobrą bramkarką. Gra jeśli ma na to czas. Zajęcia dodatkowe... czasem. Zależy czy jest w nastroju i czy coś nie goni ją nagle do odkrywania tajemnic Hogwartu i okolic. Ma ambiwalentny stosunek do ocen - nie przywiązuje do nich wagi, ale jednocześnie musi sama mieć świadomość, że potrafi zrobić to, czego się od niej wymaga. Przedkłada ufność w własny osąd zdolności nad oceny, ale szanuje nauczycieli, choć bywa szczera w sposób "bezczelny" czasami, lecz to nie jest zamierzone. Prawie nigdy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
PisanieTemat: Re: Harry Potter - event   Pią Kwi 01, 2016 11:58 am

Przepraszam, że dopiero teraz - choróbsko paskudnie zżera. Czyżby druga Luna Lovegood? Jak na mój gust, pasujesz do Krukonów!

PisanieTemat: Re: Harry Potter - event   Wto Kwi 05, 2016 7:29 pm

OKEJ, MOI MILI~ 

Mamy już trochę osób chętnych do eventu i z tego co wiem, ma się zgłosić jeszcze jedna - Hiroshi - poza tym myślę, że chyba zapisy zostaną zamknięte. Mamy:

- Dwóch nauczycieli;
- Jednego lub jeśli się uda, dwóch Ślizgonów;
- Troje Krukonów; 
- Troje Puchonów;
- Trzech Gryfonów. 
I postać, przy której się waham między Gryffindorem i Hufflepuffem. Innymi słowy postaci jest sporo, z czego się cieszę, ale większej ilości nie ogarnę...

Mam natomiast inną propozycję odnośnie rozplanowania czasowego eventu - rozbicie go na dwa weekendy. Proponuję godziny od 17:30 do 22:00, czyli zbliżone do tych z poprzedniego eventu. Poprzez weekend rozumiem dni piątek, sobota, niedziela. Proponowane przeze mnie daty to: 22-24 kwietnia i 29.04-01.05. Uważam, że takie rozbicie ma więcej sensu niż robienie tego ciurkiem przez tydzień, bo w końcu ludzie chodzą do szkoły, pracują itd. 

Spóźnianie się i wcześniejsze opuszczenie eventu oznacza po prostu pomijanie postaci w interakcjach i pomijanie jej przez MG. Jak zwykle wszystko będzie archiwizowane i umieszczane w tym temacie w spoilerach, żeby nie rozciągało go bez potrzeby. 

Forma eventu jest taka sama jak poprzedniego: *czynności gwiazdkujemy*, nie używamy funkcji /me, bo jest ona dla MG, wypowiedzi postaci piszemy normalnie, a // użytkownika po slashach. Wszystko najlepiej pisać w jednej wiadomości, żeby nie zrobił się bałagan i chaos - szczególnie przy tylu postaciach. Jak to wygląda? Wystarczy zerknąć na poprzedni event. 

Plan wydarzeń: 
W poniższym planie wspieram się terminologią z polskiej wiki Pottera. Bitwa na Wieży Astronomicznej to pojęcie określające dzień śmierci Dumbledore'a, zaś Bitwa o Hogwart odnosi się do starcia z części siódmej. 
Pierwszy weekend: 
Dzień pierwszy - Początek roku, czas wolny i pierwsza lekcja. Proponuję by była ona przeprowadzona przez Shizuo ze względu na to, że Shizuś zgłaszał, że może prowadzić lekcję w późniejszych godzinach. Odnośnie tego pewnie wyślę ci PW z opisem formy, w jakiej mniej więcej to ma być. 
Dzień drugi - myślę, że bal bożonarodzeniowy. Obiecuję nikogo nie zabić colą ani inną rzeczą tego typu. Można tutaj też wrzucić noc duchów, ale to jest kwestia albo-albo. Mi jest to obojętne - na jedno i drugie planuję jakąś zabawę. 
Dzień trzeci - Coś luźniejszego z podrzucaniem różnych niespodzianek ze strony MG, może spotkanie klubu pojedynków, ale jest to też dzień bitwy na Wieży Astronomicznej i powrót do domów. 

Drugi weekend: 
Dzień czwarty - powrót do szkoły, która jest we władzy Śmierciożerców. 
Dzień piąty - Druga lekcja i zbiórka uczniów chętnych do walki przeciwko Śmierciożercom w Pokoju Życzeń. 
Dzień szósty - Bitwa o Hogwart, zwalczanie śmierciożerców. Powtarzam, tu możemy umierać, ale nie ma to wpływu na życie postaci na forum.

Plan wydarzeń jest dość okrojony, po prostu nie chcę zdradzać zbyt wiele, żeby był większy dreszczyk emocji. Możliwe, że coś zgałganiłem w opisach, więc znawców Pottera zapraszam do poprawiania mnie. Fakt faktem, kwestia Hogwartu i tego, co się tam działo, niekoniecznie jest rozwinięta. 

Narracja dla kolejnych dni eventu ze strony MG stanowi krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń z dnia poprzedniego oraz wstęp do dnia bieżącego w evencie. 

Wiek postaci - tutaj zgałganiłem. Odmładzamy o rok albo po prostu w drugiej połowie będą starsze. To już wasz wybór. 

W związku z moim niedopatrzeniem odnośnie funkcji nauczycieli, to jest faktu, że w Hogwarcie są już nauczyciele OPCMu i Zaklęć, uznajemy Shizuo i Hideyoshiego za dwóch dodatkowych nauczycieli tych przedmiotów. 

Niedługo zostanie również opublikowana lista zaklęć oraz przekład ich działania na mechanikę eventu. Lokacje i inne takie techniczne rzeczy zostaną rozpisane... Wkrótce. Zależnie od tego jak będę stać z czasem. Piętnastego kwietnia opublikuję listę postaci biorących udział i tak jak w ostatnim evencie losowałem mordercę, tak teraz wylosuję... *patrzy na ilość postaci* czterech śmierciożerców. 

Ponownie zapraszam do pytań i dyskusji. Zdarzają mi się dziwne skróty myślowe i inne takie, więc..
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
PisanieTemat: Re: Harry Potter - event   Wto Kwi 05, 2016 8:33 pm

Ja mam w sumie małe pytanie pro-forma odnośnie Śmierciożerców. Po pierwsze, czy będą wiedzieli o sobie nawzajem i się może jakoś wspierali, czy każdy będzie nieświadomy tego, kim są pozostali? I dwa, będą ujawnieni 3 dnia, czy jest jakiś sens we wcześniejszym tego ujawnianiu / dłuższym skrywaniu? Czy może to zależy indywidualnie od gracza?

(I zakładam, że jak pierwsza lekcja Shizusia, to druga Kenty?)

Jeśli chodzi o dzień drugi, oddaję swój głos na Bal Bożonarodzeniowy - chociaż rzecz jasna jak większość będzie wolała Duchy, to też spoko. Ale nie lubię pozostawać nieokreślona :D. No i mam wrażenie, że to taka... większa uroczystość.

Postacie zaraz odmłodnię, bo jak dwie są na ostatnim roku, nie miałyby co robić na połowie drugiej eventu c:.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 313
PisanieTemat: Re: Harry Potter - event   Pią Kwi 15, 2016 6:31 pm

... Tak, zapomniałem odpowiedzieć.
Myślę, że przy ataku Śmierciożerców dopiero to będzie ujawnione, czyli dnia trzeciego, chyba, że wylosowany Śmierciożerca postanowi bawić się w inwigilację aż do samego końca. W takim wypadku proszę o informację na PW. 
Yep, numer jeden Shizusia, numer dwa Kenty. Chyba, że userka Shizuo będzie wolała prowadzić lekcje w drugim terminie, to okej. ... Przy okazji sam chętnie przeprowadzę nawet dwie. Ostateczna decyzja w tej kwestii padnie pod koniec pierwszego dnia eventu. Pomysły na moje lekcje wpadną w weekend, Shizusiowi ze względu na nieobecność i przesiadywanie z małymi demonami daję czas do czwartku. 

Odnośnie zaklęć - dostępne są wszystkie z tej strony: klik; bez względu na to, czy pochodzą z gier, Pottermore, filmów czy książki. W związku z tym, że jednak jest ich sporo, przy rzucaniu ich należy określić, co robią, jeśli nie są to oczywistości takie, jak wingardium leviosa itd. Nie mogą być używane zaklęcia o niesprecyzowanym działaniu, na przykład Brakhiam Emendo. 

Do dyspozycji z lokacji mamy Zamek i otaczające go błonia. Przypominam, by DOKŁADNIE określać, gdzie postać się znajduje i gdzie przechodzi. Co jakiś czas komendą /me będą podkreślane przeze mnie aktualne lokalizacje postaci (typu Izaya - Wielka sala, Kida - błonia itd), chyba jakoś raz na pół godziny. 

Odnośnie jeszcze lekcji, obecność nie jest obowiązkowa, ale w związku z ilością osób biorących udział w evencie proszę nie prowadzić gry poza lekcją, gdy jakaś się odbywa. Po prostu - jeśli na danej lekcji nie chce się komuś przebywać, wybywa z fabuły i wymyśla, co postać w międzyczasie robiła. Również odnośnie sporej ilości postaci proszę o ograniczenie offtopu na chatboxie do minimum. 

Ze względu na to, że wysyłanie i pisanie posta trochę trwa, rzucam kostkami aplikacją w telefonie. Kostka do walk ma 6 oczek i mają wartości omówione w pierwszym poście. Mam nadzieję, że nikt nie poczuje się urażony i nie będzie kwestionował mojej uczciwości. Uważam, że robienie tematu do rzucania i rzuty dla łącznie 14 postaci będą zbędnym spamem. 

Lista, według której losuję czterech śmierciożerców (litera w nawiasie oznacza przynależność do domu): 

1. Izaya Orihara (S)
  2. Hikaru Kasai (G)
  3. Hideyoshi Kenta (N)
  4. Masaomi Kida (G)
  5. Yoko Takeda (R)
  6. Makoto Akiyama (R)
  7. Hayato Yukimura (H)
  8. Yoshiteru Nakahara (G) 
  9. Kei Kirishima (R)
  10. Vorona Douglanikov (H)
  11. Shizuo Heiwajima (N)
  12. Hiroshi Yamakoto (H)
  13. Naohiro Iwaizumi (S)
  14. Margaret Evans (H)

Obaj Hirosie są uwzględniani bez KP ze względu na umowę z ich użytkowniczką. Karty mają się wkrótce pojawić. 

LOKACJE EVENTOWE
DOMY
Hasła wstępu do domów znają TYLKO uczniowie danego domu.
Każde dormitorium wygląda tak samo - podzielone na 7 pokoi, w każdym jest tyle łóżek, ile uczniów w danym roku. Podzielone są również na dwa segmenty - damski i męski, te różnią się tym, że damskie mają więcej luster. Ogólnie domy różnią się od siebie właściwie jedynie kolorami, które odpowiadają domom. Standardowe wyposażenie dormitoriów to łóżka z baldachimem, kufry, piec, szafa i dzbanek z wodą, gdyby ktoś chciał się w nocy napić. 

Gryffindor
Wejście do Pokoju Wspólnego Gryfonów jest strzeżone przez obraz Grubej Damy, która nie przepuści nikogo, kto nie poda jej odpowiedniego hasła. Kolejno na każdy dzień eventu są to: Bananowe Naleśniki, Rozkoszne Sukulenty, Błyskotki, Tasiemiec, Kaszka Manna i Banialuki. Gryfoni mieszkają w wieży, na lewo od PS znajduje się przejście do dormitorium chłopców, na prawo - dziewcząt. 

Slytherin 
Ślizgoni mieszkają w lochach pod jeziorem, w związku z czym ich pokój wspólny jest oświetlany tylko światłem pochodni. Hasło do ich pokoju wspólnego w serii padło tylko raz i brzmiało ono "czysta krew" - uznajemy je za aktualne hasło dla każdego dnia. PS chroniony jest ceglaną ścianą, która otwiera się przy podaniu hasła. Pomieszczenie ma podobny wystrój do PS Gryfonów, jednak jest oświetlane zielonkawym światłem, w związku z czym wydaje się mniej przytulny, a bardziej mroczny. 

Hufflepuff 
Dormitorium Puchonów, znajdujące się obok kuchni, ukryte jest za beczkami. Aby do niego wejść, trzeba zastukać w rytmie "Helga Hufflepuff" w dwie baryłki z dołu, w środkowym rzędzie.

Ravenclaw
Uczniowie Ravenclawu, stojąc przed drzwiami bez klamki, muszą odpowiedzieć poprawnie na pytanie, w przeciwnym razie drzwi nie otworzą się. Zagadka na pierwsze trzy dni eventu to "co było pierwsze, ogień czy feniks?" a odpowiedzią jest "krąg nie ma początku". Druga połowa eventu opatrzona jest zagadką "gdzie są przedmioty, które zniknęły?" z odpowiedzią "w niebycie". 

Podziemia:
Klasa eliksirów.
Gabinet profesora Snape'a.
Pokój wspólny Ślizgonów.
Pokój wspólny Puchonów.
Kuchnia.
Komnata Tajemnic. - WSTĘP ZAKAZANY

Parter:
Sala wejściowa.
Wielka Sala.
Pokój nauczycielski.
Sala wróżbiarstwa dla Firenza.
Gabinet Argusa Filcha.
Gabinet Dyrektorski (znajduje się na dziedzińcu sali wejściowej).

Pierwsze piętro:
Skrzydło szpitalne.
Gabinet profesor McGonagall.
Klasa mugoloznawstwa.
Klasa transmutacji.
Klasa historii magii.
Łazienka Jęczącej Marty(w niej wejście do komnaty tajemnic)

Drugie piętro:
Biuro profesora uczącego obrony przed czarną magią.

Trzecie piętro:
Posąg jednookiej wiedźmy strzegący tajnego wejścia do korytarza prowadzącego do Hogsmeade.
Zakazany korytarz prowadzący do sali Kamienia Filozoficznego.
Izba Pamięci.
Klasa zaklęć.
Klasa 3C gdzie odbywały się zajęcia z OPCM
Skrzydło szpitalne (według IV tomu).

Czwarte piętro:
Korytarz i schody prowadzące do łazienki prefektów.
Biblioteka.
Opuszczona klasa, w której stało Zwierciadło Ain Eingarp.

Piąte piętro:
Łazienka prefektów.
Bagno Weasleyów.
Klasa 1

Szóste piętro:
Łazienka chłopców (miejsce pojedynku Harry'ego z Malfoyem w VI tomie)

Siódme piętro:
Pokój Życzeń.
Pokój wspólny Gryfonów (Wieża Gryffindoru).
Klasa wróżbiarstwa Sybilli Trelawney (Wieża Północna).
Gabinet profesora Flitwicka (trzynaste okno na prawo od Wieży Zachodniej)
Klasa 7B

Pozostałe wieże:
Wieża Astronomiczna (najwyższa wieża zamku, na której to odbywały się nocne zajęcia i egzaminy z astronomii).
Wieża, w której znajduje się Gabinet Dyrektora i jego mieszkanie.
Wieża Ravenclaw z pokojem wspólnym Krukonów.
Wieża Zachodnia z Sowiarnią.
Wieża z zegarem. 

Poza zamkiem:
Błonia. 
Boisko Quidditcha. 
Bijąca Wierzba. 
Zakazany Las. - Jeśli jakieś dwa lub trzy rzezimieszki zechcą się tam wybrać, chętnie im to poprowadzę. 
Chatka Hagrida. 
Jezioro, w którym mieszka Kraken. 

Do każdego piętra zamku prowadzą Wielkie Schody, których ustawienie zmienia się co jakiś czas i lubią płatać uczniom wszelkiego rodzaju figle. 

Opisy ważniejszych lokacji i dokładniejszy pomysł na wszystkie dni eventu pojawią się dziś lub w weekend. 

Pierwszy pomysł na lekcję Hideyoshiego to zabawa z boginami - skoro są w kartach, należy ich użyć. Będzie się to opierało o lekcję Lupina na ten temat. Do tego mogę dorzucić patronusy i zabawę z dementorami. 
Drugi - nauka pojedynków mniej i bardziej honorowych, możliwe, że będzie w ramach przygotowywania uczniów do walki ze Śmierciożercami. Pomysły jeszcze rozpiszę jak będę mieć więcej czasu. ;_;

Uwaga, wszystkie opisy z tego posta odnoszące się do Hogwartu są oparte na angielskiej i polskiej wiki HP bądź pochodzą z tej drugiej. Nie są nasze~

Ostatnio zmieniony przez Hikaru Kasai dnia Sob Kwi 16, 2016 6:02 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 68
PisanieTemat: Re: Harry Potter - event   Pią Kwi 15, 2016 9:42 pm

Jak zwykle spóźnione troszku, ale jest oto tu!

Naohiro Iwaizumi
Klasa: V rok w Hogwarcie
Patronus i postać animaga: Pyton.
Różdżka: Krucha, 10 1/4 cala, grab, włos z grzywy jednorożca. Różdżka przystosowana dla mądrych czarodziejów, wybiera właściciela tak utalentowanego, z pasją tak silną, że można to nazwać obsesją, która jest zazwyczaj realizowana. Różdżka bardzo szybko dostosowuje się do właściciela i jest tak spersonalizowana, że niewiele zdziała w rękach innego czarodzieja. Idealna w dziedzinie mikstur, zaklęć i obrony przed czarną magią.
Bogin: Ogień, płonące pomieszczenia.
Stosunek do czystości krwi: Łatwo się domyślić, że osoby z krwią mieszaną lub mugoli nie uznaje za równych sobie, najchętniej pozbyłby się ich wszystkich, by w Hogwarcie pozostało miejsce jedynie dla prawowitych czarodziei.
Dodatkowe uwagi: Jego ulubionym przedmiotem są eliksiry, mógłby nad tym siedzieć godzinami – ciężko nie przyznać, że jest w tym bardzo dobry. Czyha na przejęcie stanowiska prefekta swojego domu. (To nie tak, że nie lubi Orihary, nie nie, po prostu menda się uwzięła, że będzie prefektem i koniec.)

Hiroshi Yamakoto
Patronus i postać animaga: Mewa srebrzysta.
Różdżka: Sztywna, 7 cali, jabłoń, pióro feniksa. Ta różdżka jest całkiem niezła do zaklęć. Bez trudu można za jej pomocą wykonywać nawet bardziej skomplikowane zaklęcia i uroki. Właściciele tej różdżki są zazwyczaj obdarzeni dużym urokiem osobistym i uparcie dążą do wysokich celów i ideałów. Nie najodpowiedniejsza do czarnej magii. Idealna do transmutacji.
Bogin: Dziki pies.
Krew: Mieszana.
Stosunek do czystości krwi: Nie obchodzi go, czy ktoś ma czystą krew, czy mieszaną; wszystkich traktuje z równą uprzejmością i życzliwością.
Dodatkowe uwagi: Uwielbia zajęcia z transmutacji, a choć nie jest w tej dziedzinie wybitny, ma na owych lekcjach świetny ubaw. Z racji jego otwartego charakteru oraz nieustannej dociekliwości kojarzą go niemal wszyscy w Hogwarcie, sam z kolei zna wiele tajnych przejść w szkole, z których przychodzi mu niekiedy korzystać.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
PisanieTemat: Re: Harry Potter - event   Pią Kwi 22, 2016 3:17 pm

EVENT ZACZYNA SIĘ ZA DWIE I PÓŁ GODZINY. 
Tak, jak ostatnio, asekuracyjnie daję 15 minut na zbiórkę ogólną ludności. 
Przypominam, że nick powinien wyglądać na czas eventu następująco: 
[S] Izaya Orihara, gdzie [S] oznacza Slytherin. 
Zaszła zmiana w układzie eventu. Pierwszy dzień tego tygodnia zaczynamy od początku roku, potem lekcji Hideyoshiego na temat boginów. Później lekcję prowadzi Shizuo, prawdopodobnie tego samego dnia, a jeśli nie, to następnego. 
Przypominam o precyzyjnym określaniu, gdzie postać jest. 
Wypowiedzi postaci zapisujemy normalnie, *czynności w gwiazdkach*, a // wypowiedzi usera po slashach. 
Ze względu na sporą ilość postaci, jakie mają brać udział, proszę o ograniczanie krótkich wiadomości i offtopu do minimum. 
Również z tego względu proszę niebiorących udziału w evencie, by nie byli na chacie, kiedy ten będzie się toczył. 
Funkcja /me zarezerwowana jest dla mnie do akcji MG. 
Dokładny plan na dzisiaj: 
Całość trwa do 21:45, asekuracyjnie skończymy o 22, jeśli z czymś się nie wyrobimy. 
Początek roku szkolnego na Wielkiej Sali, czas na zgadanie się do dalszej gry. To potrwa do 45 minut. 
Czas wolny, podrzucam luźne akcje jako Mistrz Gry. 60 minut. 
Przeskok o kilka dni fabularnych. Lekcja Hideyoshiego o boginach - około 60 minut. Może krócej. 
Przerwa 30 minut. Czas zupełnie wolny. 
Jeśli lekcja Shizuo, to kolejne ~60 minut. Jeśli nie, zaplanuję coś innego. 

Jeśli gracz schodzi z chatu, jego postacie są traktowane jako NPC stanowiące tło i nie są uwzględniane w fabule.
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 109
PisanieTemat: Re: Harry Potter - event   Pią Kwi 22, 2016 7:19 pm

Dopisuję w pośpiechu swoje zgłoszenie! Skoro zezwolono mi to uczynić, to już piszę:
Klasa: VI rok
Patronus i postać animaga: [i]Animag - NIE. Patronus: Orzeł bielik.
Różdżka: Różdżka jest średniej długości. Mierzy 13" (cali angielskich) Jej rdzeń stanowi włókno ze smoczego serca, a zbudowana jest z drewna cisowego.
Bogin: Małpa.
Stosunek do czystości krwi: Dla ludzi jest miły tak samo, obojętne, czy to mugole, czy czysta krew...Choć woli rozmawiać z tymi drugimi.
Dodatkowe uwagi:
- chodzi na korki z zaklęć
- uwielbia eliksiry i ma z nich zawsze wybitny, ale nie znaczy to, że nie dał nikomu odpisywać z tego przedmiotu
- ogólnie można od niego zrobić ciastka wszystko

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
PisanieTemat: Re: Harry Potter - event   Pią Kwi 22, 2016 7:22 pm

Izaya Orihara carried out 10 launched of one Kostka (Image not informed.) :
6 , 2 , 4 , 4 , 6 , 3 , 2 , 6 , 6 , 1

LICZBA PARZYSTA - wygrana z boginem
LICZBA NIEPARZYSTA - boginem zajmuje się nauczyciel.

1. Izaya
2. Kasai
3. Hiroshi
4. Naohiro
5. Makoto
6. Yoshi
7. Margaret
8. Hayato
9. Yoko
10. Kida
11. Shinra
Powrót do góry Go down
PisanieTemat: Re: Harry Potter - event   Pią Kwi 22, 2016 7:24 pm

Izaya Orihara carried out 1 launched of one Kostka (Image not informed.) :
6

LICZBA PARZYSTA - wygrana z boginem
LICZBA NIEPARZYSTA - boginem zajmuje się nauczyciel.

nadprogramowy Shinra
Powrót do góry Go down
PisanieTemat: Re: Harry Potter - event   Sob Kwi 23, 2016 4:34 pm

Podsumowanie dnia wczorajszego (uwzględnione rzeczy ważniejsze, niż zwykła rozmowa. Byłoby tego za dużo) : 

• Na rozpoczęciu roku szkolnego Kasai podpadł Naohiro, Izaya dostał szlaban od Shizuo, Yoshiteru pokazał Yoko zaklęcie zmieniające sok w colę, a Hayato wylał sok dyniowy. 
  • Na lekcję spóźnił się Hiroshi, potem Vorona, po jej zakończeniu pojawił się Kida i Shinra. Wszystko polegało na przećwiczeniu walki z boginem przez uczniów. Nie wyszło to tylko Kidzie, Yoshiteru i Izayi. Shinra miał się zgłosić w innym terminie na zaliczenie. 
  • W czasie wolnym tego samego dnia Makoto poszedł do Działu Ksiąg Zakazanych, gdzie znalazł zaklętą trollującą księgę gałgaństwa, która zaczęła przed nim uciekać. Shizuo nakrył Voronę, Yoshiteru i Kasaia w łazience jęczącej Marty. Izaya i Kida poszli na spacer nad jezioro, a Hayato i Hiroshi przechadzali się po błoniach. 

Plan na dziś: 

• Mamy zimę - początek grudnia, minęło trochę czasu od wczorajszego eventu, który był na początku września; pada śnieg, można się tłuc śnieżkami i robić inne zwyrodnialstwa. 
  • Do 19 czas wolny w Hogsmeade. 
  • Od 19 jest bal bożonarodzeniowy w Hogwarcie i przeskok czasowy do Bożego Narodzenia. Pomyślcie o parach dla swoich postaci, nie jest to konieczne, ale może być fajnie. Proszę pomyśleć też o ubiorze postaci. 

W Hogsmeade macie do dyspozycji następujące lokacje: 
-  Ulice i uliczki - wszelkie ulice miasteczka. 
- Miodowe Królestwo - Cukiernia słynąca z najlepszej czekolady w okolicy. Można tu kupić wszelkiej maści słodkości. 
- Sklep Zonka - Często można tu spotkać bliźniaków Weasley i innych żartownisiów. W 100% asortymentem tego lokalu są wszelkie rekwizyty do magicznych żartów. 
- Pod Trzema Miotłami - Pub, w którym obsługuje piękna Madame Rosmerta. Można tu nabyć zarówno alkohole, jak i napoje bezalkoholowe. 
- Kawiarnia Pani Puddifoot - Bardzo słodkie miejsce, do którego przychodzą przede wszystkim zakochani. 
- Sklep u Derwisza i Bangesa - Sklep skupiający się na sprzedaży magicznych przedmiotów i składników do eliksirów itd. Znajduje się na skraju miasteczka. 
- Wrzeszcząca Chata - "Nawiedzona" chata, opuszczona od lat. Tutaj przemiany w wilkołaka przechodził Remus Lupin. 
- Pod świńskim łbem - Kolejna karczma w Hogsmeade. Tu się spotykała Gwadria Dumbledore'a. Ogólna klientela lokalu jest raczej spod ciemnej gwiazdy i niewielu uczniów tu przychodzi. 
- Skraj miasteczka - Aktualnie ośnieżone poletko przed mostem prowadzącym do Hogsmeade. 
- Most - Kamienny most prowadzący do miasteczka. 

Osoby nieobecne dziś Hogsmeade uznajemy za osoby, które zostały w zamku.
Powrót do góry Go down
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Harry Potter - event   

Powrót do góry Go down

Harry Potter - event
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next