~

IndeksIndeks  PublicationsPublications  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Śródziemie - event

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Liczba postów : 262
PisanieTemat: Śródziemie - event   Nie Lip 24, 2016 7:09 pm

Po namyśle i kilku zachętach, wraz z Hiroshim postanowiłyśmy przeprowadzić na czacie event dotyczący Śródziemia i umieszczony w Tolkienowskim uniwersum. Większość opisów i sytuacja oparta jest na jego dopiskach, jednak fabuła to nasz pomysł i wykonanie.

Kiedy? Początek sierpnia. Zakładając, że część osób pasuje, preferowane są raczej weekendy, przy czym na przeprowadzenie fabuły potrzebne nam są dwa dni, każdy chętny niech więc napisze, które z dni 5-7, 12-14 najbardziej mu pasują - przy czym wcale nie muszą być one do siebie przyległe. Najbardziej optymalne godziny to 18-22, lecz tu również można się dogadać, więc jeśli komuś nie odpowiadają, proszę pisać z góry
Gdzie? Na cboxie na naszym forum. Jak na poprzednich eventach, czyny postaci mają znajdować się *w gwiazdkach*, a komentarze // po slashach.
Kto? Każdy z zaakceptowaną KP jest mile widziany.
Zapisy trwają do 31. lipca, czyli w sumie niecały tydzień, choć mogą się wcześniej skończyć, jeśli limit 12 osób zostanie osiągnięty. Początkowo zgłaszać można maksymalnie dwie postacie, jednak w przypadku, gdy zgłosi się mniej osób, chętni po 30 lipca będą mogli dorzucić i trzecią. Rzecz jasna zgłaszać trzeba się w tym temacie.
MG to ja bądź Hiroshi - w zależności od daty będzie zależało, która z nas będzie miała pewniejszy dostęp do komputera i internetu

Miejsce fabularne:
Minas Tirith, czyli stolica Gondoru, gdzie panuje król Aragorn lub też Elessar, jak go zwą (zdjęcie wyżej). Uznałyśmy, że w tak wielkim świecie podróżowanie byłoby mocno skomplikowane jak na czat, więc zostajemy w tym jednym mieście, które i tak do małych nie należy. Rzecz jasna można chodzić też pod miasto, jednak możliwości zwiedzania Gondoru raczej nie ma. A i dorzucam jeszcze mapę Śródziemia: KLIK
Czas fabularny: 111 rok Czwartej Ery rozpoczętej po bitwie pod Barad-Dur i zniszczeniu Jedynego Pierścienia.
Fabuła: Od 111 lat panuje pokój, Aragorn nadal siedzi na tronie Zjednoczonego królestwa Arnoru i Gondoru, jednak plotki głoszą o pojawiających się na wschodzie oddziałach orków z ponoć wyludnionego Mordoru. Mroczne siły dochodzą do głosu, jednak nie zostają niezauważone i ignorowane. Sauron nie zginął na zawsze, jak wszyscy sądzili - w Pierscieniu nie zawarł całej swej duszy, przez co nie zostawił Śródziemia na dobre. Nie został na Śródziemiu czarodziej zdolny do przeciwstawienia się mu, ale twórca świata, najwyższy Iluvatar, wysłał innego przedstawiciela...
Ze wszystkich postaci wylosowane zostaną dwie - szpieg Saurona oraz agent Iluvatara, znanego też jako Eru, twórcy Śródziemia. Każdy otrzyma tajne wskazówki już po wylosowaniu, mają jednak pozostać w ukryciu aż do odpowiedniego czasu, o którym również zostaną poinformowani. Reszta uczestników na początku eventu zostanie wprowadzona w sytuację oraz inne szczegóły przez Aragorna, poza tym przebieg eventu jest tajemnicą. Istnieją dwa możliwe zakończenia: zwycięstwo sił Saurona bądź Iluvatara.
Zwycięstwo Saurona: wyeliminowanie agenta Iluvatara bądź samego Aragorna
Zwycięstwo Iluvatara: nakrycie agenta Saurona - przy czym wystarczy jedynie jego ujawnienie
Ponadto obie strony powinny gromadzić popleczników wśród innych graczy, rozeznawać się w ich przekonaniach i nakłaniać na swoje rozumowanie. Czemu to służy? Nawet jeśli szpieg Saurona zostanie ujawniony, nie będzie to miało znaczenia, gdy większość osób w to nie uwierzy i go poprze. Z kolei zamordowanie sił Iluvatara nastręczać będzie większych trudności, gdy więcej osób się za nim opowie i go wspomoże. Rzecz jasna nie każdy, kto nie przepada za sposobem rządzenia Aragorna, musi być wysłannikiem piekła i szatanów - stąd pole “Stosunek do władzy” w Karcie Postaci.
Każda strona dostanie bonus w postaci specjalnego przedmiotu, o nim jednak będą wiedzieć oni sami oraz ich przeciwnik.

Wzór KP:
Imię i nazwisko:
Cóż, pierw powiedzcie, kogo planujecie zgłosić c:
Wiek: powyżej 20 lat, z racji że mamy nieśmiertelnych elfów nie ustalam górnej, ale proszę, żeby z tym nie przesadzać też, krasnoludowie żyją mniej więcej 250 lat, hobbici do około 100, przy czym osiągają dojrzałość w wieku 33 lat;
Rasa: do wyboru ludzie, elfowie, krasnoludowie i hobbici. Przy czym należy pamiętać, że każda rasa ma i inny wygląd, i swego rodzaju przystosowania;
Królestwo: z jakiej krainy dokładnie pochodzi nasz bohater, rozpiska krain niżej;
Umiejętności: przede wszystkim czego używa w walce. Łuki, miecze, sztylety, trucizny - dozwolone właściwie wszystko, byle trzymać się czasów Śródziemia, czyli dla nas mniej-więcej średniowiecza;
Ekwipunek: co takiego postać przy sobie ma, czyli między innymi broń i inne przydatne przedmioty;
Stosunek do władzy: tu określacie, czy podoba się wam obecny stan rzeczy w państwie, czy nie - głównie mowa tu o władzy Aragorna nad królestwami Gondoru i Arnoru;
Wygląd: jak zmienił się wygląd postaci w zależności od rasy - wiadomo, że hobbici raczej będą niżsi (między 2 a 4 stopami, czyli do ok. 120 cm), krasnoludowie znajdują się między nimi a ludźmi, niscy elfowie też są rzadkością - a jeśli przypadkiem natrafiliście na ładny i pasujący art, również można się nim tu pochwalić.

Krainy:
Gondor - królestwo ludzi na południu, rządzony przez Elessara, część Zjednoczonego Królestwa Gondoru i Arnoru oraz miejsce fabularne eventu ze stolicą w Minas Tirith
Arnor - połączony z tym wyżej, również rządzony przez Elessara poprzez stacjonującego tam namiestnika. Zwany też Odnowionym Królestwem. Leży na północy, konkretniej, jak ktoś chciałby znaleźć na załączonej mapie, w okolicach Shire, obejmuje jednak większe tereny, w tym Bree. Jego stolicą jest Fornost.
Rohan - czyli Wschodnia Marchia, pozostaje w sojuszu z Gondorem. Włada nim syn Eomera, Elwine. Słynie z doskonałych koni. W Helmowym Jarze powstała kolonia Krasnoludów.
Ithilien - południowo-wschodnia kraina przynależąca do Gondoru, rządzona przez syna Eowiny i Faramira, Elborona. Znajduje się tam spora kolonia elfów przybyła z Mrocznej Puszczy sprowadzona przez Legolasa.
Mroczna Puszcza - królestwo elfów na wschodzie, rządzona przez Thranduila, handlująca i zachowująca dobre stosunki z ludźmi z Esgaroth i Dale.
Lothlorien - królestwo elfów na północ od Rohanu, gdzie po odejściu Galadrieli rządzone jest jedynie przez Celeborna, jej męża i dziadka Arweny, żony Aragorna. Dość odosobniony i nieco wyizolowany lud, jednak ich las uznawany jest za najpiękniejszy w całym Śródziemiu.
Lindon - podzielony na Harlindon i Forlindon, zamieszkiwany przez elfów i położony na zachodnim wybrzeżu, tam właśnie położona jest Szara Przystań, gdzie elfowie kierowani przez Cirdana wypływają ze Śródziemia do dawnych krain, Valinoru
Dale i Esgaroth - miasta położone na wschód od Mrocznej Puszczy zamieszkiwane przez ludzi. Podczas gdy Dale znajduje się u stóp Ereboru i handluje głównie z krasnoludami stamtąd, Esgaroth zwane jest również Miastem Na Jeziorze i ma dobre stosunki również z elfami Thranduila.
Erebor i Żelazne Wzgórza - Samotna Góra oraz niedaleki pas gór, siedziba krasnoludów, rządzona przez kuzyna Thorina Dębowej Tarczy, Daina II Żelazną Stopę aż do końca Trzeciej Ery, w Czwartej Erze zastąpionego przez swojego syna, Thorina III Kamienny Hełm
Shire - leżący w Arnorze obszar zamieszkiwany przez hobbitów, słynący z najlepszego fajkowego ziela

Rzecz jasna prosimy o wszelkie uwagi, pytania, jeśli o czymś zapomniałyśmy, to również o wypomnienie i jakiekolwiek sugestie.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 201
PisanieTemat: Re: Śródziemie - event   Nie Lip 24, 2016 9:38 pm

Oho, w końcu. Nie mam się do czego przyczepić i powiem jedynie, że świetnie widzieć ten event. Śródziemie zawsze dobre. Terminy prawie na pewno pasują mi oba, jednak jak wspominałem kilka razy, mam bardzo niestałą sytuację z tą przeprowadzką. W razie czego mój głos można traktować jako oddany raczej na pierwszy termin. Jeśli nie - drugi też pasuje. Jeżeli się okaże, że coś rypnę z terminami - jedną postać wycofam, o czym dam oczywiście znać. Poza tym, omg, pierwszy event, który nie jest ode mnie. Jestem dumny. 

Imię i nazwisko: Kasai Hikaru. 
Wiek: chyba jakieś pisiont lat brzmi optymalnie. Toż to dalej dziecko jest. 
Rasa: Elf. Elfi dzieciak. 
Królestwo: okazjonalnie słychać, jak Kasiek piszczy jak opętany na widok pająków-gigantów z Mirkwood. To jest Mroczna Paszcza. Puszcza. 
Umiejętności: Noże do rzucania. Łuk jest dla niego niewygodny, miecza by nie dźwignął, a noże brzmią dobrze. Poza tym skradanie się i kradzież. 
Ekwipunek: Wyżej wspomniane noże - sztuk pięć. Wytrych, krzesiwo, lembasów sztuk kilka, trochę pieniędzy. Ale mało, bo to biedota jest jednak. 
Stosunek do władzy: Jest mu raczej obojętny, po prostu uważa, że póki nie ma się przeciwko czemu buntować, to nie będzie. Aragorn dobry ziomek. 
Wygląd: Skoro niski elf odpada, to dodajmy mu z 5 centymetrów, czyli mierzy 178. Standardowo ma elementy elfiej aparycji. I chyba rzec można, że wygląda nieco doroślej, może dostojniej. Ubiera się dalej w ciemne rzeczy, to jest ma zawsze na sobie jakąś koszulinę, oczywiście długie spodnie, buciki wiązane, sięgające za kostkę... się znaczy takie raczej pasujące do epoki. Ma też pelerynę z kapturem, ciemnoburą; może sobie udawać kamień albo kłodę. Kłody są fajne. 

Imię i nazwisko: I Aleksiej Woronin. 
Wiek: ... Tutaj mam lekką zwiechę, bo nie ma informacji w evencie o tym, jednakowoż źródła każą ludzki wiek przyrównywać do tego w naszym świecie... Więc chyba zostaje ten aktualny. Jeśli wspomniane źródła się mylą - zmienię. 
Rasa: homo. Człowiek się znaczy. 
Królestwo: Gondor. 
Umiejętności: Potrafi się posługiwać mieczem. Niemniej jednak nie lubi tego, ale szkolić się szkolił. Jest też molem książkowym i lubi uczyć się pism obcych kultur - jeśli trzeba poczytać jakieś runy, to najprawdopodobniej da radę to zrobić. 
Ekwipunek: Jeżeli trzeba - oczywiście miecz. Biega też z bandażem i jakąś maścią leczniczą. 
Stosunek do władzy: uważa, że władze powinny robić coś więcej a propos tych złych sił i krytykuje ją. 
Wygląd i inne uwagi: Bez zmian, jedynie ubiór dopasowany do uniwersum. Tak samo wolę, by dalej był bibliotekarzem - po broń sięga tylko, gdy nie ma innego wyjścia. 

Dobra... dziwnie mi się zgłaszać do nie-mojego eventu xD mam nadzieję, że nic nie jest pokręcone.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 86
PisanieTemat: Re: Śródziemie - event   Nie Lip 24, 2016 10:07 pm

Tak apropos wieku ludzi, to owszem, najlepiej przyjąć ten nasz, bo taki też tam był za wyjątkiem linii Elrosa, brata Elronda, który rozpoczął dynastię Numenoru, z której wywodzi się Aragorn. Gondorczycy mają w sobie nieco tej krwi, więc do 100 dobić mogą, ale takich koksów jak Aragorn, co żył 210 lat, to raczej nie ma c:

I dodatkowe ach, o którym zapomniałam! Jeszcze jedna kraina!
Rivendell - zwana inaczej Imladris, rządzona przez synów Elronda, Elladana i Elrohira. Wiele elfów stamtąd odeszła wraz z Elrondem, jednak nadal niektórzy pozostali w krainie

Imię i nazwisko: Makoto Akiyama
Rasa: Elf
Królestwo: Imladris właśnie, stąd skleroza ma c:
Umiejętności: Łucznictwo głównie, jednak umie też walczyć mieczem oraz nożami. Ale i tak preferuje łuk i walkę z odległości. Trochę zna się też ma magii leczniczej i ziołach
Ekwipunek: Piękny, długi łuk, kołczan ze strzałami, dwa długie noże przy pasie. Jakieś zioła z naciskiem na Królewskie Ziele
Stosunek do władzy: Mocno krytykuje ustrój, twierdzi, że do sytuacji w Mordorze w ogóle nie powinno się dopuścić, obwinia głównie fakt, iż niewystarczająco sprawdzano na bieżąco, co się dzieje we Wschodniej Krainie. Poza tym nie oszukujmy się, jest pierwszy do krytykowania.
Wygląd: No coś w ten deseń

A drugą postać jeszcze muszę wybrać, więc będzie później c:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 109
PisanieTemat: Re: Śródziemie - event   Czw Lip 28, 2016 5:50 pm

Ja niestety pasuję - niby terminy mi pasują, ale czuję, że jednak Tolkien i jego geniusz to nie moja bajka ;______; Nie będę w stanie zatem grać postacią, której - o zgrozo - kompletnie nie czuję. W terminach, które podałyście, postaram się być tylko rano na cb, żeby potem nie przeszkadzać za bardzo...Życzę jednak powodzenia z całą imprezą i mam gorącą nadzieję, że się uda - tak pod względem organizacyjnym, jak i pod innymi.

Where did I go wrong? I lost a friend somewhere along in the bitterness.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 68
PisanieTemat: Re: Śródziemie - event   Czw Lip 28, 2016 6:30 pm

....Esgaroth XDDDDDDDDDDDD Teraz już wiem, skąd Esu ma ten nick na kanale XDDD
A tak poważnie, to biorę udział. Jeśli chodzi o terminy, pasują mi raczej te późniejsze i z późniejszymi godzinami, przy czym od razu zaznaczam, że będę mógł grać tylko do 21-22.

Imię i nazwisko: Akira Hametsu
Rasa: Ja żem elf, panie!
Królestwo: Lothlorien
Umiejętności:
- mistrz, jak chodzi o trucizny, drżyjcie, niewiasty z Gondoru...
- umie w miecze
- i w łuki też umie
Ekwipunek:
- miecz
- łuk i kołczan ze strzałami
- dwie mikstury lecznicze
- zioło, znalezione gdzieś na północy Lothlorienu, nieznane i przez uczonych elfów niezbadane...ale powodujące epicki odlot (to zioło to chciałbym, żeby to był odpowiednik HS'u, jeśli to niezgodne z realiami, to powiedzcie)
Stosunek do władzy: ...a święty spokój mi dacie? Czyli obojętne mu, pod czyimi rządami jest, póki w Lothlorien jest spokój, póty nie narzeka. Ale jeśli miałby walczyć, stanąłby raczej po stronie dobra.
Wygląd: Em...Akira ma dłuższe włosy, tak do pleców, nosi też szaty elfa. Łuk ma przewieszony przez ramię, kołczan też, no i do pasa ma przytroczony miecz. Ma też bliznę na twarzy, a jeśli chodzi o uszy i inne takie dodatki do aparycji elfa, to też się pojawiły. Wzrost...no..nie zmieniamy mu, bo jednak dwumetrowy Akira odstraszy ludzi, ehehe.

Welcome in my private hell.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 107
PisanieTemat: Re: Śródziemie - event   Pon Sie 01, 2016 1:56 am

Z racji tego, że na dwie drużyny jest nieco za mało ludu, nawet po dorzuceniu tych trzecich postaci, o których wspomniałam, postanowiłyśmy z Hiro odłożyć event w czasie. Nie jest to usuwanie go, po prostu póki co tu sobie poleży w zawieszeniu. Wszelkie KP wstawione mogą być ważne, gdy podbijemy temat, acz rzecz jasna będzie można je anulować, jak się odwidzi czy coś. W wakacje wielu ludzi wyjeżdża i różne sytuacje się zdarzają, więc wrócimy z tym prawdopodobnie po nich, acz żadną datą nie chcę rzucać póki co.
W każdym razie dzięki zainteresowanym i sorry wielkie, że tak się złożyło :< Jak mówię, to tylko odroczenie i przesunięcie zabawy w czasie, ale uznałyśmy, że nieco bez sensu w takiej sytuacji to wszystko zaczynać.
Więc mam nadzieję, że do zobaczenia niebawem c:

PisanieTemat: Re: Śródziemie - event   

Powrót do góry Go down

Śródziemie - event
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1