~

IndeksIndeks  PublicationsPublications  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Numer pierwszy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Liczba postów : 110
PisanieTemat: Numer pierwszy   Pią Kwi 01, 2016 8:30 pm

Ciasteczkowy mag 
Czasami nawet w realnym świecie zdarzają się wszelkiej maści cuda i pojawiają się magowie. Jeden z ulicznych kuglarzy, Kasai Hikaru, specjalizujący się w sztuczkach z ogniem, postanowił przy skromnej publice zaprezentować niedawno rozszerzony asortyment sztuk magicznych. Za każdym razem, gdy chłopak wypowiadał słowo "ciastko" na chatbox wchodziła kolejna osoba; w tym dziwnym okresie zaklęcie działało. Z większym lub mniejszym powodzeniem, tudzież lekkim opóźnieniem, ale zdecydowanie działało! Ciąg dalszy historii i kolejny news w następnym artykule!

... I prawdziwa tożsamość koreańskiego najemnika!
W związku z powyższym artykułem należy wspomnieć również o tym, że Kasai przeprowadził małe dochodzenie odnośnie działania swojej magii i jej wpływu na różne osoby pojawiające się na chatboxie. Zgodnie z powyższym zrzutem ekranu, najbardziej podatną osobą na jego czary był inny członek gangu Żółtych Szalików - Yamakoto Hiroshi. Kasai jednak nie poprzestał na tym odkryciu i wkrótce dowiedział się za pomocą swej niezwykłej sztuki, że prawdziwą tożsamością Daehana jest tak naprawdę właśnie Hiroshi. Cóż za zdolności detektywistyczne! Dziesięć punktów dla Gryffindoru!

Co zrobić, kiedy wyjdziesz z siebie, staniesz obok... I tak dwadzieścia razy?
Ostatnimi czasy na naszym forum, jak zresztą widać, dzieją się rzeczy niezwykłe - zdecydowanie powiązana jest z tym magia. Na powyższym zrzucie ekranu widać, jak sławny aktor teatralny, Minghao Liu, po dwakroć zostaje wyrzucony z chatu. Po chwili wrócił jednak i gdy napisał wiadomość komentującą zajście, wydarzyła się poniższa sytuacja: 
Aż ciśnie się na usta komentarz rodem z wyświetlających się tu i ówdzie reklam: Znalazł sposób, żeby wyjść siedem razy! Mingwinek go nienawidzi! Niemniej jednak aktor nie pozostawał dłużny przywódcy Szalików i zaledwie kilka godzin później dokonał wyczynu, który przebił wszystko, co do tej pory się wydarzyło, bowiem wyszedł... Aż dwadzieścia razy! Chociaż miał wielu konkurentów w biciu swojego rekordu, jak na przykład Takedę Yoko i Daehana Kima, Minghao nie dał się złamać i dokonał rzeczy niezwykłej, uwiecznionej tylko dla Ikebukuro Times na poniższym screenie!

Hiroshi Schrodingera 
Nie jest to jednak koniec przygód z psotnym chatboxem w roli głównej. Niedawno również miejsce miało powyższe wydarzenie - Hiroshi, choć trzykrotnie został wyrzucony z chatu, wciąż znajdował się na liście awayowej. Dla niedowiarków - screen został wykonany w chwili ostatniego wyrzucenia Hiro, jednak fakt faktem - nieopatrznie nie uchwyciłem godziny ani scrolla przy wykonywaniu zrzutu. Cóż za nieodpowiedzialny reporter!

Człowiek człowiekowi wilkiem, a trap trapowi trapem
Zanim jednak zaczniemy artykuł na dobre, należy wytłumaczyć, kim właściwie jest "trap" (ang. trap - pułapka); określenie to w fandomie odnosi się do postaci, które wyglądają jak przedstawiciele płci przeciwnej, niż są w rzeczywistości. Słowo "trap" przeniknęło również do środowiska for PBF, jednak tutaj określa ono osoby grające postacią płci innej, niż one same; najczęstszym przypadkiem są dziewczyny grające postaciami męskimi. Tutaj jednak gwoździem programu jest przypadek zupełnie odwrotny - Kiri, nasza forumowa Kei Kirishima, oszukał nieświadomie pozostałych graczy; początkowo wszyscy myśleli, że użytkownik Kei jest przedstawicielką płci pięknej. Największe zaskoczenie wywołał jednak u Shinry, który pomylił jego płeć dwukrotnie - najpierw uznał go za mężczyznę, ponieważ user Minghao używa tego nicku i skojarzyło mu się z tą osobą, po czym przeprosił, poprawił się i nazywał Kiriego dziewczyną, by później zostać oświeconym i zdziwionym przez samego tytułowego trapa! No, ale jak to już mawiają - człowiek człowiekowi wilkiem, a trap trapowi trapem.

Demoralizujące gry planszowe

Wejdź we mnie od tyłu! Ahh~ Mocniej~ - Takie i inne demoralizujące i rozpustne odgłosy nie pojawiały się wśród naszych użytkownikach w sytuacjach intymnych, jednak jak najbardziej podczas grupowych igraszek... Jakkolwiek by to nie brzmiało, miało to miejsce po prostu podczas gry w szachy na kurniku, wszak pionki zbijają się, tudzież "wchodzą w siebie" od tyłu! Wieczorne chwile wspólnej gry przepełnione były wzajemną nieufnością, niespodziewanymi koalicjami, zaś relacje, jakie powstawały w tle zaciętych pojedynków można uznać za istny love-hate... I to łączący cztery osoby!

Ekskluzywny wywiad z mordercą!
Specjalny, super ekskluzywny wywiad z najprawdziwszym mordercą, który sieje grozę w Ikebukuro! Chociaż nie było łatwo, w końcu udało się przekonać go do udzielenia nam wywiadu. Wielu osobom wciąż daleki jest jego wizerunek oraz motywy zbrodni, której ta barwna postać dopuściła się na evencie. Tylko dla was, Ikebukuro Times publikuje wywiad z... MORDERCZYM PRZEŚCIERADŁEM! Wywiad przeprowadza Gilbert Malroux, jedna z ofiar eventu.
Gilbert: Witaj!
Prześcieradło: ...
G: Cóż za entuzjazm! Jak zapewne wiesz, wszystkich nurtuje wiele rzeczy w Twojej osobie. Domyślasz się, co to jest?
P: ...
G: I o tym mówię, co za moc! *bije brawo* Zatem... Opowiedz nam coś o swoim dzieciństwie. Czy to coś w tym okresie pchnęło cię do podjęcia takich, a nie innych działań na przyjęciu w Twoim domu?
G: Cóż za wzruszająca historia! *ociera łzy* Powiedz jeszcze naszym wiernym fanom... Czy kooperowałeś z Hideyoshim Kentą? W końcu to wy zabiliście większość gości. I gospodarza!
G: WSTRZĄSAJĄCE! O wielki Boże! Naprawdę? Nie mogę wyjść z szoku. Czy poparzenia, jakich doznałeś w wyniku zepchnięcia na ciebie świeczki były warte tej perfekcyjnej gry aktorskiej?
G: Och, rozumiem. Poświęcenie doprawdy godne owacji. Myślę, że możemy już kończyć... A Ty jak uważasz?
P: ....
G: DOSKONALE! Najlepszy gość specjalny, jakiego w ogóle mieliśmy! Chcesz jeszcze coś powiedzieć naszym czytelnikom?
P: A niech was wszystkich diabli.
G: Tym pozytywnym akcentem kończymy najlepszy wywiad na łamach gazetki!

Żodyn niy wiy, iże administrator to pieseł i biedronka

Jak każdy wie, bądź wkrótce się dowie, na forum można się natknąć na kilka cenzur. Ich zamysłem ze strony administracji nie było nadmierne uprzykrzenie graczom życia, a idę kraść wasze ciastkałe dodanie małego aspektu humorystycznego głównie na chatboxie. Niestety w postach wyłączyć ich się nie da, więc może być to nieco uciążliwe, ale mamy nadzieję, że nie jest to kłopotem. Większość cenzur została dodana przez Izayę, który albo przysypiając, albo walcząc z wysoką temperaturą, uznał, że coś takiego będzie zabawne i później o nich zapomniał. Później w różnych sytuacjach ludzie odkrywali je, albo sam administrator gałgan się na nie łapał; to jak z wiewiórką, która zostawia swoje orzechy i później wyrastają z nich drzewa. Na forum, no cóż, zamiast drzew wyrastają liczne forumowe ciasteczka. Przechodząc jednak do rzeczy, myślę, że należy zaprezentować cenzury znajdujące się aktualnie na forum - lista zostanie zaprezentowana razem z przyczynami wstawienia takich, a nie innych cenzur:

Ad-min: pieseł. To ma dość logiczne - obaj administratorzy mają postać jakoś idę kraść wasze ciastkaązaną z psami; Giovanni był wilkołakiem i policjantem w pierwotnej wersji, wtedy też został ochrzczony "piesełem", a ja kiedyś pogrywałem niejakim Kundlem i dalej ludzie tak na mnie mówią. 
Cz-eść: pa. Malutki troll, który powitanie zmienia na pożegnanie. 
H-ej: gej. Cenzura imitująca literówkę. Przyznaj się, już kiedyś się na to złapałeś i się poprawiałeś. 
Od-pisać: zrobić ciastka. Cenzura została nałożona w chwili przysypiania, bo uznałem, że byłaby zabawna. Długo po tym odkrył ją Ming, sytuacja pokazana jest w Ciasteczkach~
od-pis: ciastko. W odwołaniu do powyższej cenzury została dodana i ta. 
z.w.: idę ukraść wam ciastka. Też w nawiązaniu do dwóch powyższych~

Pozostaje jednak jeszcze kwestia biedronki... Skąd ona się właściwie wzięła i czym tak w sumie jest? Zaczynając od odpowiedzi na drugie pytanie, jest to jedna z wielu rang widniejących w profilach użytkowników. Służą one podsumowaniu postaci, które je otrzymały z jakichś powodów - zwykle nawiązują one do zachowania na chatboxie bądź mają uzasadnienie w fabule forum. Aktualnie na profilach można znaleźć następujące rangi:
Biedronka - Izaya Orihara - Podczas pierwszego eventu chatboxowego Shinra określił w ten sposób Izayę ze względu na czerwony kolor grupy, w której znajduje się konto. 
Człowiek-Wkurw - Hideyoshi Kenta - Podsumowanie postaci Hideyoshiego w poście Yoshiteru. 
Ptaszek na Dieslu - Shinra Kishitani - Określenie również padło podczas eventu. 
Mingwinek - Minghao Liu - Wszystko zaczęło się w chwili wrzucenia na chat zdjęcia upamiętniającego atak wściekłego pingwina, kiedy też Ming został porównany do jednego z ptaków, które uroczo dreptały w tle dla tego w pierwszym planie. 
Tsundere - Masaomi Kida - Określenie wynika z charakteru postaci oraz jej podejścia do (między innymi) forumowego Izayi. 
Oksymatoł - Yoshiteru Nakahara - Jedno z wyzwisk, jakim funkcjonariusz Kenta obdarzył swojego niskiego kolegę. Odwołuje się do słowa "oksymoron", a wszak "moron" po angielsku oznacza "głupka". 

Krótki poradnik dla przyszłych administratorów
Cytat :
[21:57:33] Minghao Liú : W rzeczywistości jestem Mingwinkiem. Drżę, ale zgrywam pozory.
[21:59:34] @ Izaya Orihara : To brzmi jak dobra ranga-
[22:01:53] Minghao Liú : Gasp.
[22:04:00] Daehan Kim : Mingwinek
[22:05:47] @ Izaya Orihara : Meh, wcięło mi tsundere...
[22:06:29] @ Izaya Orihara : Zawsze mam stresa jak wstawiam rangi. Kiedyś omyłkowo skasowałem komuś konto jak mu wstawiałem rangę. ;_;
[22:07:04] @ Izaya Orihara : ale teraz się obeszło bez tego. TA ULGA
[22:07:08] Minghao Liú : OMYŁKOWO POWIADASZ. XD
[22:08:19] @ Izaya Orihara : No serio xD wtedy dopiero zaczynałem się obsługiwać touchpadem w komputerze i mi się jakoś dziko kliknęło
[22:08:46] Daehan Kim : 1. chciej dać komuś rangę 2. lol nope usuń cwela
[22:08:56] @ Izaya Orihara : XDDD
Każdy kiedyś miewał swoje trudne początki w karierze dzierżącego małpkę na chatboxie przed nickiem, nawet ci najlepsi. Administrator forum zwierza się użytkownikom z dość... Niefortunnego wypadku, który wiązał się z przyznaniem rangi anonimowemu na rzecz artykułu użytkownikowi, kiedy to zamiast "wyślij" w panelu wcisnął też "usuń tego użytkownika". W związku z tą przykrą sytuacją administrator główny wciąż ma lekką traumę... Miejmy nadzieję, że nikogo już przez przypadek nie usuniemy! 

Kącik anonimowych porad miłosnych
Specjalista w dziedzinie trudności w związkach oraz w stanie zakochania, Gilbert Malroux udziela profesjonalnych porad na anonimowe pytania, jakie mają do niego biedni i zdesperowani użytkownicy forum. W pierwszym numerze otrzymujemy odpowiedzi na cztery pytania, które z pewnością nurtują głowy wielu ludzi!

1) Co robić, kiedy dziewczyna rozbiera się przed tobą, daje ci nadzieję, a potem stwierdza "a jednak mi się odechciało" i idzie dalej? 
To znaczy, że zgrywa niedostępną, mój drogi czytelniku! Jeżeli odchodzi rozebrana, zrób tak, jak Ci za chwileczkę doradzę... Nabądź chloroform, użyj ładnej, haftowanej przez własną babcię chusteczki... Obejmij swoją wybrankę, zacznij ją prosić i spraw, by patrzyła tylko na Twoją twarz. Nie może widzieć, jak sięgasz do jej głowy i usypiasz ją jednym ruchem! Teraz jest już cała Twoja. Zawsze możesz użyć też staroświeckich środków i użyć łopaty. Jak powiedziała pewna urocza dama, "od czego jest łopata?".

2) Napisałem do swojej wybranki, która ma wybitnie ponure profilowe "JA KURWA PIERDOLĘ CO ZA GÓWNO" i mnie zablokowała na fejsie. Czy to źle?
Mój drogi czytelniku, w takim wypadku wnioskuję, że starałeś się pokazać, jak bardzo jesteś samcem alfa - silnym i zdecydowanym osobnikiem w stadzie - albo po prostu chciałeś być szczery. Ale wiesz, mon cheri, kobiety nie lubią prawdy... Jeżeli spyta cię, czy jest gruba, odpowiedz, że ma piękne oczy. Jeśli spyta zaś, jaką sukienkę powinna założyć, powiedz "tak".

3) Umówiłam się na randkę z motocyklistką. Czy jeśli usiądę przy niej w modnym kasku, to będzie chciała mnie pocałować?
Ach, ach~! Media wspierają towarzystwa LGBT, więc i my nie bądźmy niedzisiejsi... Gustowny ubiór zawsze jest kluczem do udanej randki, ale pamiętaj, że kask nie może zagłuszać Twojego głosu~ Aby kogoś w sobie rozkochać, musisz bardzo dużo mówić o sobie! Pocałunek może być nieco skomplikowany przez kask, ale to niewinne nakrycie głowy doda Ci pewnej tajemniczości i sprawi, że ona będzie chciała go z Ciebie dosłownie zedrzeć! Bierz ją, tygrysie!

4 ) Jak zaimponować dziewczynie, która bez przerwy myśli o małżeństwie z sukulentem?
Succulent z angielskiego oznacza "soczysty", więc po prostu pokaż jej, że masz o wiele bardziej soczyste wnętrze i owoc egzotyczny, niż byle roślina!

Gazetka ma charakter absolutnie humorystyczny, absurdalny i prześmiewczy. Jej celem nie jest obrażenie żadnego z użytkowników forum, a jedynie podsumować zabawne sytuacje, które miały miejsce na forum. Proszę podchodzić do niej z dystansem. :> Gazetka zawiera śladowe ilości absurdu, nawiązań do fabuły i eventu chatboxowego, który niedawno miał miejsce. 

Odnośnie Waszej pomocy - najchętniej przyjmę wszelkiego rodzaju screenshoty (bo jak widać sam nie wszystko łapię), porady, pytania do kącika porad Gilberta, komentarze, a jeśli ktoś będzie miał chęć - jakieś artykuły. Uprzedzam jednak, że jako stałego członka "redakcji" nie przewiduję rekrutacji, bo mam z tym doświadczenia takie, że słyszę "zaraz"/"jutro"/"w weekend" i żadna z podanych informacji zwykle nie bywa prawdziwa. Jako współpracę wolę luźne podsyłanie mi materiałów - oczywiście będą opatrzone informacją o autorze. c: 
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Numer pierwszy
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Płatność kartą kredytową
» GRA - Konkurs plastyczny (server PL)
» Hero Zero
» Pokrycia jednorożców
» Assassin's Creed IV: Black Flag. Pierwszy trailer (uaktualnienie)