~

IndeksIndeks  PublicationsPublications  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

[Event] Nawiedzony dom

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Liczba postów : 301
PisanieTemat: [Event] Nawiedzony dom   Wto Sie 23, 2016 10:18 pm

Spędź weekend w domu seryjnego mordercy i wygraj milion dolarów!

Może ktoś z użytkowników kojarzy ten motyw z rozmaitych filmów z gatunku horroru (np. Halloween: Resurrection) albo creepypast (np. seria z kanału Mistery TV - 14 nawiedzonych nocy), ponieważ nie kryję, że jest on popularny. Podobnie jak w przypadku pierwszego eventu chatboxowego na forum postanowiłem postawić na coś znanego, zarazem nieprzypisanego do żadnego uniwersum i raczej dość przystępnego do odgrywania. I przy okazji coś, przy czym będziemy mogli płakać. :>

Ogólny zamysł fabularny jest taki, że kilka osób zgłasza się do reality show, które polega na przeżyciu trzech nocy w specjalnie przygotowanym na coś strasznego domu, jaki podobno zamieszkiwał morderca z rodziną. Ludzie biorący udział w grze są obserwowani przez kamery rozmieszczone w różnych punktach w domu. Ich zadanie jest proste - wytrzymać, nie poddać się straszakom, które na nich czyhają... Przynajmniej tak jest do chwili, gdy ktoś z ekipy pilnującej ich umiera w niewyjaśnionych okolicznościach. Wtedy walka o życie dla uczestników przestaje być tanim chwytem marketingowym, a czymś realnym.

Posługujemy się w grze domem rozrysowanym na poniższych planach. Pochodzą one ze strony amityvillehorror i chociaż przedstawiają dom z Amityville, gra nie toczy się w tym domu, a w takim, którego plan pokrywa się z tym. plany
Dom jest nieprzystosowany do zamieszkania, nie licząc wyposażenia kuchni, łazienek i wstawionych przez ekipę mebli (łóżka, krzesła) nie ma tu praktycznie nic pożytecznego. Dalej można się tu natknąć na rupiecie zostawione przez rodzinę. Drzwi do graciarni oraz piwnicy są zamknięte i nie da się ich wyważyć. W każdej sypialni ustawione są dwa łóżka polowe. Posesja otoczona jest wysokim murem, który uwieńczony jest wystającym na około 30 centymetrów ogrodzeniem z ostrymi zakończeniami. Ogród jest dość spory i zapuszczony. Obok domu ustawiona jest przyczepa ekipy. Wyposażenie kuchni pozwala na gotowanie, łazienki na mycie się itd.

INFORMACJE TECHNICZNE

Ilość uczestników: 8-11 osób. Maksymalnie dwie postacie od jednego usera.
Skład eventu: 3-4 osoby z ekipy programu - jego reżyser, osoba odpowiedzialna za sprzęt, opiekę medyczną i ktoś od wszystkiego. Od 5 do 7 uczestników.
Czas: trzy weekendowe wieczory tego tygodnia, od godziny 18:00 do 22:00.
Formuła: klasycznie, gwiazdkujemy czynności, myśli postaci w okrągłych nawiasach, wypowiedzi postaci normalnie, a usera oddzielamy slashami. Przykład:
Kocham ludzi! *zaśmiał się* (ale Shizuś mnie wkurza) // lubię ciastka.
Moce: Nie ma mocy, jesteśmy zwykłymi ludźmi. Jeśli pojawiłaby się np. Celty, miałaby normalnie ludzką głowę i mówiłaby normalnie, ludzkim głosem, a Shizuo i Hayato nie odznaczają się nadludzką siłą. Byłoby to zbyt dużym ułatwieniem przy poszczególnych pułapkach, które mam w głowie.
Wiek: minimum wynosi 21 lat i postacie, które są młodsze, będą miały po prostu podwyższony wiek. Do reality show niepełnoletniego by raczej nie przyjęli. Jeśli chcecie, możecie podrzucić jakąś wizualizację postaci w wieku podwyższonym.
Morderca: możliwe jest, że będzie wśród uczestników. Nie wykluczam tego, ale może być też to NPC. Proszę nie pytać mnie, jaka jest ostateczna wersja. Wolę, by to zostało absolutnym sekretem. Jeśli morderca zostanie wylosowany, to będzie o tym wiedział.
Podejrzenia: każdy może podejrzewać po zachowaniu, cechach wyglądu i innych takich rzeczach. Obowiązuje absolutny zakaz wypierania się podejrzeń po slashach oraz poza eventem. To już miewało miejsce na eventach i tym razem faktycznie będę zakazywać dalszego udziału, jeśli dojdzie do czegoś takiego. To jest zabawa i tyle, nie bierzemy do siebie niczego na poważnie.
Event a fabuła: Jeśli relacje nie wynikają z kanonu albo nie są z góry ustalone przez graczy (typu Kasai i Shintaro albo Makoto i Hiroshi), nie znamy się. Tak będzie ciekawiej.
Wiedza postaci: Postać wie tylko to, czego bezpośrednim świadkiem była albo co usłyszała od innej osoby. Żadnego godmodowania.
Lokalizacja: Mamy do dyspozycji 3 piętra oraz zamkniętą piwnicę - do tej nie schodzimy, o ile nie powiem, że można.
Kto może brać udział: każdy gracz posiadający zaakceptowaną KP.
Zapisy: trwają do 26.08.
MG: Ja. Swoje akcje zaznaczam przez funkcję /me i na czas eventu obowiązuje zakaz używania jej przez userów.
Co wiedzą postacie: W domu ojciec trójki dzieci zamordował dwójkę z nich, po czym powiesił się. Przeżył jedynie najstarszy syn, którego akurat nie było w domu. Było o tym dość głośno w gazetach i telewizji, jednak nigdy nie zostały ujawnione żadne konkrety na temat sprawy; mówi się, że policja nie mogła powiązać ze sobą żadnych szczegółów morderstwa i że ojciec wcale nie powiesił się sam. O tym miejscu krążą nieprzychylne plotki i legendy na temat tego, że jest nawiedzone i opętane przez złe moce.
Osoby, które nie biorą udziału w evencie: mogą siedzieć na cb i rozmawiać, jednak też // za slashami.
Chat w innych godzinach: można rozmawiać normalnie. Tylko event jest objęty slashami itd.
Czas realny a eventowy: realnie 3 wieczory, eventowo 3 dni. Na początku każdego dnia będę mówić, o jakiej godzinie zaczynamy.
Co postacie powinny mieć: rzeczy takie, jak trochę jedzenia, śpiwory, poduszki, ubrania na zmianę.
Koniec: Morderca albo zostaje zdemaskowany albo nie. Jak przy tym pierwszym.
Zgłoszenia: przyjmuję tylko i wyłącznie w tym temacie.

Poza tym bardzo proszę, by zgłaszały się tylko osoby, które dadzą radę brać udział w evencie. Jako, że ilość uczestników jest ograniczona, wolałbym, żeby miejsca nie zaklepywały osoby, które nie przyjdą. Proszę też, by dwie postacie zgłaszały tylko osoby, które dadzą radę ogarniać dwa okna chatboxu.

Zgłoszenie wygląda tak:
Postać: Imię i nazwisko postaci.
Funkcja: Uczestnik/ekipa - przy ekipie należy podać, czym się zajmuje postać. Oczywiście do obgadania ze mną. Przyda się ktoś od spraw technicznych i ktoś na wszelkie posyłki, poza tym opcjonalnie ktoś, kto ogarnia kwestie medyczne - tak na wszelki wypadek.
Ubiór: Opis ubioru dnia pierwszego.
Przedmioty: To, co zabiera ze sobą postać. Pamiętajcie, że nie spodziewacie się żadnego niebezpieczeństwa w domu. Standardowy zestaw to śpiwór, jakiś koc, poduszka, ubrania na zmianę, jednak nie widzę przeszkód do posiadania innych, dodatkowych przedmiotów.
Dodatkowe uwagi: Wszelkie zmiany, jakie zachodzą w postaci na rzecz eventu i inne rzeczy tego typu.

Postać: Alek.  
Funkcja: Uczestnik.
Ubiór: czarna koszulka, na niej ciemnoszara koszula z nieco podciągniętymi rękawami. Zwykłe, czarne spodnie, na stopach glany.
Przedmioty: Standardowy zestaw (śpiwór, koc, poduszka, ciuchy na zmianę i chodzą słuchy, że pluszowy króliczek), poza tym zapalniczka, książka, paczka ciastek, na zaś bandaż i nóż wojskowy; z jednej strony znajduje się ostrze, z drugiej narzędzie do wybijania szyb i otwieracz. Do tego nielegalna kontrabanda, to jest butelka czystej.
Dodatkowe uwagi: Nie jest przemytnikiem broni.

Postać: Kiyoshi
Funkcja: Ekipa - reżyser i opiekun show.
Ubiór: Koszulka z długim rękawem podciągniętym do łokci, spodnie długie, glany, wszystko czarne. Utrzymana w odcieniach czerni, szarości i żółtego arafatka na szyi.
Przedmioty: Nie musi mieć rzeczy do snu, ekipa ma je w swojej przyczepie. Ma wszystkie klucze do każdego pomieszczenia w domu.
Dodatkowe uwagi: Nie jest krzyżówką z Dullahanem, jego skóra ma zwykły, zdrowy kolor. Zwykły gość ze szkoły filmowej, który chce zadebiutować z wielkim "bum" pod tytułem show z duchami.

Liczba postów : 93
PisanieTemat: Re: [Event] Nawiedzony dom   Wto Sie 23, 2016 11:18 pm

Postać: Mariko Sugiyama
Funkcja: Uczestnik
Ubiór: Biała, falbaniasta sukienka z zielonymi wzorami i czerwonymi wstążkami, wysokie beżowe buty z zielonymi sznurówkami, czerwona opaska.  Mam nawet art, ale nie umiem w opisywanie ubioru w ten sposób ;;
Przedmioty: Śpiwór, poduszka, ubrania, kosmetyczka z kilkoma pierdołami (typu szczoteczka do zębów czy szczotka do włosów, nie mam tu ukrytego Magikarpa), termos z kawą (bo kawa jest potrzebna! I cztery to wcale nie za dużo, Yoshi :I), kilka ciastek z matchą, zeszyt, dwa długopisy.

Ekhem, dorzucę jednak Yoyo, nie umiem tak bez niej ;;
Ubiór: Biała koszula, różowy sweter z krótkim rękawem, szare legginsy, czarne baleriny. No.
Przedmioty: Śpiwór, poduszka, kocyk (kocyki 4 raifu), kosmetyczka, paczka żelków o smaku ramune, kilka książek.
Uwagi, czy co to tam było:  Yoko jest trochę wyższa, ma teraz koło 160 cm wzrostu (itakjestemokrutna)

Ostatnio zmieniony przez Yoko Takeda dnia Sro Sie 24, 2016 9:52 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 99
PisanieTemat: Re: [Event] Nawiedzony dom   Sro Sie 24, 2016 12:22 am

Postać: Hiromi Akabane
Funkcja: O ile mogę to chciałabym dostać osobę odpowiedzialną za sprzęt lub jeśli potrzebny ktoś z jakąś wiedzą to mogłabym być osobą odpowiedzialną za opiekę medyczną (powiedzmy, że się na tym nieźle znam jak na laika). Jeśli nie to uczestnik. :3
Ubiór: Od góry do pasa to mój avatar (plus czarne, proste jeansy i białe adidasy. 
Przedmioty: Standardowy zestaw. Myślę, ze takie rzeczy jak grzebień i szczoteczka do zębów raczej nie trzeba wymieniać, więc dodam tylko scyzoryk.  (Tylko nie mylić z nożem, czy czymś podobnym! Plus wbrew wszystkiemu sporo ludzi nosi takie rzeczy przy sobie.)
Dodatkowe uwagi: Jako, że to event i mają być zwykli ludzie usuwam "mhroczną" przeszłość Hiromeigo i zostawiam go jako zwykłego nauczyciela (ew. lekarza o ile trafi mi się rola opieki medycznej). Poza tym przepadają takie umiejętności jak posługiwanie się wyborowo bronią, konstrukcja bomb, która przekracza wiedzę chemika i... i to chyba wszystko.

Liczba postów : 109
PisanieTemat: Re: [Event] Nawiedzony dom   Sro Sie 24, 2016 9:35 am

Kaśku, niestety muszę ci zrujnować plany o informatyku i doktorku - doktor Kishitani już jest na jednym evencie, a z kolei Akira doprowadza do pasji Naohiro i zwyczajnie nie dam rady ogarnąć nic ponad to, a i Amityville jakoś mi nie podchodzi. Shizuś też nie bierze udziału, gdyż została porwana do chłopaka, a u niego...em, nie ma wifi, za to jest miłość. Także tego, my odpadamy, ale z góry życzymy dobrej zabawy! :D

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Liczba postów : 301
PisanieTemat: Re: [Event] Nawiedzony dom   Sro Sie 24, 2016 1:22 pm

Shinra: "Posługujemy się w grze domem rozrysowanym na poniższych planach. Pochodzą one ze strony amityvillehorror i chociaż przedstawiają dom z Amityville, gra nie toczy się w tym domu, a w takim, którego plan pokrywa się z tym." To jet event chatboxowy, nie postowy, jakoś nigdy nikt nie miał kłopotu z pogodzeniem gry na cb i w postach. Nie ma NIC wspólnego z Amityville poza planami domu (szczerze hejcę każdy film tego typu, nawet klasykę), wystarczyłoby na przykład przeczytać temat, by się dowiedzieć, że event nie jest oparty na Amityville xD no ale ja nie zmuszam. 
Przejęcie roli medyka przez Hiromiego jak najbardziej wchodzi w grę! 

Liczba postów : 107
PisanieTemat: Re: [Event] Nawiedzony dom   Sro Sie 24, 2016 6:57 pm

Postać: Yoshirou Fujimoto
Wiek: Jak w KP, 31 lat (wiem, że w KP ma 30, ale jest z lipca, więc już po urodzinach, zmienię w wolnej chwili)
Funkcja: Myślę, że spróbuję z ekipą, człowiek od wszystkiego brzmi właśnie jak Błazen. Czy tam chłopiec na posyłki Kijka.
Ubiór: Jak raz nie nosi stroju błazna. Ma eleganckie, proste, ciemne jeansy, nie luźne, ale i nie do końca obcisłe, ot, dopasowane i odrobinę szersze przy kostkach. Do tego biała koszula, prosta z podwiniętymi do łokci rękawami. Buty to zwykłe tenisówki w kolorze czerwonym. Włosy w ubiorze nie są, ale tak tu dodam, że są rozpuszczone poza dwoma warkoczykami z dłuższych kosmyków na plecach.
Przedmioty: Ma ze sobą śpiwór, karimatę (chyba że furgonetka ekipy i to pomieści), kilka butelek z wodą, puszkowe jedzenie i nie, nie kocie, kosmetyczka, kilka rekwizytów do sztuczek jak chusta czy sztuczny bukiecik, ale nic niebezpiecznego, poza tym termos z herbatą z prądem, talię kart (czy do gry, czy sztuczek), latarkę, komórkę, powerbanka z kabelkiem do niego i... chyba tyle.
Dodatkowe uwagi: Wyrzucam go z Awakusu na czas eventu, zajmuje się jedynie sztuczkami ulicznymi oraz barmanowaniem.

Postać: Hayato Yukimura
Ubiór: Workowate dżinsy, takiż T-shirt szary oraz granatowa bluza z kapturem szare adidasy.
Przedmioty: Śpiwór, poduszka, karimata też jakaś. Kosmetyczka, paczka żelek, ciastek i pocky, gumka do włosów, jakby chciał je związać. Ubrania na zmianę, butelkę wody, latarkę i termos z kawą.
Dodatkowe uwagi: Zabieram mu supermoce, więc też muszę wyrzucić przeszłość z Nebulą. Ale lekarzy i tak się boi. I strzykawek. I życia.

Liczba postów : 68
PisanieTemat: Re: [Event] Nawiedzony dom   Czw Sie 25, 2016 6:45 pm

Postać: Hiroshi Yamakoto (a co mi tam, żaden inny mi nie pasuje)
Ubiór: czarny T-shirt, na to szara koszula i nieodłączna żółta chusta luźno zarzucona na szyję. Do tego dochodzą ciemne jeansy - ani rurki, ani bardzo eleganckie, raczej zwyczajne oraz najzwyklejsze, czarne adidasy, trochę już wysłużone, lecz takie w końcu najlepsze!
Przedmioty: podstawowy zestaw, to jest śpiwór, karimata i mała poducha. Do tego oczywiście jakaś kosmetyczka, w niej natomiast wszelkie potrzebne do przetrwania przedmioty ze szczotką do włosów na czele, jakieś ubrania na zmianę. Dwie butelki wody, kilka paczek ciastek. A, no tak, i te dwa noże, z którymi się nigdy nie rozstaje. I wziąłby kota, ale nie wolno pewnie.
Dodatkowe uwagi: ---

A, i ja już z góry mówię, że będę na pewno, tylko jak to u mnie ze znanych niektórym powodów - mogę się trochę spóźnić albo musieć w trakcie eventu na chwilę zniknąć :\ Państwo wybaczą, siła wyższa...

Liczba postów : 28
PisanieTemat: Re: [Event] Nawiedzony dom   Czw Sie 25, 2016 11:37 pm

Postać: Mitsuko Tsujimura
Ubiór: Szary, luźny tshirt, czarne rurki, granatowe trampki za kostkę, czarna bluza z kapturem.
Przedmioty: śpiwór, kocyk, jasiek pod główkę. Jak na kobietę przystało kosmetyczka pełna mazideł, kremów i kosmetyków, ciuchy na przebranie, szczotka do włosów. Oprócz tego pamiętając o tym, że jest wegetarianką sałatką owocową w pojemniczku, parę jabłek, kalafior w plastikowym pudełeczku oraz butelka wody niegazowanej.
Dodatkowe uwagi: Załóżmy, że Mitsuko dopiero zaczyna karierę w modelingu, czyli nie ma jeszcze aż tak wygórowanego ego.

Liczba postów : 68
PisanieTemat: Re: [Event] Nawiedzony dom   Sob Sie 27, 2016 7:46 pm

Postać: Akira Hametsu
Funkcja: Ekipa - informatyk od sprzętu
Ubiór: Taki sam jak w KP, koszula, bluza, potwornie przetarte jeansy + buty wojskowe, naszyjnik po narzeczonej, UWAGA - ZAMIAST TORBY JEST PLECAK! A w plecaku są takie oto przedmioty:
Przedmioty:
-śpiwór, koc, poduszka
- termos, a w środku kawa z wódką
- scyzoryk, tylko scyzoryk
-zapalniczka
- plastry nikotynowe (xDDD)
Dodatkowe uwagi:
- Akira nadal jest uzależniony, ale tym razem jest na odwyku
- zna tylko Hayato, bo razem do szkoły chodzili
- przestępcza przeszłość zostaje, jakby co :3
a i jakby kto go chciał umrzeć, to spełni moje marzenie ♥

Welcome in my private hell.